Z Trebišova s cenným bodom po remíze 1:1

Po domácej remíze s FK Pohronie čakal na hráčov FC Petržalka zápas v ďalekom Trebišove. V 7. kole II. ligy boli zverenci trénera Balázsa Borbélyho hosťami na ihrisku Slavoja Trebišov. V domácom drese nastúpili od začiatku aj dvaja bývalí reprezentanti Slovenska. Kapitán Jaroslav Kolbas a obávaný kanonier Ján Novák. Realizačnému tímu Petržalky chýbal okrem zranených Kavoňa s Prekopom aj Alex Iván. Duo Borbély Tóth urobilo dve zmeny oproti predošlému zápasu. Zraneného Ivána nahradil František Lády a namiesto Martina Viciana nastúpil Oliver Vecsei. Na lavičke Petržalky sa objavil po dlhšom čase aj Oliver Morócz, ktorý do tímu prišiel v lete. V minulosti obliekal dresy Slovana Bratislava a KFC Komárno. Takmer 700 divákov, medzi ktorými nechýbala ani skupinka najvernejších fanúšikov Petržalky sledovalo v horúcom počasí dobrý zápas. Priniesol dva góly, málo gólových šancí, zranenie domáceho Kražela i hosťujúceho Pirosku, dôrazné súboje pekné kombinácie ako aj iné pekné futbalové momenty.

Slavoj Trebišov – FC Petržalka 1:1 (1:0)

Góly: 12. Lorinčák – 49. Gašparovič

Zostavy: Trebišov: Pella – Vojtovič, Kražel (12. Starosta), Lazarus, Kolbas, Da Silva Junior (60. Šuľák), Lorinčák, Špak, Vajs, Novák, Ruskovský

Petržalka: Valach – Ďurek, Privrel, Nemec, Sopúch (37. Hečko) – Lády (78. Čerňanský), Vecsei, Petráš, Gašparovič – Piroska (85. Vician) – Turčák

Po nerozhodnom výsledku v domácom stretnutí s Pohroním čakal v zápasovom harmonograme Petržalky kolektív Slavoj Trebišov. Ako prvý vystrelil na bránu Slavoja v 4. minúte Lukáš Gašparovič. Stanislav Pella bol na mieste. V 12. minúte otvorili skóre domáci hráči. Po centri Nováka z pravej strany a následnom zmätku v obrane Petržalky upratal loptu do siete Matúš Lorinčák. O tri minúty najskôr odkopol Frederik Valach loptu do bezpečia pred Novákom a následne vyrazil brankár Slavoja Pella nepríjemnú strelu Juraja Pirosku. V 20. minúte skončil pokus Privrela po centri Pirosku tesne nad Pellovou svätyňou. Ešte v prvom polčase preskupila Petržalka rady. Fero Hečko sa vymenil Petra Sopúcha. Oliver Vecsei sa posunul na post stopéra a Jakub Nemec na ľavý kraj obrany. Lukáš Gašparovič sa presunul do stredovej formácie a striedajúci Hečko na ľavé krídlo. Po prvom polčase v ktorom si vinou zranenia Vladimíra Kražela vyčerpal jedno striedanie aj kouč Trebišova Karol Kisel st. tak Petržalka prehrávala 1:0.

V druhom polčase Petržalka zvýšila aktivitu. V úvode vystrelil nepresne Gašparovič. V 49. minúte sa ale aktívny Lukáš Gašparovič presadil. Po prihrávke od Pirosku zoči-voči Pellovi nezaváhal a poľahky vyrovnal presným zakončením na 1:1. V 62. minúte mali veľkú šancu domáci. všadeprítomný Novák si zakryl loptu prihral Vajsovi, ktorý ale prestrelil bránu Petržalky. Potom sa dlho neudialo nič zaujímavé. Hra sa prelievala, Petržalka dobre kombinovala, nepúšťala súpera do hry. Domáci Trebišov naopak hrozil najmä zo štandardných situácii. V 81. minúte ešte chytil Stanislav Pella propagačnú strelu strelca gólu Lukáša Gašparoviča. Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu zápasu Jána Valášeka sa tak hráči, lavička i fanúšikovia tešili z cennej remízy 1:1.

V dnešnom zápase nevideli diváci toľko akcie ako v predošlých meraniach síl nášho tímu. Domáci futbalisti boli nebezpeční najmä po centroch Jána Nováka z priamych alebo rohových kopov. Tieto viackrát dostali našu obranu pod tlak. Zásluhou výborne hrajúceho Olivera Vecseia, ktorý vládol vzdušnému priestoru sa podarilo zabrániť ďalším gólom vo Valachovej sieti. Zmena pozícii hráčov, najmä presun Gašparoviča do zálohy a Vecseia na post stopéra sa ukázala ako rozhodujúca. Ofenzívni hráči Gašparovič a Piroska, spoločne s Borisom Turčákom zamestnávali obranu žltomodrých. Pozície stredového hráča sa dnes skvele zhostil Peter Petráš. Vyhrával súboje, osobné i hlavičkové, rozohrával, keď bolo treba podržal loptu ale rozohral ju i dopredu. Navyše pokryl svojím pohybom veľký priestor, čím výrazne pomohol spoluhráčom. Vzadu držal obranu Oliver Vecsei, ktorému pomáhal Jakub Nemec. Oproti minulému zápasu sa nám darilo lepšie zvládať hlavičkové súboje. Fero Hečko na krídle nechal na ihrisku srdce tak ako je u miláčika fanúšikov Petržalky zvykom. Veľkú snahu ukázať kvalitu a rozvlniť sieť mal aj druhý Fero, Fero Lády. Je pozitívne, že naši viacerí naši hráči sú schopní zahrať na viacerých postoch.

Na druhej strane sme v posledných zápasoch videli, že iným hráčom ich tradičné posty sedia určite lepšie. Ďalšou svetlou stránkou je aj to, že mladí hráči ako Vecsei Privrel, Kavoň, Lády, Prekop a ďalší získavajú cenné skúsenosti v náročnej súťaži. Popri skúsenejších hráčoch ako Petráš, Piroska, Sopúch, Gašparovič či Turčák, sa môžu veľa naučiť a využiť tieto skúsenosti v ich ďalšom napredovaní. Stále mladý je aj náš realizačný tím. Je škoda, že niektorí hráči, musia ukončiť kariéeru skorej vplyvom nepríjemných zranení. To je prípad asistenta Dominika Tótha. Bývalý veľmi dobrý stopér, ale na futbal nezanevrel a pokračuje v kariére ako člen realizačného tímu. Navyše je veľmi obľúbený medzi fanúšikmi, čo puto medzi hráčmi a fanúšikmi, ktoré je v Petržalke jedinečné len posilňuje. Hráčom a realizačnému tímu ďakujeme za predvedený výkon a gratulujeme k bodu z ihriska súpera. Vzhľadom na priebeh zápasu je remíza spravodlivá a zaslúžená. Vďaka patrí aj fanúšikom domáceho Slavoja Trebišov, ktorí sa slušným a vytrvalým povzbudzovaním, bez náznakov čo i len najmenšieho konflitku pričinili o výbornú atmosféru. Najbližší zápas odohrajú naši futbalisti o týždeň v nedeľu 9.9. 2018 o 10:30 na domácom ihrisku v Ovsišti. Naším súperom bude kolektív MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Veríme, že naši hráči doma bod z ihriska súpera potvrdia, v tréningovom procese budú naďalej pracovať svedomito a potešia verných fanúšikov atraktívnou hrou a víťazstvom, ktoré urobí radosť všetkým nám priaznivcom a podporovateľom futbalového klubu FC Petržalka.