O klube

FC

Petržalka je novovytvorený klub, ktorý vznikol v roku 2014. Po veľmi turbulentných rokoch, ktorými si prešiel starý subjekt FC Petržalka 1898 a.s., sa rozhodlo nové vedenie klubu pre založenie čistého subjektu a začatie novej éry petržalského futbalu.

Za novými úspechmi petržalského futbalu sme sa rozhodli ísť cestou budovania kvalitnej mládežníckej základne a výchovy vlastných odchovancov.
Marek Mojto, Prezident FC Petržalka

Cesta, ktorou sme sa vydali nebude určite jednoduchá. V prvom rade chceme pre akadémiu vytvoriť adekvátne podmienky, aby mohli v našej liahni vyrastať futbalisti, ktorí budú robiť radosť nielen nám, ale aj celému Slovensku.

Zrekonštruovaním priestorov školy, kde sídli FCP sa proces budovania akadémie iba začal. Chceme postupne dobudovať štadión na ulici M. C. Sklodovskej a začať s výstavbou umelej trávy, taktiež v priestoroch na Sklodovskej. Našim cieľom je výchova talentovaných futbalistov, ale aj vzdelaných ľudí. Taktiež sa pokúsime navrátiť nášmu seniorskému družstvu pozície, aké si zaslúži.

Veríme, že naša snaha postupne opäť pritiahne petržalčanov do diania vo futbale a budeme sa spolu stretávať na domácich zápasoch, tradične petržalsky, v nedeľu o 10:30 a pozrieme si kvalitné výkony petržalskych odchovancov.

Veríme, že naša idea nie je nereálna a pre dosiahnutie našich cieľov urobíme maximum.

FC PETRŽALKA