Pod Dubňom výhra 1:0 proti domácemu béčku Žiliny

Muži  -  06 Nov 2023

V zápase 15. kola potvrdil tím trénera Kuruca skvelú formu a na pôde MŠK Žilina B zvíťazil 1:0 po góle Martina Privrela zo 44. minúty.

V 5. minúte zápasu mal prvú dobrú príležitosť Patrik Danek, ale brankár Belaník jeho strelu kryl. Na druhom konci ihriska musel zasahovať Pavel Halouska, keď vyrazil Gomolovu nepríjemnú strelu. V 15. minúte vyrazil brankár Petržalky na roh Kudličkov priamy kop. O chvíľu to skúšal znovu agilný Danek, ktorého pokus brankár Samuel Belaník vyrazil, Rizničovu dorážku zblokoval domáci obranca Jaššo a následné tečované zakončenie Dávida Bordáča letelo nad bránu šošonov. Po následnom rohovom kope zakončil nepresne hlavou Nikita Kelembet. 19. minúta priniesla ďalšiu Danekovu príležitosť, ale aj v tomto prípade proti jeho obstrelu skvele zasiahol brankár MŠK a vyrazil loptu na roh, po ktorom zakončil vedľa Matej Riznič. V 29. minúte trafil Riznič do brvna Belaníkovej brány. O štyri minúty neskôr minul bránu Petržalky domáci Kudlička. V 35. minúte najskôr vyrazil Samuel Belaník Bordáčovu strelu a po ňom netrafila bránu dorážka Cletusa Nombila. Ten istý hráč to o chvíľu skúšal znovu, po tom ako domáci gólman najskôr vyrazil Danekov pokus, ale tentokrát prestrelil bránu Žiliny. Následne vystihol žilinskú rozohrávku Gašparovič, posunul Rizničovi, ale ten nedokázal dopraviť loptu do siete, cez brániaceho Mynářa. V 39. minúte chytil pozorný Halouska Gomolovu strelu a zakrátko minul petržalskú bránu domáci Patrik Jakubík. V 43. minúte skvele vyrazil Samuel Belaník na roh ďalší pokus neúnavného Patrika Daneka. 44. minúta priniesla úvodný gól Petržalky, keď sa po Gašparovičovom rohu presadil na prednej žrdi presnou hlavičkou Martin Privrel. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad rezervou MŠK Žilina najtesnejšie 1:0.

Do druhého dejstva urobili domáci dve zmeny, keď Vuka Atanasijeviča a Samuela Javorčeka vymenila dvojica Lukáš Prokop a Dominik Šnajder. V 49. minúte vyrazil Pavel Halouska Hubočanovu hlavičku a o chvíľu netrafil bránu hostí svojím pokusom Martin Gomola. V 68. minúte netrafil bránu Žiliny Patrik Danek. V 79. minúte videl druhú žltú a následne červenú kartu stredopoliar Petržalky Cletus Nombil. Žilinčania tak mali približne desaťminútovú početnú výhodu a hoci sa ich tlak stupňoval nedokázali stav zápasu vyrovnať. FC Petržalka tak zdolala žilinskú rezervu v pomere 1:0.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Kuruca v piatok 10.11.2023 o 17:00 na pôde FK Pohronie.

MŠK ŽILINA B - FC PETRŽALKA 0:1 (0:1)

Gól: 44. Privrel
ŽK: Jaššo, Šnajder - Halouska, Nombil, Privrel, Riznič
ČK: 79. Nombil (po 2. ŽK)
MŠK Žilina B: Belaník - Mynář, Hubočan (73. Mensah), Jaššo, Gomola (73. Tandara), Javorček (46. Šnajder), Chyla, Mlynár (81. Bortoli), Jakubík, Atanasijevič (46. Prokop), Kudlička
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Kelembet, Konan, Šurnovský, Nombil, Privrel, Gašparovič (81. Halo), Bordáč (87. Babovič), Danek (81. Sliacky), Riznič (71. Oduko)

MŠK Žilina B - FCPA 0:1 (0:1)