Výhra 2:0 nad béčkom Slovana, parádny gól Viciana

V predposlednom prípravnom stretnutí zdolali zverenci trénera Borbélyho na ihrisku Rapidu v Prievoze lídra treťoligovej tabuľky ŠK Slovan Bratislava B 2:0 po góloch Sombata a Viciana.

Lepší vstup do zápasu mali naši hráči a z prvej vážnejšej akcie sa ujali vedenia, keď v 9. min Čerňanský presnou kolmicou našiel Jozefa Sombata a ten obstrelil vybiehajúceho gólmana domácich – 1:0. O osem minút neskôr mohol druhý gól pridať Piroska. Kosorín poslal center na zadnú žrď, kapitán Petržalky dokázal z ťažkého uhlu zakončiť akciu peknou strelou, no skóre sa nemenilo a to platilo aj v 21. min po tom, čo sa Čerňanský odhodlal k strele z 25 metrov. Jeho pokus minul pravú žrď bránky Slovana. O tri minúty mohli vyrovnať domáci. Akciu po pravej strane však zakončil v ideálnej pozícii domáci hráč ragbyovým spôsobom vysoko nad bránu. Aktívny Sombat dal o sebe vedieť v 28. min, kedy potiahol akciu po pravej strane a jeho center opečiatkoval brvno domácich. Snaha domácich o vyrovnanie po polhodine hry ovocie nepriniesla. Nebezpečnú tečovanú strelu zlikvidoval Valach a ďalšie sľúbné strelecké pokusy zblokovali defenzívne štíty Horník a Szöcs.

Úvod druhého polčasu opäť patril dvojici Čerňanský – Sombat. Kým v prvom dejstve skončila akcia gólom, na začiatku druhého si brankár Slovana s pokusom Jozefa Sombata poradil. Premiéru v bielo-čiernom drese si určite inak predstavovala posiala Nicolas Pochylý. Ten nahradil v druhej 45-minútovke Szöcsa, no na ihrisku pobudol len štvrťhodinu a po jednom zo súbojov odkrýval do kabín. Akcia zápasu prišla po hodine hry, keď Kosorínova prihrávka našla na hranici šestnástky Martina Viciana, ten sa oprel do lopty bez prípravy ľavačkou a utešenou strelou pod ľavú šibenicu prekonal bezmocného gólmana domácich. Naše mužstvo vo zvyšku zápasu nedovolilo domácim výsledok skorigovať a zaknihovalo cenné víťazstvo 2:0.

ŠK Slovan Bratislava B – FC Petržalka 0:2 (0:1)

Góly: 9. Sombat, 64. Vician

FC Petržalka: Valach – Kosorin, Szöcs (46. Pochylý, 62. Majcher), Horník, Kozlovský (46. Nemec) – Sopúch, Nagy, Vician – Piroska (67. Jamrich) – Sombat, Čerňanský (55. Morócz)