Vysoká výhra 5:1 nad Malženicami

V prípravnom zápase strelili zverenci trénera Borbélyho treťoligovému tímu z Malženíc 5 gólov a zaknihovali víťazstvo 5:1.

Keď v 4. min vystihol Sombat chybnú rozohrávku hostí a takmer ich potrestal gólom, predznamenal ďalší vývoj stretnutia, ktorý sa hral v réžii nášho mužstva. V 9. min poslal Kozlovský z ľavej strany presný center na hlavu Lukáša Gašparoviča a ten prvýkrát rozvlnil sieť bránky Malženíc. Už o dve minúty sa rútil do sľubnej šance Turčák, brankár hostí bol tentoraz pri lopte skôr a odvrátil nebezpečie. To neplatilo v 20. minúte. Aktívneho Sombata zastavil brankár faulom a z priameho kopu Lukáš Gašparovič umiestnenou strelou okolo múra zvýšil na 2:0. Po polhodine hry hostia skórovali, na ich smolu však do vlastnej brány zásluhou Lulovičaa v 32. min. vyhral kľúčový súboj so stopérom hostí Jozef Sombat a zvýšil už na 4:0. Hostia ešte do polčasu znížili krásnym gólom do šibenice Valachovej brány. Diváci tak tlieskali najskôr utešenej strele a po prvopolčasovom hvizde aj domácemu tímu. Do kabín odchádzalo naše mužstvo s trojgólovým náskokom 4:1.

Druhý polčas priniesol vyrovnanejší priebeh, aj keď naši hráči súpera nepustili do žiadnej vyloženej šance. Naopak, do listiny strelcov sa mohol v 57. min zapísať Borovský, no je jeho pokus mieril iba do bočnej siete. O minútu neskôr sa naposledy menilo skóre po akcii Čerňanského. Autorom gólu bol tak ako v dueli s Račou stopér Denis Horník. Hostia napriek snahe skorigovať výsledok brankára Valacha výrazne neohrozili, naše mužstvo sa prezentovalo v súboji s aktuálne druhým tímom 3. ligy skupiny Západ efektivitou v koncovke a zaknihovalo víťazstvo 5:1.

FC Petržalka – OFK Dynamo Malženice 5:1 (4:1)

Góly: 9., 20. Gašparovič, 31. Lulovič (vl. gól)., 32. Sombat, 58. Horník – 38.

FC Petržalka: Valach – Kosorin, Horník, Szöcs, Kozlovský – Turčák, Nagy, Gašparovič – Piroska – Sombat, Čerňanský.
Striedali: Nemec, Vecsei, Kavoň, Borovský, Sopúch, Morócz