Inkasovaný gól v závere a domáca prehra so Šamorínom 1:2

Muži  -  19 Sep 2022

V zápase 10. kola II. ligy podľahol náš tím na domácej pôde FC ŠTK 1914 Šamorín 1:2, gól FC Petržalka strelil v 54. min po individuálnej akcii Branisilav Spáčil.

V 9. minúte letela Leginusova hlavička nad Sokolovu bránu. O štyri minúty neskôr zakončoval po Sliackeho prihrávke Haris Harba, ale brankár Gyurákovics vyrazil jeho pokus na roh, po ktorom zakončil hlavou nepresne Privrel. V 15. minúte letela Obročníkova strela z hranice šestnástky nad bránu ŠTK. O chvíľu sa dostal do zakončenia Lásik znovu po prihrávke od Sliackeho, lenže z dobrej pozície zakončil len do Gyurákovicsovho náručia. V 27. minúte to skúšal z pravej strany Bálint Csóka, ale brankár Peter Sokol skvele vyrazil jeho pokus na roh. O sedem minút musel na opačnej strane ihriska vyraziť gólman Erik Gyurákovics tiahlu Obročníkovu strelu na rohový kop. V 36. minúte sa Šamorín ujal vedenia, keď sa presadil prudkou strelou pod brvno z dvadsiatich metrov Maté Szolgai. O päť minút vystrelil nebezpečne rovnaký hráč, ale gólman Sokol tento raz jeho pokus na dvakrát kryl. Po prvom polčase tak vyhrával Šamorín v Petržalke v pomere 1:0.

Do druhého dejstva urobil domáci tréner Ján Haspra ml. dve zmeny, keď Filipa Bobrovského a Tomáša Briganta nahradili Šimon Štefanec a Branislav Spáčil. V 51. minúte chytil Gyurákovics Obročníkovu zrazenú strelu. Následne to skúšal striedajúci Spáčil, ktorého prudkú bombu brankár Šamorína vyrazil. O chvíľu bol na mieste aj pri Štefancovej strele. V 54. minúte Petržalka vyrovnala, keď sa po dlhom nákope Lásika presadil cez šamorínsku defenzívu Branislav Spáčil a presnou strelou po zemi rozvlnil sieť. Onedlho si Erik Zoltán Gyurákovics poradil aj s ďalším pokusom Harisa Harbu. V 61. minúte letelo ďalšie Harbove zakončenie nad bránu hostí. Na opačnej strane skúšal Sokola prelobovať Leginus, ale brankár Petržalky vystihol jeho úmysel a loptu ukryl do rukavíc. V 79. minúte zakončoval zblízka Šimon Štefanec, lenže Gyurákovics bol na mieste. 87. minúta priniesla Spáčilovu hlavičku letiacu tesne nad Gyurákovicsovu svätyňu a rovnako nepresný bol aj Kuníkov lob o chvíľu neskôr. V 90. minúte udreli hostia zo Šamorína, keď sa po centri Lukáša Szabóa z ľavej strany presadil hlavou striedajúci Ján Ferleťák. Petržalka tak prehrala na domácom trávniku s FC ŠTK 1914 Šamorín 1:2.

Najbližšie stretnutie čaká na futbalistov Petržalky v nedeľu 2.10.2022 o 15:00 na pôde MFK Dolný Kubín.

Autor: Tomáš Emrich.

FC PETRŽALKA - FC ŠTK 1914 ŠAMORÍN 1:2 (0:1)

Góly: 54. Spáčil - 36. Szlogai, 90. Ferleťák
ŽK: Kuník, Lásik - Bögi, Ferleťák
FC Petržalka: Sokol - Kuník, Privrel, Stašík, Kohút, Bobrovský (46. Štefanec), Obročník (76. Tóth), Lásik, Brigant (46. Spáčil), Sliacky (66. Riznič), Harba (83. Tomovič)
FC ŠTK 1914 Šamorín: Gyurákovics - Marič-Bjekič, Szolgai (73. Dobranskyi), Leginus (85. Owusu), Szabó, Csóka (85. Ferleťák), Kachút,Yarosh (57. Pančík), Bahi, Bögi, Badjie