Víťazná rozlúčka s úspešnou sezónou. Report zo zápasu seniorov proti Čunovu.

FCPA - TJ Čunovo 2:0 (0:0)

FC Petržalka akadémia – TJ Čunovo 2:0 (0:0)

V záverečnom 30. kole IV. ligy Bratislava privítali seniori FC Petržalka akadémia na domácom trávniku kolektív TJ Čunovo. Pre hostí mal tento zápas zvláštny náboj, keďže viacerí z nich majú svoju minulosť spojenú práve s Petržalkou vrátane hrajúceho trénera a kapitána Juraja Kovašicha. Tréner Dominik Tóth dal znovu šancu viacerým mladíkom. V bráne bol prvýkrát v kariére v drese A-tímu od začiatku zápasu Michal Petrovič, ktorý podal veľmi dobrý výkon, korunovaný chytenou penaltou v závere stretnutia. V základe hral aj Dávid Boďo. Do stretnutia zasiahli z lavičky Michal Maco a premiérovo aj Ivan Žiga. Na pár minút sa v poli objavil aj brankár Milan Valašik. Na stopérsky post sa postavil k Mariánovi Hadovi Roman Kusý. Vyše 900 prítomných priaznivcov futbalu videlo dva góly, zranenie Alana Zemeša, šance na oboch stranách s viacerými výbornými brankárskymi zákrokmi. Hlavne brankár Čunova Jakub Varmuža, ktorý chytal druhý polčas si pripísal niekoľko dobrých zákrokov. V závere hostia nepremenili penaltu. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Igora Kočického dostali hráči Petržalky pohár za víťazstvo v IV. lige Bratislava v sezóne 2016/2017 a oslávili tento úspech spoločne so svojimi vernými fanúšikmi. Pri komentátorskom mikrofóne asistoval žijúcej legende Františkovi Štamberskému prezident MUFUZY, Stano Gális.

Góly: 59′ Maco, 86′ Turčák

FC Petržalka akadémia: Petrovič, Had, Kusý, Semančík, Čapla (52′ Žiga), Turčák, Zemeš(11′ Maco), Pochyba (87′ Valašik), Indrichovič, Uhlík, Boďo

TJ Čunovo: Puhovich (46′ Varmuža)- Gramblička, Kováč, Granec, M.Kovašich, J.Kovašich, Tvrdoň, Fico, Valent, Varadínek (87′ Pribilinec), Vaculík (56′ Pribilinec)

Po triumfe 4:1 vo Vrakuni čakalo na mužstvo FC Petržalka akadémia ukončenie sezóny 2016/2017. V 30. kole privítali zverenci trénera Tótha na domácom ihrisku futbalistov TJ Čunovo. Naši futbalisti sa postavili súperovi, vedenému kapitánom a hrajúcim trénerom Jurajom Kovašichom, ako i ďalšími bývalými hráčmi Petržalky v bráne s mladým Michalom Petrovičom, pre ktorého to bol debut v seniorskom tíme od začiatku stretnutia. Na poste stopéra hral s Mariánom Hadom Roman Kusý. Vpredu hral Dávid Boďo. Úvodná strela Turčáka v 5. minúte nepriniesla nebezpečenstvo pre Puhovichovu bránu. V 11. minúte musel vystriedať zraneného Alana Zemeša Michal Maco.

O dve minúty odkopol Petrovič loptu pred skúseným útočníkom Čunova Vladimírom Valentom. V 27. minúte to skúšal Peter Čapla. Jeho tiahla strela ale letela mimo. Následne hlavičkoval Pochyba tesne nad bránu Čunova. V 38. minúte netrafil bránu Petržalky Vaculík. Zakrátko mieril priamy kop Juraja Kovašicha len tesne nad Petrovičovu svätyňu. O dve minúty chytil Puhovich pokusy Maca i Uhlíka. V závere prvého dejstva ešte Petrovič výborne vyrazil na roh Valentovu prízemnú strelu.Turčákov pokus nebol presný a pri strele Michala Graneca bol Petrovič na mieste. Po polčase bol stav zápasu bezgólový.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia z Čunova. V 47. minúte letela strela Maroša Fica len tesne nad. V 50. minúte chytil Petrovič Tvrdoňovu strelu. Potom zvýšila Petržalka obrátky. V 54. minúte letela Boďova strela tesne vedľa brány, ktorú hájil Jakub Varmuža. V 59. minúte sa domáci dočkali úvodného gólu. Uhlík začal akciu prihrávkou na Žigu, ten našiel centrom z ľavej strany Maca, ktorý prekonal Varmužu. 1:0 pre Petržalku. V 68. minúte vyrazil Varmuža Turčákovu strelu. Následne si poradil aj s jeho strieľaným centrom. V 73. minúte si Jakub Varmuža pripísal úspešný zákrok po strele Pochybu. V 81. minúte vystrelil nad Uhlík. V 86. minúte upravil na konečných 2:0 pre domácich Boris Turčák.

Zakrátko to aktívny Turčák skúšal ešte raz. Varmuža ale jeho pokus zneškodnil. V samom závere ešte chytil penaltu Drahomíra Harenčáka Michal Petrovič. Následná dorážka hostí letela nad a tak sa posledný zápas sezóny, ktorý bol minimálne na rok rozlúčkou so IV. ligou Bratislava skončil víťazstvom domácej Petržalky 2:0. Naši hráči podali v poslednom zápase sezóny veľmi dobrý výkon, pozorne bránili a s prehľadom si ustrážili víťazstvo nad húževnatým a dobre pripraveným súperom.

Kapitán Had tradične dirigoval obranu, všadeprítomný pravý bek Indrichovič tradične neúnavne útočil a zamestnával súperovu obranu. Veľmi dobre zahrali Turčák i Maco. Rovnako spoľahlivý bol aj brankár Michal Petrovič. Podal sebavedomý kľudný výkon, mužstvo podržal ked bolo treba, najmä v závere oboch polčasov. Slušne zahral aj mladý Ivan Žiga. Svoj tradičný štandard zahral aj Tomáš Uhlík. V drese hostí riadil hru špílmacher Juraj Kovašich, ktorý zahrával aj priame kopy. Nebezpečný bol útočník Vladimír Valent. Brankár Jakub Varmuža si poradil s viacerými nebezpečnými pokusmi domácich futbalistov. Naši hráči zakončili úspešnú sezónu domácou víťaznou rozlúčkou.

Tréner Dominik Tóth vo svojej prvej sezóne vo funkcii hlavného trénera naplnil očakávania klubu a postúpil do III. ligy. Manažér Andrej Kalina vytvoril výbornú partiu šikovných hráčov, ktorí suverénne triumfovali v súťaži. Poďakovanie a gratulácia patrí všetkým hráčom, trénerom a ľudom, ktorí sa počas celej sezóny starali o mužstvo. Kondičnému trénerovi Petrovi Boďovi, asistentom Petrovi Martinimu a Miroslavovi Holčíkovi, ktorý je zároveň trénerom brankárov. Masérovi Viliamovi Kalmanovi, Štefanovi Allakajovi ako aj ostatným ľudom, ktorí sa či už v minulých sezónach alebo práve v tejto podieľali na znovuobnovení klubu z Petržalky, na čele s majiteľom klubu Ing. Marekom Mojtom.

Poďakovanie samozrejme patrí aj verným fanúšikom čiernobielych, ktorí vytvárali úžasnú atmosféru počas celej sezóny nielen na domácom štadióne, lež aj na zápasoch vonku. V budúcom ročníku sa tak môžu fanúšikovia tešiť na stretnutia v III. lige Bratislava ako aj v Slovnaft Cupe, v ktorom bude náš kolektív štartovať. Pozítivom sezóny je aj zapojenie viacerých mladíkov do A-mužstva. Hráči ako Petrovič, Bončo, Maco, Lukovics, Semančík, Žiga a iní ukázali svoj potenciál, ktorý je výsledkom kvalitnej práce s mládežou, na ktorej si náš klub dáva veľmi záležať. Všetkým ešte raz ďakujeme a gratulujeme k úspešnej sezóne a tešíme sa na nový ročník 2017/2018, ktorý by mal začať v úvode augusta.

Pozápasový rozhovor s generálnym manažérom Andrejom Kalinom:

Ako hodnotíte zápas proti TJ Čunovo, v ktorom Petržalka zvíťazila 2:0?
,,Sme radi, že sme sa s úspešnou sezónou rozlúčili na domácom ihrisku víťazne. Ja osobne som rád aj za to, čo nám ukázali naši dorastenci, je na čom stavať do budúcnosti.“

V zápase sa zranil Alan Zemeš. Aký je rozsah jeho zranenia?
,,Alan by mal byť čoskoro v poriadku, podtvrtol si kotník, ale nie je to našťastie vážne.“

V bráne si udržal čistý štít mladý Michal Petrovič, Michal Maco znovu skóroval, do hry zasiahol aj iba 16-ročný Ivan Žiga. Ako hodnotíte výkony menovaných hráčov?
,,Mišo odchytal dobrý zápas, navyše zneškodnil pokutový kop. Výborne naskočil už v Rusovciach, kedy musel striedať zraneného Valašika. Na tréningoch tvrdo pracuje, dúfam, že bude takto pokračovať. Mišo Maco sa ukazoval dobre vo všetkých zápasoch, v ktorých nastúpil, je to rýchlostný typ hráča, navyše je gólový. Na Ivanovi bola vidieť nervozita, ale je to takisto výborný futbalista, navyše ľavonohý, v krídelnom priestore nebezpečný. Nakoniec dokázal prihrať na gól, čiže taktiež vydarená premiéra. Nedávno sme to počítali a v tejto sezóne sme dali priestor až 11 dorastencom. Myslím si, že aj pre ostatných je to obrovská motivácia na sebe pracovať.“

FC Petržalka akadémia v pozícií nováčika zvíťazila vo IV. lige Bratislava, strelila vyše 100 gólov a prehrala len jediný zápas. Ste spokojný s práve skončenou sezónou?
,,Určite. Ako nováčik postúpiť takýmto suverénnym spôsobom nie je tak častým javom. Aj keď je stále veľa vecí, v ktorých sa potrebujeme zlepšiť, sezónu hodnotíme jednoznačne pozitívne. Príležitosť dostalo veľmi veľa mladých hráčov, hrali sme ofenzívny futbal, dali sme veľa gólov, inkasovali iba 13 a nebyť dvoch skontumovaných zápasov, rozdiel v skóre by bol ešte vyšší. Divákom sa naša hra páčila, značka Petržalka znova ožíva. Mrzí ma, že sme sezónu nezvládli bez prehry a mrzia ma zranenia hráčov počas sezóny, ktorých bolo bohužiaľ viac, ako by sme chceli.“

Aké sú ciele tímu do budúcej sezóny v III. lige resp. Slovnaft Cupe? Kedy začne mužstvo s letnou prípravou? Bude na stránke klubu k dispozícií pre fanúšikov rozpis prípravných zápasov?
,,Mužstvo začne prípravu na novú sezónu v pondelok 3.7. Program prípravy bude samozrejme na našom webe. Čo sa týka našich cieľov, k tomu je ešte priskoro sa vyjadrovať.“