V derby výhra 4:1 nad Slovanom B

Muži  -  14 Mar 2022

V zápase 20. kola zdolal tím trénera Auxta béčko bratislavského Slovana 4:1, po dva góly zaznamenali Boris Turčák a Lukáš Gašparovič.

V 3. minúte vystrelil nepresne domáci Patrik Danek. O šesť minút to skúšal proti brankárovi Rybárovi rovnaký hráč, lenže ten jeho pokus reflexívne zmaril a následné zakončenie Štefanca zblízka skvele vyškriabal nad brvno. O štyri minúty mieril z výbornej pozície vedľa hosťujúci Patrik Haramia. 17. minúta priniesla nepresný volej hráča belasých Samuela Habodasza. V 23. minúte netrafil Rybárovu svätyňu svojou strelou Šimon Štefanec. Rovnaký hráč to o chvíľu skúšal znovu, ale gólman Slovana vykopol jeho pokus nohou. V 28. minúte strelila Petržalka prvý gól zápasu. Po pravej strane unikol Danek, posunul loptu Turčákovi, ktorý ju presnou krížnou strelou poslal za Rybárov chrbát. Vzápätí mal ďalšiu dobrú príležitosť opäť agilný Danek,ale Tomáš Rybár jeho pokus vyrazil nohou. V 41. minúte belasí vyrovnali. Po chybe v rozohrávke Petržalky sa k lopte dostal Tóth posunul ju na Kušníra a ten preloboval Filipa Krížika. Po prvom polčase bol tak stav zápasu Petržalky a Slovana Bratislava B nerozhodný 1:1.

Do druhej polovice hry vstúpila Petržalka s jednou zmenou, keď Mateja Rizniča nahradil Erik Hurný. V 50. minúte trafil Gašparovič z priameho kopu do žrde Rybárovej brány a následne odkopol loptu do bezpečia hráč Slovana Adam Laczkó. V 54. minúte sa Petržalka ujala po druhýkrát v zápase vedenia. Po faule na Daneka v pokutovom území premenil nariadenú jedenástku aj s prispením žrde kapitán čiernobielych Lukáš Gašparovič. O chvíľu letela ďalekonosná strela Hurného nad bránu Slovana. V 67. minúte sa dostal k lopte Samuel Habodasz, ale z dobrej pozície zakončil nepresne. V 70. minúte zvýšili Petržalčania svoj náskok. Kohút prihral loptu Turčákovi, ktorý sa „preštrikoval“ obranou hostí a tečovanou strelou zvýšil na 3:1. Zaznamenal tak svoj druhý gól v zápase. O šesť minút bol v akcii opäť Boris Turčák, ktorého strelu Rybár vyrazil a následne trafil Gašparovič do brvna. V 80. minúte netrafil odkrytú bránu z bezprostrednej blízkosti striedajúci Haris Harba. V 86. minúte uzavrel stav zápasu na konečných 4:1 pre Petržalku presnou strelou k žrdi kapitán Lukáš Gašparovič, pre ktorého to bol druhý presný zásah v stretnutí. 523 prítomných divákov tak videlo výhru Petržalky nad Slovanom Bratislava B v pomere 4:1.

Najbližšie stretnutie odohrajú Petržalčania v sobotu 19.3. 2022 o 15:00 na pôde FK Humenné.

FC PETRŽALKA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA B 4:1 (1:1)
Góly: 28., 71. Turčák, 54., 86. Gašparovič (1. z 11m )
ŽK: Obročník - Baláž, Habodasz, Gála
FC Petržalka: Krížik - Kuník, Kozák, Nemec, Kohút, Danek (80. Vlasák), Obročník (89. T. Tóth), Gašparovič, Turčák (80. Bombík), Riznič (46. Hurný), Štefanec (70. Harba)
ŠK Slovan Bratislava B: Rybár – Mičák (89. Kachnič), Radulovič-Veličkovič, Laczkó, Baláž (63. Čech), Habodasz, Hornyák, A. Tóth (63. Mišovič), Kušnír (63. Raffay), Haramia (76. Černák), Nikitin

FCPA - ŠK Slovan Bratislava B 4:1 (1:1)