V Púchove prehra 1:3, strelcom gólu Vondryska

Muži  -  21 Mar 2021

V zápase 21. kola II. ligy podľahol tím trénera Pecka na Považí domácemu MŠK Púchov 1:3, strelcom gólu nášho mužstva bol v 87. min Viktor Vondryska.

V 6. minúte pekne prenikol po pravej strane domáci Krčula, ktorého strelu vyrazil brankár Ševčuk a loptu potom odkopol do bezpečia stopér Petržalky Filipiak. Po nasledovnom rohu hlavičkoval tesne nad Púchovčan Peter Rypák. Na opačnej strane zakončil nepresne Jedinák a po ňom si brankár Pilný poradil s Obročníkovou strelou. V 17. minúte netrafil Pilného svätyňu z hranice šestnástky Oscar Castellano. O chvíľu letel pokus Štefanca na opačnej strane hracej plochy tesne nad. 24. minúta priniesla hlavičku Pavla Farkaša po Oscarovom rohu, ktorá ale letela tesne nad bránu Púchova. V záverečnej desaťminútovke prvého dejstva ešte chytil brankár Ševčuk hlavičku Rypáka a točená strela kapitána čiernobielych Gašparoviča minula domácu bránu. Po prvom polčase bol tak na Považí bezgólový stav.

Do druhej polovice stretnutia nastúpili oba tímy bez zmien. V jeho úvode hlavičkoval do Sevčukovho náručia útočník Rypák a na opačnej strane zakončil tiesnený Gašparovič po Oscarovej prihrávke tesne vedľa. V 50. minúte sa Púchov ujal vedenia, keď po faule Farkaša na Krčulu v pokutovom území premenil sám faulovaný nariadený pokutový kop. Onedlho letela nad strela Slavomíra Kapusniaka. V 58. minúte zvýšili domáci náskok na 2:0, keď sa po rohovom kope Michlíka presadil zblízka Peter Rypák. Zakrátko si brankár Pilný poradil so slabou strelou Oscara a na opačnej strane netrafil bránu Petržalky pokus Vargu. V 65. minúte zblízka prestrelil bránu hostí Šimon Štefanec, no o dve minúty pridali zverenci Lukáša Kaplana tretí gól, keď si pokus Mateja Loduhu nešťastným zákrokom zrazil do vlastnej brány Vadym Ševčuk. O tri minúty chytil gólman Petržalky peknú strelu Loduhu a na druhej strane to skúšal nepresne Michal Obročník. Záverečná štvrťhodina tohto merania síl priniesla najskôr nepresné zakončenia hosťujúceho Vondrysku i domáceho Vargu. V 80. minúte mal dobrú príležitosť Viktor Sliacky, ktorého pokus ale vyrazil pozorný Peter Pilný a následná strela Španiela Oscara letela mimo. V 87. minúte Petržalka znížila na 3:1, keď po kombinácii Jendreka s Gašparovičom a následnej prihrávke Miháleka presadil pätičkou striedajúci Viktor Vondryska. V samom závere ešte mohol pridať štvrtý gól domáceho kolektívu striedajúci Patrik Mráz, ale jeho strele zabránil v ceste do siete v poslednej chvíli obetavým sklzom Pavol Farkaš. Petržalka tak prehrala v Púchove 3:1, v najbližšom kole majú čiernobieli voľno vzhľadom na nepárny počet mužstiev v tejto sezóne II. ligy, ďalšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Ladislava Pecka v sobotu 3. apríla 2021 o 16:00 na pôde FC Košice.

MŠK PÚCHOV - FC PETRŽALKA  3:1 (0:0)

Góly: 50. Krčula (11m), 58. Rypák, 67. Ševčuk (vl. gól) – 87. Vondryska

MŠK Púchov: Pilný - Loduha, Pišoja, Pavlovič, Martinček, Varga (83. Lacko), Kapusniak, Michlík, Štefanec (73. Mráz), Krčula (87. Kopiš), Rypák (83. Pilný)

FC Petržalka: Ševčuk - Mihálek, Farkaš, Filipiak, Mihál (85. Kozlovský), Jedinák (65. Vondryska), Obročník (81. Horvát), Kudlička (65. Gembický), Sliacky (81. Jendrek), Gašparovič, Oscar

MŠK Púchov - FCPA 3:1 (0:0)