FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica

FC Petržalka 0 - 2 MFK Dukla Banská Bystrica
13 okt 2019 - 10:30FC Petržalka

V zápase 13. kola II. ligy podľahol FC Petržalka banskobystrickej Dukle 0:2.

V 9. minúte zblokoval na rohový kop strelu Polievku domáci bek Kolčák. Po následnom rohu hlavičkoval tesne nad Blažej Vaščák. O tri minúty netrafil bránu z dobrej pozície Petržalčan Kosorin. V 17. minúte trafil do brvna hosťujúci Willwéber. V 25. minúte mieril vedľa Kamenárovej brány opäť Vaščák. Potom trafil svojou strelou žrď Róbert Polievka. V 31. minúte to skúšal strelou priamo z rohového kopu znovu Polievka. Pozorný Kamenár ale jeho strelu zneškodnil. v 36. minúte otvorila Dukla skóre, keď sa po rohu a následnej skrumáži dokotúľala lopta do brány Petržalky z kopačky Mateja Staršieho. O dve minúty bolo 0:2. Polievka vypracoval akciu, prihral Dolnému, ktorý presnou strelou prekonal Kamenára. V závere polčasu to skúšal dvakrát Bruno Čerňanský. Jeho prvý pokus minul Nôtovu bránu a druhú strelu mu brankár Dukly skvelým zákrokom zmaril. Po prvom polčase tak Petržalka prehrávala s Banskou Bystricou 0:2.

Aj úvod druhej časti hry patril hosťom. V 52. minúte chytil brankár Kamenár strelu Willwébera. O tri minúty zneškodnil nbrankár Petržalky aj ďalší pokus Polievku. V 63. minúte sa zmaril Július Nôta snahy útočiacich Petržalčanov svojím zákrokom. V 66. minúte mal veľkú šancu Čerňanský. So zakončením váhal a obranca Dukly mu loptu odkopol do bezpečia. Následne vystrelil mimo Nôtove žrde Denis Horník. Na opačnej strane vypáli Ľubomír Willwéber. Ľuboš Kamenár skvelým zákrokom vyrazil štipľavú strelu nad brvno. Potom si dobre nabehol do vápna Ladislav Szöcs, ktorého prudká hlavička letela nad. O chvíu vyrazil Ľuboš Kamenár ďalší pokus agilného Polievku. V 76. minúte to skúšal Róbert Polievka dvakrát v rýchlom slede. Gólman Kamenár ale obe tieto strely vyrazil do bezpečia. Na opačnej strane ihriska vyrazil Július Nôta s námahou prudký center Borisa Turčáka. O tri minúty vystrelil Polievka nad domácu bránu. V 84. minúte hlavičkoval vedľa z dobrej pozície stopér Jakub Nemec. O tri minúty chytil Ľuboš Kamenár strelu striedajúceho Martina Hrudkaya. V závere zápasu ešte zlikvidoval brankár Dukly Nôta na dvakrát strelu Turčáka a tak prehrala Petržalka doma s Banskou Bystricou 0:2.

Najbližšie stretnutie odohrá Petržalka v sobotu 19.10. 2019 o 14:30, kedy vycestujeme na pôdu FK Dubnica nad Váhom do Dubnice.

FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:2)

Góly: 36. Starší, 38. Dolný

FC Petržalka: Kamenár – Horník, Kolčák, Nemec, Kupec (85. Ondruš), Szöcs, Christina (46. Nagy), Turčák, Kosorin, Piroska , Čerňanský (81. Gašparovič)
Dukla Banská Bystrica: Nôta – Starší, Gaško, Prikryl, Savič , Willwéber, Snitka, Dolný, Holub (79. Hrudkay), Polievka (85. Kolláti), Vaščák (70. Laksík)