Tri body zo Spiša po výhre 2:0 v Spišskej Novej Vsi

Muži  -  10 Okt 2023

V stretnutí 11. kola II. ligy zvíťazil tím trénera Kuruca na pôde FK Spišská Nová Ves 2:0 po góloch Ogagu Davida Oduka a Patrika Daneka.

Petržalka sa na Spiši ujala vedenia už v 2. minúte, keď brankárovi Hamrákovi vypadla lopta, ku ktorej sa dostal Ogaga David Oduko a pohotovo ju umiestnil do prázdnej brány. V 8. minúte letela tečovaná strela Nikitu Kelembeta vedľa. V 17. minúte vyrazil brankár Hamrák Danekovu strelu a o sedem minút neskôr zasiahol úspešne aj pri Gašparovičovom pokuse.. Po ňom hlavičkoval nepresne po Rizničovom centri mladý stopér čiernobielych Richard Hečko. V 29. minúte bol Marek Hamrák na mieste pri Gašparovičovej strele z ľavej strany. O päť minút neskôr prestrelil Halouskovu bránu z hranice šestnástky domáci kapitán Zekucia. V záverečnej päťminútovke prvého polčasu najskôr letel Ortegonov strieľaný center tesne mimo Halouskovej svätyne, potom musel brankár Petržalky zasahovať pri Vakulinského centri letiacom pod brvno a následne sa nepodarilo zakončiť Janečkovi a ani Zekuciovi, ktorý trafil obrancu Privrela. V závere polčasu ešte Kamil Zekucia hlavičkoval vedľa Halouskovej brány. Po prvom polčase tak viedla Petržalka v Spišskej Novej Vsi 1:0.

Do druhého dejstva urobil tréner Michal Kuruc dve zmeny, keď Mateja Rizniča a Nikitu Kelembeta vymenili Maximilián Halo a Matija Babovič. Petržalčania gólovo udreli znovu v úvode polčasu, keď sa po prihrávke Baboviča presadil presnou strelou pomedzi nohy brankára Hamráka Patrik Danek. V 52. minúte minul zblízka po Gašparovičovej prihrávke bránu Spišiakov Matija Babovič. V 60. minúte mieril z hranice pokutového územia tesne nad domáci Denis Martinko. O dve minúty vyrazil pozorný Halouska na roh Zekuciovu hlavičku a následne hlavičkoval zblízka do žrde Tomáš Baranyi. V 66. minúte to znovu skúšal Baranyi, ale jeho strelu Halouska skvele vyrazil na roh, po ktorom hlavičkoval nad opäť Kamil Zekucia. O dve minúty najskôr Patrik Danek v dobrej šanci volil prihrávku na Nombila, ktorému sa nepodarilo zakončiť a na opačnej strane ihriska musel zasahovať opäť Halouska, keď najskôr pri centri Ortegona vyrazil loptu a následnú strelu Kouroumu ukryl do rukavíc. V 78. minúte hlavičkoval tesne vedľa neúnavný Kamil Zekucia a o chvíľu na opačnom konci hracej plochy minul Hamrákovu svätyňu Oduko. 84. minúta priniesla nepresné Zekuciovo zakončenie a o štyri minúty letel Martinkov strieľaný center rovnako mimo brány Petržalky a keďže v nadstavenom čase minul domáci kapitán Kamil Zekucia hlavou Halouskovu bránu, zvíťazila Petržalka na pôde FK Spišská Nová Ves v pomere 2:0.

Najbližšie sa zverenci trénera Kuruca predstavia v nedeľu 15.10.2023 o 10:30 na domácej pôde proti tímu MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES - FC PETRŽALKA 0:2 (0:1)

Góly: 2. Oduko, 46. Danek
ŽK: Baranyi - Halouska, Nombil
FK Spišská Nová Ves: Hamrák - Baranyi, Smorada (56. Kamenický), Janečka, Zekucia, Havrylenko (73. Ontko), Martinko, Etim (56. Pribula), Vakulinskyi (73. Ištvánik), Ortegon, Škovran (56. Kourouma)
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Privrel, Hečko, Šurnovský, Nombil, Riznič (46. Halo), Gašparovič (89. Minka), Danek (71. Čiernik), Oduko (82. Kachnič), Kelembet (46. Babovič)

FK Spišská Nová Ves - FCPA 0:2 (0:1)