Víťazstvo 2:0 v domácom zápase so Spišiakmi

Muži  -  25 Apr 2024

V rámci 26. kola MONACObet ligy sme privítali na domácom štadióne nováčika zo Spišskej Novej Vsi. Po góloch Konana a Gašparoviča sme zvíťazili 2:0. Natiahli sme tak našu víťaznú sériu na šesť zápasov v rade.

V úvode zápasu musel zasahovať gólman hostí Hamrák po Danekovom strieľanom centri a zakrátko mieril Patrik Danek z dobrej pozície tesne vedľa. V 5. minúte to rýchlonohý krídelník Petržalky skúšal znovu, lenže jeho strelecký pokus našiel iba pripraveného Mareka Hamráka a o tri minúty to opäť vyskúšal Danek, ktorého ďalšia strela letela nad. Na opačnej strane ihriska chytil Halouska Olayovu strelu. V 14. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď si na Begalov roh naskočil Arnaud Konan a presnou hlavičkou otvoril skóre zápasu. O chvíľu netrafil bránu z výhodnej pozície po Harbovej prihrávke Patrik Danek.

V 25. minúte zazvonilo brvno Hamrákovej brány po Šurnovského voleji. O tri minúty zvýšili čiernobieli svoj náskok. Harbovu strelu ešte brankár Hamrák vyrazil, ale proti pohotovej dorážke Lukáša Gašparoviča hlavou zblízka bol bezmocný. V 33. minúte zblokoval Gašparovičovu strelu smerujúcu do brány hosťujúci Viliam Valent.  O päť minút bol opäť v permanencii brankár Spišskonovovešťanov, keď najskôr vyrazil Harbovu strelu a zakrátko bravúrne zneškodnil aj zakončenie Nagya. V 41. minúte sa vyznamenal aj český gólman v službách Petržalky Pavel Halouska, keď reflexívne vyrazil Etimovu strelu z pravej strany. V závere prvého dejstva sa ešte neujali pokusy Lukáša Gašparoviča a v nadstavenom čase ani hosťujúceho Denisa Martinka. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad Spišskou Novou Vsou 2:0.

V úvode druhej polovice stretnutia hlavičkoval nad striedajúci Dávid Bordáč a na druhom konci hracej plochy trafil bočnú sieť hosťujúci Olaya. Onedlho vyrazil nohou Begalovu strelu Marek Hamrák a pokus Šimona Ištvánika letel mimo priestoru troch žrdí. V 62. minúte trafil Patrik Danek po kombinácii s Kachničom do žrde. V 69. minúte zazvonilo aj brvno Halouskovej brány po Janečkovej hlavičke. V 75. minúte zahral kapitán hostí v pokutovom území rukou, ale nariadenú jedenástku, ktorú zahrával Lukáš  Gašparovič  Marek Hamrák zneškodnil  a následne skvele kryl aj dorážku Petra Nagya.

V 86. minúte ešte vyrazil brankár Spišskej Novej Vsi loptu po Kachničovom strieľanom centri. Petržalka si prvopolčasové vedenie postrážila do konca zápasu a zdolala FK Spišská Nová Ves v pomere 2:0. Najbližšie sa zverenci trénera Michala Kuruca predstavia v nedeľu 28.4.2024 o 14:00 na štadióne MŠK Žilina Pod Dubňom, kde si zmerajú sily s tímom MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

26. KOLO MONACOBET LIGY

FC PETRŽALKA - FK Spišská Nová Ves 2:0 (2:0)
Góly:
 14' Konan, 28' Gašparovič
ŽK: Janečka
FC Petržalka: Halouska - Ogaga, Jakubko, Konan, Šurnovský, Špehar (46' Bordáč (61' Kachnič)), Begala, Gašparovič (84' Halo), Nagy, Danek (65' Liener), Harba (65' Kelembet)
FK Spišská Nová Ves: Hamrák - Ruiz, Valent, Janečka, Redek, Gonda (63' Kaščák), Ištvánik (82' Hrobák), Martinko, Ontko, Šomšák, Etim