Domáca prehra s FK Rača 0:1

Muži  -  28 Feb 2023

V úvodnom zápase jarnej časti II. ligy podľahol náš tím na domácej pôde mužstvu FK Rača 0:1, jediný gól zápasu zaznamenal v 17. min hosťujúci Csáno.

V mestskom derby už v 3. minúte letel Rizničov lob mimo brány súpera, následne po akcii petržalských mladíkov, keď Sliacky vysunul Spáčila, zakončil druhý menovaný zblízka vedľa. O chvíľu prestrelil Viktor Sliacky zblízka Žákechovu bránu a medzi žrde sa nevmestila ani Spáčilova hlavička po ďalšom útoku čiernobielych. Aktívnu desaťminútovku domácej Petržalky zakončil po Piroskovom rohu hlavou letiacou tesne nad Martin Privrel. V 14. minúte to skúšal znovu hlavou tentokrát Matej Riznič, ale ani on netrafil bránu hostí a v 17. minúte sa Rača ujala vedenia, keď sa po centri Alana Kováča z ľavej strany presadil presnou hlavičkou Lukáš Csáno. O chvíľu minul bránu lob domáceho obrancu Kuníka a v 38. minúte tesne minul Krížikovu svätyňu prízemnou strelou kapitán Rače Dominik Adam. Po prvom polčase tak viedla Rača nad Petržalkou v pomere 1:0.

Do druhého dejstva nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách. V 47. minúte sa predieral do zakončenia opäť Adam, lenže v poslednej chvíli zasiahol sklzom obranca Petržalky Arnaud Konan a loptu skryl bez problémov do rukavíc Filip Krížik. O päť minút neskôr bol brankár Petržalky na mieste pri strele Csána. 65. minúta priniesla strelu Pirosku z priameho kopu, ktorú pozorný Žákech vyrazil na roh. A keďže v 86. minúte chytil Krížik tečovaný pokus Dominika Adama, prehrala Petržalka s Račou v 0:1.

Najbližšie stretnutie odohrajú čiernobieli v sobotu 4.3.2023 o 14:00, na pôde MŠK Považská Bystrica.

FC PETRŽALKA – FK RAČA BRATISLAVA 0:1 (0:1)

Gól: 17. Csáno
ŽK: Brigant-Adam, Štefanka, Csáno
FC PETRŽALKA: Krížik - Oršula, Privrel, Konan, Kuník, Riznič (84 Gašparovič), Chíbik (61.Bobrovský), Piroska, Sliacky (75. Danek), Assuncao (61. Brigant), Spáčil (61. Harba)
FK RAČA BRATISLAVA: Žákech - Egbe, Klabník, Kňažek, Adam, Štefanka, Petr (86. Š. Kováč), Sokol, A. Kováč, Jurčišin, Csáno

FCPA - FK Rača 0:1 (0:1)