Domáca výhra 2:0 nad Trebišovom

Muži  -  12 Sep 2023

V zápase 8. kola II. ligy zdolali zverenci trénera Kuruca na domácom ihrisku Slavoj Trebišov 2:0 po góloch Nikitu Kelembeta a Patrika Daneka.

V úvode zápasu poslal mimo Slávikovej brány svoj pokus Lukáš Gašparovič, ktorý o chvíľu po Šurnovského centri zakončil lepšie, ale gólman Slavoja jeho strelu skvele vyrazil. V 7.minúte chytil gólman Halouska Dugov pokus a o tri minúty si na druhej strane ihriska poradil brankár Slavoja Dávid Slávik s volejom Sliackeho. V 11. minúte sa Petržalka ujala vedenia, keď sa po Sliackeho prihrávke presadil presnou strelou pomedzi Slávikove nohy mladý Nikita Kelembet. V 22. minúte odkopol brankár Slávik loptu do bezpečia pred Patrikom Danekom, keď včas vybehol ďaleko pred svoje pokutové územie. O štyri minúty odvrátil z bránkovej čiary nebezpečnú hlavičku Kelembeta po Sliackeho centri hosťujúci Vladimír Bajtoš. V 30. minúte letel lob Mateja Rizniča vedľa brány Trebišova. O päť minút mohol zvýšiť aktívny Kelembet, keď vyhral súboj s brankárom Slávikom, ale jeho strelu smerujúcu do opustenej brány zrazil v poslednej chvíli Timotej Maguľak na roh, z ktorého to vyskúšal priamo na bránu Lukáš Gašparovič a trafil spojnicu Slávikovej svätyne. V 39. minúte mal ďalšiu dobrú šancu Gašparovič, ktorého strelu gólman Trebišovčanov skvele vyrazil a následnej dorážke zabránil stopér Matta. V závere prvého dejstva ešte tesne minula bránu najskôr Kelembetova strela a potom v nadstavenom čase aj hlavička autora prvého gólu Petržalky. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad Slavojom Trebišov 1:0.

Do druhej polovice stretnutia urobil tréner hostí Ondrej Desiatnik až štyri zmeny, keď Matúša, Smieška, Drugu a Floresa, nahradili Tomáš Ilinjo, Marcel Novák, Frankline Tangiri a Viktor Tatar. V jej úvode prestrelil z dobrej pozície Halouskovu bránu František Sitarčík. V 48. minúte trafil Patrik Šurnovský z priameho kopu brvno Slávikovej brány. O päť minút najskôr Halouska na dvakrát pokryl Tatarovu strelu a na druhej strane ihriska mieril nad Lukáš Gašparovič. O chvíľu letela Danekova krížna strela vedľa brány. 61. minúta priniesla tvrdú tečovanú strelu Viktora Sliackeho, ktorú Dávid Slávik zneškodnil bravúrnym reflexívnym zákrokom. Zakrátko prestrelil z voleja po rohovom kope bránu Gašparovič. V 71. minúte vyrazil gólman Slávik Rizničovu strelu. 76. minúta znamenala druhý gól pre Petržalku, keď po prihrávke Kelembeta rozvlnil sieť Patrik Danek. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a tak videlo vyše 600 prítomných divákov víťazstvo FC Petržalka nad Slavojom Trebišov v pomere 2:0

Najbližšie stretnutie čaká na zverencov trénera Michala Kuruca v nedeľu 17.9. 2023 o 10:30, kedy v domácom prostredí privítajú kolektív OFK Malženice.

FC PETRŽALKA – SLAVOJ TREBIŠOV 2:0 (1:0)

Góly: 11. Kelembet 76. Danek
ŽK: Šurnovský, Riznič, Sliacky - Tatar
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Privrel, Konan, Šurnovský, Nombil, Riznič (87. Čiernik), Gašparovič, Sliacky (72. Kachnič), Danek (78. Oduko), Kelembet (78. Minčič)
Slavoj Trebišov: Slávik - Buhaj, Matta, Matúš (46. Ilinjo), Maguľak, Sitarčík, Begala, Smieško (46. Novák), Druga (46. Tangiri), Bajtoš (81. Vaľovčin), Flores (46. Tatar)

FCPA - SLAVOJ Trebišov 2:0 (1:0)