FK Dubnica nad Váhom – FC Petržalka

FK Dubnica nad Váhom 3 - 2 FC Petržalka
19 okt 2019 - 14:30FK Dubnica nad Váhom

V zápase 14. kola II. ligy podľahli zverenci trénera Dojčana po bojovnom výkone Dubnici nad Váhom 2:3. V 4. min sa ujal náš tím vedenia po vlastnom góle domáceho Šveca, v 79. vyrovnával na 2:2 Čerňanský. V 49. min videl červenú kartu Kolčák, v 88. opustil ihrisko po druhej žltej karte Kosorin.

V 4. minúte sa Petržalčania ujali vedenia, keď si Kosorinovu strelu zrazil do vlastnej siete domáci Denis Švec. V 9. minúte odvrátil loptu smerujúcu do brány z bránkovej čiary hlavou Jakub Nemec. V 24. minúte letela zblokovaná strela Mareka Václava nad Kamenárovu bránu. V 32. minúte letel pokus domáceho kolektívu znovu mimo. V 40. minúte chytil Tomáš Digaňa slabý Turčákov pokus a hlavička Mareka Kuzmu na opačnej strane mierila vedľa Kamenárovej svätyne. Po prvom dejstve tak viedla Petržalka v Dubnici 1:0.

V druhom polčase bolo viac šancí a vzruchu. Hneď v úvode si poradil Digaňa s pokusom Kosorína. Na druhej strane ratoval Kamenár po šanci Levaia. V 47. minúte Dubnica vyrovnala. Prvú strelu striedajúceho Dávidíka ešte Kamenár vyrazil, následná dorážka si ale už našla cestu do siete – 1:1. V 49. minúte zatiahol záchrannú brzdu Kristián Kolčák, keď fauloval prenikajúceho Dávidíka. Hlavný rozhodca Dušan Sedlák mu ukázal červenú kartu. Petržalka tak dohrávala oslabená. V 51. minúte trafil bočnú sieť z priameho kopu Levai. O chvíľu vyrazil Ľuboš Kamenár pokus rovnakého futbalistu z priameho kopu. V 59. minúte mieril zblízka nad Marek Kuzma. O štyri minúty vystrelil vedľa Matej Vaculík. V 69. minúte mal dobrú šancu Juraj Piroska. Jeho strelu ale brankár Digaňa skvele vyrazil. Potom zneškodnil domáci gólman nohou aj strelu Turčáka. Následná dorážka krídelníka Petržalky letela nad. Na opačnej strane ihriska hlavičkoval vedľa aktívny Dávidík. V 74. minúte poslal Dubnicu do vedenia 2:1 po úniku a presnom zakončení kanonier Vujoševič. Zakrátko vyrazil pozorný Kamenár opäť strelu Miladina Vujoševiča. Následne chytil Tomáš Digaňa strelu Čerňanského. V 79. minúte Petržalka vyrovnala, keď sa presnou strelou po zemi prezentoval Bruno Čerňanský – 2:2. V 82. minúte ale znovu viedla Dubnica. Strelou z hranice pokutového územia prekonal Kamenára Matej Vaculík. 3:2 pre Dubnicu. Následne vyrazil Kamenár nohou strelu Janca. V 88. minúte videl po druhej žltej červenú kartu za faul na prenikajúceho domáceho hráča Jakub Kosorin. Po dvojnásobnom oslabení hlavičkovali ešte domáci mimo Kamenárove žrde a keďže posledný roh si Dubničania postrážili zvíťazili nad Petržalkou tesne 3:2. Najbližšie kolo odohrá Petržalka na domácej pôde v nedeľu 27.10.2019 o 10:30, kedy na Sklodowskej privítame kolektív FC Košice.

FK Dubnica nad Váhom – FC Petržalka 3:2 (0:1)

Góly: 47.Davidík, 74.Vujoševič, 82.Vaculík – 4. Švec (vl. gól), 79.Čerňanský
ČK: 49. Kolčák, 88. Kosorin

Dubnica nad Váhom: Digaňa – Petro, Knižka, Švec, Václav, Čurik (46. Dávidík), Pleva, Vaculík, Levai (73. Vujoševič), Janco (89. Hundák), Kuzma
Petržalka: Kamenár – Kosorin, Kolčák, Nemec, Horník (88. Gašprarovič), Čerňanský, Nagy, Szöcs, Piroska, Turčák, Almási

HLAS PO ZÁPASE:

Jozef Dojčan (FC Petržalka): „Ťažko sa mi hodnotí stretnutie, v ktorom sme siahali na body, ale hrubé individuálne chyby nás pripravili o lepší výsledok a bodový zápis. Vedeli sme o kvalitách hráčov Dubnice, o ich priamočiarosti a prepracovaných štandardkách. Tým sme sa nevyhli, ale výborne sme ich zvládali. V prvej časti hry sme išli do vedenia, druhý polčas poznačili chyby, z ktorých sme inkasovali gól na 1:1 a prišli sme o vylúčeného Kolčáka. Aj za tohto stavu sme mohli ísť do vedenia po strelách Pirosku a Turčáka, paradoxne, inkasovali sme my po akcii, kedy sme išli štyria na štyroch. Namiesto koncovky sa súper dostal za našu obranu jednoduchým nákopom, ujal sa vedenia. Aj v oslabení sme siahali na bod po vyrovnávajúcom góle Čerňanského. O to viac mrzí ďalšia chyba a inkasovaný gól na 2:3. Chlapcom slúži ku cti, že aj ôsmi na ihrisku bojovali o vyrovnávajúci gól. Žiaľ, nestalo sa tak, domov sme odchádzali smutní, napriek statočnému výkonu a dvom gólom na ihrisku súpera nás pripravili o bod do tabuľky individuálne chyby. Bod z Dubnice by bol pozitívnym impulzom pre hráčov i fanúšikov, čaká nás záver jesene a tri duely s mužstvami z východného Slovenska. Zostávame pozitívni a odhodlaní urobiť všetko pre to, aby sme v prvom z nich, v nedeľňajšom domácom stretnutí proti Košiciam, uspeli.“