V príprave prehra 1:3 v Zlatých Moravciach

Muži  -  24 Jún 2023

Zverenci trénera Kuruca podľahli v prvom zo série prípravných zápasov v Zlatých Moravciach, účastníkovi najvyššej domácej súťaže, domácemu ViOn-u 1:3.

Ako avizoval tréner Kuruc pred zápasom príležitosť dostalo niekoľko nových hráčov a predstavili sa aj adepti na petržalský dres, ktorí sú aktuálne v Petržalke na skúške. Domáci sa ujali vedenia v 21. min, keď loptu za chrbát brankára Sokola nasmeroval vlastencom Minka. Do polčasu zvýšil skóre na 2:0 Brenkus, v druhej časti hry znížil na 1:2 z pohľadu nášho mužstva Strakoš, výhru domácich na 3:1 pečatil tri minúty pred záverečným hvizdom domáci Penzeš.

V petržalskom tíme sa predstavilo niekoľko nováčikov, nesúťažnú premiéru absolvovali Patrik Šurnovský a Matija Babovič, z hráčov ktorí sú u nás na skúšku Radovan Murín (bankár FC Baník Ostrava), Serginho (stredopoliar FC Merelinense), Nicola Arcanjo-Kohler (stredopoliar Wormatia Worms) a Patrik Čiernik (útočník FC Galanta).

Najbližší prípravný zápas odohrá FC Petržalka o týždeň (v sobotu 1. júla) v Brne, na ihrisku účastníka II. českej ligy SK Líšeň.

FC ViOn ZLATÉ MORAVCE-VRÁBLE - FC PETRŽALKA 3:1 (2:0)

Góly: 21. Minka (vl. gól), 34. Brenkus, 87. Penzeš – 65. Strakoš
FC Petržalka: Sokol – Oršula, Minka, Konan, Šurnovský - Ogaga, Halo, Serginho, Gašparovič, Assunçao – Babovič
Striedali: Murín - Kachnič, Kohler, Čiernik, Vailing, Kuník, Bíly, Sliacky, Strakoš