V derby víťazstvo nad Rohožníkom 4:1 – FC Petržalka na čele II. ligy!

Muži  -  19 Aug 2021

V predohrávanom zápase 7. kola II. ligy zdolali zverenci trénera Auxta na domácej pôde FC Rohožník 4:1 po dvoch góloch Borisa Turčáka, po jednom pridali Jakub Hronec a Šimon Kozák. FC Petržalka je po sérii štyroch víťazných stretnutí v rade na čele druholigovej tabuľky.

V 4. minúte vystrelil nepresne domáci Branislav Spáčil. Rovnako to skúšal o šesť minút na opačnom konci ihriska kapitán Rohožníka Martin Privrel. V 32. minúte letela Privrelova hlavička po rohovom kope tesne nad Ševčukovu bránu. O dve minúty sa Petržalka ujala vedenia. Po priťuknutí od Spáčila sa dostal k lopte Jakub Hronec a tečovanou strelou otvoril skóre stretnutia. O ďalšie štyri minúty zvýšila Petržalka svoj náskok. K lopte sa dostal Boris Turčák a exportnou strelou do horného rohu prekonal českého brankára Jakuba Trefila. Následne mohol zvýšiť Marko Kelemen, lenže pozorný Trefil jeho strelu vyrazil na roh. Po prvom dejstve tak Petržalka viedla na Rohožníkom 2:0.

Do druhého polčasu urobil tréner hostí Szilárd Németh dve zmeny v zostave, keď Stanislava Škutu a Davida Meliša, vystriedali Juraj Kiss a Miroslav Ščepka. V úvode druhej časti hry to skúšal nepresným akrobatickým zakončením opäť aktívny Privrel. V 49. minúte Rohožník znížil. Na hranici šestnástky sa k lopte dostal Alexander Horvát a krásnou strelou rozvlnil sieť. V 53. minúte minul Trefilovu bránu kapitán Petržalky Gašparovič. Po následnej rozohrávke kopu od brány obral Boris Turčák Jakuba Trefila o loptu a pohodlne zvýšil na 3:1. V 74. minúte mal dobrú šancu po centri Gašparoviča z priameho kopu Haris Harba, lenže gólman Trefil ho zblízka reflexívnym zákrokom vychytal. O chvíľu mieril z dobrej pozície nad aj Erik Hurný a na opačnej strane nasmeroval tečovanú strelu do žrde striedajúci Filip Tomovič. V 81. minúte skúšal prelobovať brankára Trefila Harba, lenže jeho pokus sa odrazil od brvna pred bránkovú čiaru a Jakub Trefil potom loptu schoval do rukavíc. O tri minúty bol znova v akcii útočník z Bosny a Hercegoviny Haris Harba, lenže ani po prihrávke od Daneka nedokázala prekonať pozorného Trefila, ktorý zneškodnil jeho pokus zblízka. Zakrátko mieril Viktor Sliacky z otočky vedľa. Nasledovalo nepresné zakončenie striedajúceho Ščepku a o chvíľu aj ďalšia šanca Petržalky v ktorej sa ocitol Danek, lenže jeho krížny pokus vyrazil brankár Trefil nohou na roh. Ten rozohral Sliacky s Gašparovičom a v trme-vrme v pokutovom území Rohožník sa najlepšie zorientoval stopér Šimon Kozák, ktorý prudkou strelou upravil na konečných 4:1 pre Petržalku. V samom závere ešte prestrelil bránu hostí Lukáš Gašparovič a tak si Petržalka poradila s Rohožníkom presvedčivo 4:1.

Najbližšie stretnutie čaká na zverencov trénera Auxta v nedeľu 22.8.2021 o 10:30, kedy sa predstavia v mestskom derby proti rezerve ŠK Slovan Bratislava. Zápas sa odohrá na štadióne na Pasienkoch.

FC PETRŽALKA – FC ROHOŽNÍK  4:1 (2:1)

Góly: 34. Hronec, 38., 54. Turčák, 89. Kozák – 49. Horvát
FC Petržalka: Ševčuk – Mihálek (78. Kuník), Kozák, Nemec, Kohút, Spáčil (62. Sliacky), Obročník, Hronec (62. Hurný), Gašparovič, Turčák (78. Danek), Kelemen (70. Harba)
FC Rohožník: Trefil – Škuta (46. Kiss), Holub, Hitka, Ambra, Pittner, Horvát (74 .Fila), Privrel, Frimmel, Meliš (46. Ščepka), Bekö (74. Tomovič)