V príprave výhra 2:1 nad Komárnom

Muži  -  17 Jan 2021

V prvom stretnutí v rámci zimnej príípravy na jarnú časť II. ligy zdolal tím trénera Pecka KFC Komárno 2:1, do streleckej listiny sa zapísali Michal Dopater a Viktor Vondryska.

Teplota mierne pod nulou a slabučkou vrstvou snehu pokrytá upravená hracia plocha rámcovali úvod prípravného zápasu druholigistov, v ktorom mal od začiatku navrch náš tím. Hostia dobre zakombinovali v 19. min, ale zlyhali v koncovke a tak udrelo gólovo naše mužstvo, a to v priebehu dvoch minút dvakrát. Najskôr vyhral Michal Dopater súboj pri rohovej zástavke, poslal center do šestnástky a po tom, čo bol na správnom mieste pri odrazenej lopte, poslal loptu za chrbát gólmana Komárna – 1:0. Krátko po rozhohrávke predviedol svoje ofenzívne prednosti 19-ročný Viktor Vondryska. Jeho tvrdá, umiestnená strela k žrdi spoza šestnástky znamenala už dvojgólové vedenie pre bielo-čiernych.

Naše mužstvo kontrolovalo hru aj po prestávke, hostia pridali na obrátkach v závere stretnutia, keď po rozohrávke rohového kopu sa lopta zastavila pred Ladislavom Szöcz a bývalý hráč nášho mužstva upravil skóre na 2:1 v prospech Petržalky. Naše mužstvo si tak pripísalo prvé víťazstvo v rámci prípravy, v najbližšom stretnutí privítame o týždeň (sobota 23.01.) opäť na domácom ihrisku B-tím bratislavského Slovana.

FC Petržalka – KFC Komárno 2:1 (2:0)

Góly: 23. Dopater, 24. Vondryska - 84. Szöcz
FC Petržalka: Ševčuk (46. Sokol) – K. Mihálek (61. Holka), Petryk, Filipiak, Mrnka – Jedinák (61. Polčic), Hronec (46. Gašparovič), A. Horvát (61. P. Bartoš), T. Tóth (61. Šimončič), Dopater (46. Habovčík) – Vondryska (46. Hurný)