Zajtra duel proti FK Pohronie, na minulotýždňové „Sorry“ nech je odpoveďou aplauz z tribún!

Parajumpers sale Parajumpers sale http://www.unifem.ch canada goose sale http://www.canadagooseoutlets.be

Zajtra duel proti FK Pohronie, na minulotýždňové „Sorry“ nech je odpoveďou aplauz z tribún!

Duel štvrtého s piatym alebo súboj dvoch deväťbodových tímov po 5. kole druhej najvyššej domácej súťaže. Aj tak by sa dal označiť súboj FC Petržalka proti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Mužstvo, ktoré v nedeľu uspeje, bude atakovať po 6. kole umiestnenie v prvej trojke priebežnej tabuľky.

Naše mužstvo má za sebou nevydarenú koncovku predošlého derby duelu s bratislavským Interom. Chlapci mali na dosah zisk bodu, no nestalo sa tak. Aj taký vie byť futbal. Opora mužstva Boris Turčák nepremenil v samom závere pokutový kop a svoje sklamanie zhrnul do jediného veľavravného výroku, „mrzí ma to!“ Nie, neregistrovali sme nikde a nikoho, komu by čo len napadlo hráčovi, ktorý potiahol v minulosti mužstvo gólmi, výkonmi a prístupom v desiatkach zápasov, niečo vyčítať. Len pre ilustráciu, penaltu nepremenili iní velikáni, vrátane Messiho na svetovom šampionáte proti Islandu a Argentínu to stálo body…

Turčák je hráč, ktorý futbal hrať chce, vie a nie je mu ľahostajný. A navyše je to dobrý chalan so sebareflexiou, čo nie je vo veľkom futbale zas tak samozrejmé. Ešte v sobotu sa ospravedlnil na sociálnych sieťach fanúšikom strohým no veľavravným vyhlásením „Sorry“ a pripojil „IWE“. Umením futbalistu je zahodiť neúspešné momenty za hlavu a nastaviť si myseľ na ďalšie zápasy. Ako sme sa mohli dozvedieť počas týždňa pri náhodnom stretnutí, neúspešný exekútor penalty nemal po derby ľahký spánok. Aj to podčiarkuje obrovské chcenie, vzťah ku klubovým farbám a zodpovednosť za výsledky voči fanúšikom a verejnosti. A tak možno práve teraz je na mieste, aby ste (sme) vyslali jasný signál aj ako fanúšikovia smerom k hráčom. Nakoniec, v ktorom zápase tomu tak nebolo?

V dobrej rodine sa spolu vyhráva a spolu prehráva. Nie je bežné aby sa hráči verejne ospravedlňovali, ale výnimočný klub robia výnimočným práve postoje, ktoré sa možno inde nenosia. Boris sa k niečomu takému spontánne odhodlal. Klobúk dole. Penaltu zahodil, ale petržalské srdce mu zostalo biť na správnom mieste a to je viac ako jeden stratený bod.

Zvyčajne na záver predzápasovej pozvánky prehovárajú hráči k vám fanúšikom. Skúsme to pred duelom s FK Pohronie tentoraz otočiť a nech je naším spoločným odkazom hráčskej kabíne a realizačnému tímu zajtra pred nástupom jeden aplauz pre našich chlapcov. S charakterom aký ukázal (aj počas tohto týždňa) Boris Turčák, je nemožné, aby v súboji s FK Pohronie nenašiel odozvu v podobe výkonu hráčov na samej hranici schopností a možností.

Duel FC Petržalka – FK Pohronie Žiar nad Hronom Doná Ždaňa má tradičný výkop v nedeľu o 10:30, hlavým rozhodcom zápasu je Michal Čiernik, na čiarach mu budú asistovať Michal Sluk a Peter Mihalík.

 . 

 . 

Napíšte komentár