FC Petržalka – FC Košice

FC Petržalka 1 - 2 FC Košice
27 okt 2019 - 10:30FC Petržalka

V zápase 15. kola II. ligy prehral náš tím s FC Košice 1:2, strelcom nášho gólu bol v 66. minúte Ladislav Szöcs.

V 8. minúte vyrazil brankár Kamenár strelu priamo z rohového kopu. V 25. minúte minul bránu z priameho kopu kapitán Petržalky Juraj Piroska, ktorého strelu sa snažil usmerniť do brány Ladislav Szöcs. V 33. minúte premenil po Kupcovom faule v pokutovom území nariadenú jedenástku František Pavúk. Zakrátko vystriedal zraneného Horníka Quinton Christina. V 39. minúte chytil Ľuboš Kamenár strelu Leška z otočky. Rovnaký hráč to skúšal aj v závere polčasu ale Kamenár jeho snahu zmaril. Po prvom polčase tak viedli Košice 1:0.

Do druhého polčasu vystriedal Marcela Oravca Samuel Ďurek, ktorý sa vrátil na trávniky po dlhom zranení. V 52. minúte vystrelil ukrajinský legionár v drese Košíc Rizie. Gólman Kamenár jeho pokus vyrazil. Na opačnej strane hlavičkoval vedľa kanonier Almási. V 57. minúte vystrelil tesne vedľa Pulenovej brány Quinton Christina. V 65. minúte ztečovala obrana Košic Almásiho pokus zblízka na roh. Po centri Pirosku vyrovnal presnou hlavičkou Ladislav Szöcs. V 68. minúte zakončil nepresne po rohu Peter Kavka. Zakrátko trafil brvno svojím strieľaným centrom Samuel Ďurek. V 72. minúte sa hostia ujali vedenia. Po dvoch zákrokoch Kamenára prestali hráči vzadu sledovať hru a po centrovanej lopte z pravej strany sa hlavou presadil druhýkrát v zápase František Pavúk. V 75. minúte chytil brankársky veterán Gejza Pulen strelu Quintona Christinu. V 80 minúte to skúšal nepresne domáci Nagy i hosťujúci Leško. Následne letel tečovaný pokus aktívneho Leška vedľa. V 86. minúte nemieril presne ani Erik Liener. V závere zápasu sa Petržalka dožadovala penalty po faule na Kupca, hlavný arbiter ale do píšťalky nefúkol a tak sa po záverečnom hvizde tešili z víťazstva 2:1 hráči FC Košice.

Najbližšie stretnutie odohrá Petržalka v Slovnaft Cupe v stredu 30.10. 2019 o 13:30 sa predstaví náš tím na ihrisku ŠKF Sereď v Seredi.

FC Petržalka – FC Košice 1:2

Góly: 66. Szöcs – 33., 72. Pavúk (1. z 11m)

FC Petržalka: Kamenár – Horník (35. Christina), Szöcs, Nemec, Kupec, Čerňanský (76. Gašparovič), Nagy, Oravec (46. Ďurek), Turčák, Piroska , Almási
FC Košice: Pulen – Tumma, Kis, Ristovski (55. Radovanović), Karaš (65. Gáll), Pavúk, Vancák, Leško (87. Bavoľár), Rizie, Liener, Kavka