Na Pasienkoch prehra s béčkom Slovana 1:2

Muži  -  18 Júl 2022

V úvodnom zápase ročníka 2022/2023 podľahol náš tím na pôde B-tímu bratislavského Slovana 1:2, gól FC Petržalka zaznamenal v 81. minúte z pokutového kopu Michal Obročník.

Mužstvo FC Petržalka viedol premiérovo tréner Ján Haspra ml. Prvú dobrú príležitosť mal v 14. minúte Haris Harba, keď vystihol Ružinského prihrávku, ale brankár Slovana mu na dvakrát zmaril jeho snahu. Na opačnej strane ihriska vyrazil gólman Sokol na roh tiahlu strelu Medveda. Po rohovom kope hlavičkoval ten istý hráč vysoko nad bránu Petržalky. O chvíľu mal opäť problémy domáci brankár Matúš Ružinský, keď nezachytil malú domov a po odraze od žrde ju chytil do rúk. Z následného nepriameho voľného kopu trafil Harba len brániacu hradbu tiel belasých. V 22. minúte to skúšal mladý krídelník Petržalky Matej Riznič, ale tiesnený zakončil len do Ružinského náručia. 26. minúta priniesla prvý gól zápasu. Po kontakte Privrela s Hornyákom v pokutovom území premenil nariadenú jedenástku slovinský útočník Žan Medved. O štyri minúty vyškriabal končekmi prstov Peter Sokol na roh strelu Kušníra z priameho kopu. Do konca prvej polovice hry si ani jeden z tímov nevytvoril vážnejšiu príležitosť. Petržalka tak prehrávala po prvej štyridsaťpäťminútovke s rezervou Slovana Bratislava najtesnejšie 0:1.

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách. 48. minúta priniesla nedôraznú strelu Lásika,ktorú Ružinský kryl. V 59. minúte zakončil po rohu striedajúceho Bobrovského a hlavičkovom priťuknutí od Kohúta nepresne Haris Harba. O tri minúty neskôr odkopol pozorný Matúš Ružinský loptu pred dobiedzajúcim Sliackym. V 66. minúte minul Sokolovu bránu po centri z pravej strany v ťažkej pozícii Medved a na druhom konci hracej plochy chytil Ružinský Harbov pokus. Následne prestrelil bránu Petržalky po peknej kombinácii s Nikitinom opäť Žan Medved. V 81. minúte Petržalka vyrovnala. Po faule Antáleka na Harbu v pokutovom území sa z bieleho bodu umiestnenou strelou presadil Michal Obročník. V závere zápasu najskôr prestrelil autor vyrovnávajúceho gólu Petržalky z dobrej pozície Ružinského svätyňu. V nadstavenom čase udreli belasí. Po pase za obranu prenikol po ľavom krídle Martin Schlossár, spätnou prihrávkou našiel Medveda, ktorý presnou strelou po zemi rozvlnil sieť. Do konca zápasu sa už Petržalke nepodarilo vyrovnať a tak podľahla v bratislavskom derby na Pasienkoch rezerve ŠK Slovan Bratislava v pomere 1:2.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci Jána Haspru ml. v piatok 22.7.2022 o 19:00 na pôde Spartaka Myjava.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA B - FC PETRŽALKA 2:1 (1:0)

Góly: 26. 90. Medved (1. z 11m) - 81. Obročník (11m)
ŽK: Ružinský, Tóth, Hornyák, Schlossár - Privrel, Obročník, Spáčil
Slovan Bratislava B: Ružinský - Mičák, Antálek, Habodasz, Tóth, Hornyák, Nikitin (74. Mišovič), Kušnír (88. Koprna), Schlossár, Koseček(74. Radulovič-Veličkovič), Medved (90. Baláž)
FC Petržalka: Sokol - Pittner, Privrel, Stašík, Kohút, Lásik (58. Bobrovský), Obročník, Hurný (70. Spáčil), Sliacky (78. Gerebenits), Riznič (58. Štefanec), Harba

ŠK Slovan Bratislava B - FCPA 2:1 (1:0)
Góly: 81.
FCPA: Sokol – Pittner, Privrel, Stašík, Kohút – Lásik (58. Bobrovský), Obročník, Hurný (70. Spáčil), Riznič (58. Štefanec), Sliacky (78. Gerebenits) – Harba