Domáca výhra 3:0 nad FK Dubnica

Muži  -  02 Aug 2021

V zápase 2. kola II. ligy zdolal tím trénera Auxta na domácej pôde družstvo FK Dubnica nad Váhom 3:0, dva góly zaznamenal Boris Turčák, tretí pridal Michal Obročník.

Skóre zápasu otvoril už v 10. minúte domáci Boris Turčák, ktorý sa presadil hlavou po centri Kohúta z ľavej strany. O sedem minút centroval z priameho kopu Jakub Hronec, lenže zakončenie Nemca letelo tesne nad Vavrúšovu bránu. v 21. minúte hlavičkoval tesne nad aj stopér Dubnice Bičan. O ďalších šesť minút trafil svojou strelou skúsený Dalibor Pleva do brvna Ševčukovej brány. Onedlho hlavičkoval nepresne aj jeho spoluhráč Adam Gaži. 37. minúta priniesla pohotovú Obročníkovu strelu, ktorá letela mimo. V závere prvej časti hry to ešte skúšal po Hroncovej prihrávke Haris Harba, lenže jeho nedôrazné zakončenie ukryl gólman Vavrúš do svojich rukavíc. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad Dubnicou 1:0.

V úvode druhého dejstva vystrelil z dobrej pozície nad Dubničan Martinek. V 53. minúte to skúšal prekvapivou strelou z ľavej strany po prieniku opäť Turčák, lenže pozorný Vavrúš tento pokus vyrazil. V 60. minúte si gólman hostí z Považia poradil aj so strelou Gašparoviča z priameho kopu. O štyri minúty sa už ale skóre menilo. Striedajúci Štefanec potiahol loptu, prihral Turčákovi a ten prudkou strelou zvýšil na 2:0 pre Petržalku. O päť minút netrafil Ševčukovu svätyňu svojím pokusom ani Maroš Čurik. V 74. minúte zblokovala obrana Dubnice pokus Kelemena po Mihálekovom prízemnom centri. Následne zvýšil na 3:0 pre Petržalku krásnym lobom Michal Obročník, ktorý sa dostal k odrazenej lopte na hranici pokutového územia. O štyri minúty neskôr hlavičkoval nad bránu Dubnice po Gašparovičovom rohu Petržalčan Rédeky. V záverečnej desaťminútovke ešte Rédeky zblokoval na roh pokus Kuzmu. Na opačnej strane vystrelil nepresne Marko Kelemen a keďže sa gólom neskončila ani šanca Miháleka po nahrávke od striedajúceho Branislava Spáčila zdolala Petržalka na veľkú radosť približne 200 prítomných divákov Dubnicu 3:0.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Mária Auxta v nedeľu 8.8.2021 o 10:30 na pôde rezervy MŠK Žilina.

FC PETRŽALKA - FK DUBNICA NAD VÁHOM 3:0 (1:0)

Góly: 10., 64. Turčák, 75. Obročník
FC Petržalka: Ševčuk - Mihálek, Rédeky, Nemec, Kohút, Obročník, Gašparovič (82. Hurný), Hronec (61. Štefanec), Turčák (72. Kuník), Sliacky (61. Spáčil), Harba (72. Kelemen)
FK Dubnica nad Váhom: Vavrúš – Nomilner (64. Cyprian), Pagáč (85. Slivka), Kuzma, Čurik, Pleva (61. Levai), Kramár, Mazanovský, Bičan (64. Knižka), Gaži, Martinek (72. Biricz)

FCPA - MFK Dubnica nad Váhom 3:0 (1:0)