FC Petržalka – MFK Tatran Liptovský Mikuláš

FC Petržalka 4 - 3 MFK Tatran Liptovský Mikuláš
29 sep 2019 - 10:30FC Petržalka

V zápase 11. kola II. ligy zvíťazil tím trénera Dojčana nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:3, dva góly zaznamenal kanonier Almási, po jednom pridali Horník a Piroska. Zápas poznamenal stret brankára Valacha s útočníkom hostí Kucharčíkom, náš brankár pre vážne zranenie hlavy opustil po hodine hry ihrisko na nosítkach.

FC Petržalka – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:3 (3:2)

Góly: 22.Horník, 25., 90. Almási, 39. Piroska – 36. Kucharčík, 42. Gerát, 51. Staš

FC Petržalka: Valach (62. Kamenár) – Horník, Ondruš, Szöcs, Nemec (70. Kupec) – Čerňanský (56. Kosorin), Christina, Kolčák, Turčák – Piroska – Almási
Liptovský Mikuláš: Gábriš – Adam Krčík, Gerát (90. Porubän), Bartoš, Nemergut, Staš (76. Janec), Lišivka, Kotora, Čery, Kucharčík , Dávid Krčík (27. Laura)

V 8. minúte zápasu vystrelil vedľa brány hostí Boris Turčák. Rovnako si náš krídelník počínal aj o tri minúty neskôr. V 16. minúte pohrozili hostia. Strelu Staša Valach zneškodnil a následná dorážka Geráta letela nad. V 19. minúte mal stopercentnú šancu hráč Tatrana Kotora, Frederik Valach ale jeho strelu zneškodnil brilantným zákrokom. Následne sa potvrdilo staré pravidlo futbalu nedáš dostaneš. V 22. minúte otvoril skóre zápasu strelou po zemi Denis Horník. O ďalšie tri minúty to už bolo 2:0. Akciu troch proti dvom potiahol Piroska, posunul Turčákovi, ten prihral Almásimu, ktorý poľahky doťukol loptu za Gábrišov chrbát. Hostia z Liptova ale nezložili zbrane. V 36. minúte znížil na 2:1 po rohu a následnej skrumáži kapitán Mikuláša Kucharčík. V 39. minúte zvýšil vedenie Petržalky po centri Horníka umiestnenou strelou Juraj Piroska. Zakrátko vykopol Valach reflexívne viackrát stečovanú loptu. v 42. minúte uzavrel polčasové skóre na 3:2 pre Petržalku hlavou Tomáš Gerát.

Aj po prestávke sa hra prelievala zo jednej strany a diváci videli napínavý futbal. V 51. minúte vyrovnal na 3:3 po prízemnom centri pohodlne Tomáš Staš. V 54. minúte vystrelil vedľa Boris Turčák. O dve minúty mal tutovku na kopačke Almási. Patrik Gábriš ho ale famózne vychytal. V 59. minúte štadión stíchol. Po faule Kucharčíka na brankára Frederika Valacha bola hra prerušená. Brankár Petržalky bol ošetrovaný a následne odnesený na nosidlách do opatery záchranárov. Fanúšikovia vyprevadili zranenú brankársku oporu Petržalky potleskom v stoji. Frederikovi Valachovi želáme skoré uzdravenie. Dušan Kucharčík videl za svoj zákrok červenú kartu. Do brány Petržalky nastúpil náhradný brankár Ľuboš Kamenár. V 70. minúte bol vzruch na oboch stranách ihriska. Šancu Staša zlikvidoval Kamenár v spolupráci s Horníkom. Strelu Kolčáka z hranice pokutového územia zlikvidoval zázračne Gábriš. Po vylúčení Petržalka vystupňovala tlak. V 84. minúte vystrelil nad Gábrišovu bránu Quinton Christina. Následne odkopol loptu v poslednej chvíli do bezpečia hosťujúci Janec. V 89. minúte rozhodol o troch bodoch pre Petržalku gólom na 4:3 Almási, ktorý si naskočil na Piroskov center. V samom závere ešte vyrazil Patrik Gábriš Almásiho pokus a tak po gólovej prestrelke zvíťazila Petržalka nad Liptovským Mikulášom 4:3.

Hráčom a realizačnému tímu blahoželáme k víťazstvu. Frederikovi Valachovi želáme skoré uzdravenie. Najbližšie stretnutie odohráme v sobotu 5.10. 2019 o 15:00, kedy vycestujeme na pôdu KFC Komárno.

HLAS PO ZÁPASE:

Jozef Dojčan (tréner FC Petržalka): „Víťazstvo 4:3 a tri body do tabuľky sú jedna vec, zdravie hráča druhá. V tejto chvíli som na diaľku s brankárom Fredom Valachom. Obetavým zákrokom zabránil gólu v našej sieti, žiaľ, daň za úspešný zákrok je príliš veľká. Prajem mu v mene nás všetkých skoré uzdravenie a posielam veľa síl.“