Domáca výhra 3:1 nad Púchovom

Muži  -  09 Máj 2022

V stretnutí 28. kola II. ligy zdolalo naše mužstvo v domácom prostredí MŠK Púchov 3:1, strelcami petržalských gólov boli Riznič, Nagy a Harba.

Skóre zápasu otvorili hostia z Považia v 7. minúte, keď po centri z ľavej strany dopravil loptu za Krížikov chrbát Tomáš Kubík. O päť minút Petržalka vyrovnala. Gašparovič vysunul kolmou prihrávkou Mateja Rizniča, ktorý presnou strelou prekonal brankára Pilného. V 19. minúte mala Petržalka výhodu pokutového kopu po ruke Ondřeja Ullmana v šestnástke. Strelu kapitána Lukáša Gašparoviča ale brankár Pilný vyrazil. O chvíľu bol v permanencii domáci brankár Filip Krížik. Najskôr si poradil so strelou kapitána hostí Patrika Mráza a vzápätí s námahou vyrazil na roh nepríjemné zakončenie Jakuba Michlíka. V 37. minúte po chybe v domácej rozohrávke zachránil Petržalku od gólu včasným vybehnutím gólman Krížik, ktorý bol pri lopte skôr ako hosťujúci René Holáň. O dve minúty letel priamy kop Lukáša Gašparoviča tesne nad Pilného svätyňu. O tri minúty mal dobrú príležitosť Viktor Sliacky, ale brankár Pilný jeho snahu zmaril a neujala sa ani Kelemenova nepresná hlavička o chvíľu neskôr. V závere prvej polovice hry ešte minul Krížikovu bránu pokus Erika Pucheľa. Po prvom dejstve bol tak stav zápasu medzi Petržalkou a Púchovom nerozhodný 1:1.

Do druhého polčasu urobili hostia jednu zmenu, keď Štefana Holiša nahradil Daniel Hundák. V 49. minúte hlavičkoval tesne vedľa Marko Kelemen. O tri minúty odkopol pozorný Krížik loptu pred dobiedzajúcim Tomášom Kubíkom. Na opačnej strane hracej plochy musel zasahovať Peter Pilný po strele Kelemena. V 58. minúte prestrelil Krížikovu bránu z dobrej pozície autor prvého gólu Tomáš Kubík. O päť minút najskôr brankár Petržalky pokryl strelu Hundáka a na opačnej strane opäť minul hlavou bránu hostí Marko Kelemen. V 69. minúte chytil brankár Pilný slabú strelu Viktora Sliackeho. Zakrátko letel zblokovaný pokus Hurného tesne mimo brány Púchovčanov. 75. minúta priniesla nepríjemnú prízemnú strelu Holáňa, ktorú Filip Krížik vytesnil s námahou na roh. V 82. minúta priniesla vedúci gól Petržalky. Po sérii centrov do pokutového územia sa dostal k lopte Tomáš Nagy, ktorý umiestnenou strelou rozvlnil sieť. O dve minúty bol po druhej žltej karte vylúčený český legionár v drese Púchova Ondřej Ullman. V 86. minúte zvýšil na 3:1 po Bombíkovej prihrávke a individuálnom prieniku striedajúci Haris Harba. V závere zápasu si ešte brankár Pilný poradil so strieľaným centrom Matúša Kuníka ako aj so zakončením Jakuba Nemca zblízka a tak zdolala Petržalka MŠK Púchov v pomere 3:1.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci Mária Auxta v piatok 13.5.2022 o 17:00 na pôde KFC Komárno.

FC PETRŽALKA – MŠK PÚCHOV 3:1 (1:1)

Góly: 12. Riznič, 82. Nagy, 86. Harba - 7. Kubík
Petržalka: Krížik - Kuník, Tóth, Nemec, Kohút (68. Vlasák), Nagy, Gašparovič, Riznič (68. Hurný), Danek (76. Turčák), Sliacky (76. Bombík), Kelemen (79. Harba)
MŠK Púchov: Pilný - Ullman, Majdan, Straňák, Mráz, Pavlovčík, Michlík, Holáň, Kubík (67. Krčula), Pucheľ(67. Kopiš), Holiš (46. Hundák)