Naši odchovanci

Martin Mikulič
14.3.1985
Ako jediný odchovanec nášho klubu zažil slávne časy petržalského futbalu v Lige Majstrov. V jej predkole dokonca strelil gól slávnemu Celticu Glasgow, pri rekordnom víťazstve 5:0! Bývalý reprezentant do 21 rokov, držiteľ dvoch titulov majstra Slovenska a Slovenského Pohára sa vrátil domov za Starý Most ako tréner U19. Aktuálne pôsobí ako tréner rakúskeho treťoligistu Bruck an der Leitha.

Martin Mikulič

Martin Mikulič

Richard Lásik
18.8.1992
AS Avellino 1912
Ako odchovanec odišiel z nášho klubu vo veku 15 rokov do Talianska, konkrétne do tímu Brescia Calcio. Mládežnícky reprezentant Slovenska, kapitán našej 21- tky má už za sebou aj štart v seniorskej reprezentácii, pričom ihneď pri debute dokázal skórovať proti silnému Belgicku. Po pôsobení v ŠK Slovan Bratislava a hosťovaní v českom Baníku Ostrava sa presunul na Apeninský polostrov. Jeho aktuálnym tímom je v Serii B AS Avellino 1912.

Richard Lásik

Richard Lásik

Branislav Niňaj
17.5.1994
Fortuna Sittard
Braňo patrí k tomu najlepšiemu, čo náš klub vychoval. Mládežnícky reprezentant Slovenska si taktiež už odkrútil premiéru v seniorskej reprezentácii. Momentálne pôsobí v belgickom tíme KSC Lokeren. Na svojom konte má už 2 ligové tituly, triumf v Slovenskom pohári a Slovenskom superpohári so Slovanom Bratislava. V jeho drese sa dokázal prebojovať do skupinovej fázy Európskej ligy, v ktorej sa jeho Slovan stretol s mužstvami ako SSC Neapol, Sparta Praha, či Young Boys Bern. Svojimi výkonmi v mladom veku upútal zástupcov viacerých európskych veľkoklubov, najviac sa hovorilo o jeho prestupe do Portugalska, konkrétne do klubu Benfica Lisabon. Nakoniec prestúpil do Belgicka. V lete 2018 prestúpil do holandského tímu Fortuna Sittard.

557

Branislav Niňaj

Ivan Schranz
13.9.1993

Dukla Praha
Ivan je momentálne hráčom a oporou Spartaka Trnava. Svojimi výkonmi v našom klube si Ivan vybojoval miesto v mládežníckych reprezentáciách Slovenska a prestup do slávneho klubu Spartak Trnava. Bol stabilným členom reprezentácie do 21 rokov, krátke hosťovanie absolvoval v českom veľkoklube Sparta Praha. Aktuálne pôsobí v hlavnom meste naších západných susedov, v klube Dukla Praha.

Ivan Schranz

Ivan Schranz

Zoltán Kontár
7.11.1993
Gyirmót FC Györ
,,Zoli,, pôsobil v našom klube od jeho 14tich rokov. Prišiel z Orechovej Potône a s futbalom začínal doma, v Potônských Lúkach. Od začiatku zaujal trénerov svojou bojovnosťou a zarputilosťou. Po hosťovaniach v druholigovom Šamoríne a v bratislavskom Ružinove sa dostal v lete 2015 na skúšku do fortunaligovej Senice, kde presvedčil trénerov o svojich kvalitách. Po dobrej sezóne 2015/2016, kde patril do základnej zostavy klubu zo záhoria, sa Zoltán presunul v lete 2016 do Dunajskej Stredy. V lete roku 2018 prestúpil do druhej najvyššej maďarskej súťaže.

Zoltán Kontár

Zoltán Kontár

Jakub Čunta
28.8.1996

ŠTK Šamorín
Ako odchovanec nášho klubu nastupoval už v 17tich rokoch za A mužstvo, vtedy v III. lige západ. Zaujal veľmi slušnými výkonmi, ktoré si všimli skauti Senice. Pravidelne nastupoval v tíme U19, ktorý hrával najvyššiu dorasteneckú súťaž a na konci ročníka 2014/2015 dostal šancu aj vo fortunaligovom ,,Áčku,,. Od sezóny 2015/2016 je už jeho pevnou súčasťou. V lete 2016 prestúpil do poľskej Ekstraklasy, do klubu Cracovia Krakow. Aktuálne pôsobí v druholigovom Šamoríne.

Jakub Čunta

Jakub Čunta