Zajtra prvý domáci prípravný zápas, o 10:00 privítame MFK Skalica

Po sľubnom výkone v Senici (2:3) a ešte lepšom v Zlatých Moravciach (0:0), sa v zajtrajšom stretnutí predstaví FC Petržalka prvýkrát v roku domácemu publiku v súboji proti MFK Skalica.

Do tímu pribudlo niekoľko nových tvárí, napriek tomu herne pôsobí mužstvo konsolidovane a v konfrontácii s ligovými mužstvami odohrali bielo-čierni dva vyrovnané zápasy. V Zlatých Moravciach sa predstavil prvýkrát Jakub Kosorín a medzi žrďami dostal príležitosť v druhom polčase brankár Švihel. Ten je v Petržalke na skúške, no defenzíva nepustila hráčov ViOn-u do gólových príležitostí a tak súper jeho kvality nepreveril. „Valach aj Švihel počas zápasu posťahovali niekoľko centrov, je pravda, že vážnejšia strela prišla až na samom konci zápasu, čo svedčí o tom, že defenzíva v obrannej zóne pracovala dobre,“ pochválil defenzívu nášho mužstva kouč Balázs Borbély.

Po zápase vyslovil spokojnosť s výkonom celého mužstva a smerom k zajtrajšiemu duelu so Skalicou avizoval niekoľko noviniek. „Do zostavy sa vráti Denis Horník, ktorý v Zlatých Moravciach absentoval pre študijné povinnosti a od začiatku nastúpia niektorí hráči, ktorí v stredu prišli do hry až v druhom polčase. Týka sa to napríklad Gašparoviča,“ naznačil zloženie základnej zostavy na sobotňajší duel so Skalicou tréner Borbély.

Po Senici a Zlatých Moravciach preverí náš tím zajtra o 10:00 mužstvo MFK Skalica, v ďalších stretnutiach v rámci zimnej prípravy sa naše mužstvo stretne v sobotu 10. februára doma s FK Rača a 14.2. (streda) s FK Malženice.