Vo Svätom Jure vysoká výhra 7:0

Po tom ako skončili futbalisti FC Petržalka vo 4. kole Slovnaft Cupu po domácej prehre s FK Poprad, mohli sa plne koncentrovať na III. ligu Bratislava. V tej odohrali už 10. kolo na pôde ŠK Svätý Jur. Tréner Balázs Borbély dal od začiatku dôveru brankárovi Petrovičovi, mladému obrancovi Ivanovi Žigovi ako aj Matúšovi Hitkovi. Na lavičke ostal Maroš Pilát a absentovali aj Patrik Kavoň s Dominikom Košťálom. Prítomní diváci videli sedem gólov, červenú kartu pre domáceho Pazenka , premenenú jedenástku ako aj dvoch dvojgólových strelcov Dávida Kondrlíka a Maroša Piláta. Premiérové zásahy v našom drese zaznamenal Španiel Tino Miguez a stopér Valentín Majerčák. Po dlhom zranení odohral polčas Jakub Hronec a zhruba polhodinka sa ušla aj Dávidovi Markovi, ktorý posledné zápasy veľa priestoru nedostal.

ŠK Svätý Jur – FC Petržalka 0:7 (0:2)

Góly: 9., 45.Kondrlík, 67. Piroska (11m), 78.Majerčák, 80., 83.Pilát, 86. Miguez

SVÄTÝ JUR: Obetko – Baranovič, Ščepánek, Gajdoš, Wurst, Brižka, Velička, Baigazy, Gróf, Pazenko, Chalupka

PETRŽALKA: Petrovič – Horvát (59. Marko), Majerčák, Sopúch, Žiga- Lády (46. Tino Miguez), Čemba (46. Hronec), Hitka, Turčák (71. Pilát) – Piroska – Kondrlík

So Slovnaft Cupom sa naši hráči rozlúčili vo 4. kole, kedy bol nad ich sily druholigista FK Poprad. V 10. kole III.lgy Bratislava sme boli hosťami na ihrisku ŠK Svätý Jur. Hneď z prvej akcie zápasu udrela Petržalka. V 9. minúte sa presadil po peknej kombinácii Dávid Kondrlík. V 14. minúte nebezpečne pálil domáci legionár Baigazy. Pozorný Petrovič jeho strelu vyrazil. V 27. minúte vystrelil nad František Lády. Na opačnej strane chytil Petrovič priamy kop domáceho kapitána Ščepáneka. V 32. minúte mieril tesne nad bránku domáceho kolektívu Piroska. O šesť minút to skúšal Boris Turčák. Marco Obetko jeho strelu vyrazil na roh. Zakrátko bol domáci brankár na mieste pri strele Ládyho. V závere polčasu zvýšil na 2:0 po Čembovom centri svojím druhým gólom v zápase Dávid Kondrlík. Po prvom polčase tak Petržalka viedla 2:0.

V druhom polčase si Petržalka zvýšenou aktivitou vypracovala viacero šancí na zveľadenie svojho náskoku. V 51. minúte vyrazil Obetko Turčákovu strelu. Následné dorážky hostí gól nepriniesli. O štyri minúty nemieril presne striedajúci Hronec. Po ňom vystrelil Juraj Piroska. Marco Obetko aj tento raz úspešne zasiahol. V 67. minúte zvýšil na 3:0 pre Petržalku z jedenástky Piroska. O minútu hlavičkoval Majerčák, Obetko loptu skvele vyrazil na roh. v 72. minúte bol vylúčený domáci Roman Pazenko a Petržalka tak dohrávala približne 20 minút v presile o jedného muža. V 78. minúte si otvoril gólový účet v Petržalke stopér Majerčák, ktorý tradične dirigoval našu defenzívnu štvoricu. Jeho presná strela znamenala vedenie čiernobielych 4:0. Dve minúty nato zvýšil na 5:0 pre hostí Maroš Pilát. V 83. minúte skóroval ten istý hráč po akcií Pirosku s Dávidom Markom aj druhýkrát v zápase. 6:0 v prospech Petržalky. Nasledovala šanca Španiela Migueza, ktorú zneškodnil domáci brankár Marco Obetko. V 86. minúte sa Tino Miguez dočkal zaslúženého gólu. Strelou z pravej strany, ktorá sa odrazila od žrde dnu prekonal Obetka a uzavrel tak skóre zápasu na konečných 7:0 pre Petržalku. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu stretnutia Mariána Vašša si tak mohli petržalskí hráči spolu s ich vernými fanúšikmi vychutnať tradičnú víťaznú „ďakovačku“.

V dnešnom stretnutí boli domáci futbalisti vyrovnaným súperom počas prvej časti hry. Naši chlapci sa ťažšie presadzovali. V druhom dejstve zvýšili obrátky a v priebehu ôsmich minút vsietili štyri góly. Najmä striedajúci hráči Pilát, Miguez i Marko priniesli do hry oživenie. Maroš Pilát a Tino Miguez sa aj gólovo presadili. Hráčom a realizačnému tímu patrí poďakovanie a gratulácia k ďalšiemu víťazstvu. Zároveň blahoželáme Tinovi Miguezovi a Valentínovi Majerčákovi k premiérovým gólom v našom drese. Aj Dávid Kondrlík opäť potvrdil povesť kanoniera. Tradičnou aktivitou hýrili Turčák s Piroskom.

Najbližšie stretnutie čaká na Borbélyho družinu už v stredu 4.10.2017 o 18:30. Na domácom trávniku privítame v dohrávke 7. kola kolektív ŠK Tomášov. Veríme, že sa hráči a realizačný tím znovu dobre pripravia na stretnutie a pridajú ďalší trojbodový zápis do tabuľky, ktorým potešia nielen seba, ale aj svojich verných fanúšikov.