V Skalici nešťastná prehra 0:1

Muži  -  07 Júl 2023

V treťom prípravnom stretnutí v rámci letnej prípravy na nová ročník II. ligy odľahol náš tím na pôde MFK Skalica 0:1, autorom nešťastného vlastenca bol v 34. min Patrik Šurnovský.

Séria sympatických výkonov, zatiaľ bez výsledkovej odozvy, pokračovala aj v treťom prípravnom stretnutí v Skalici. Rozhodujúci moment priniesla 34. min a moment, kedy Patrik Šurnovský prihrával hruďou loptu brankárovi Halouskovi, ale lopta nakoniec po nedorozumení skončila v sieti.

V druhej časti hry bol blízko vyrovnaniu Ogaga, no jeho strela opečiatkovala iba žrď a tak sa naše mužstvo zaznamenalo aj v treťom zápase prehru, tentoraz v pomere 0:1.

Medzi žrďami sa predstavil český 28-ročný brankár na skúške z tímu českého prvoligostu z Mladej Boleslavi, šancu dostal tiež bývalý mládežnícky reprezentant Urban Mazanovský.

HLAS PO ZÁPASE:

Tréner Michal Kuruc: ,,Tretí zápas v rade sme hrali opäť s papierovo silnejším družstvom, venovali sme sa v týžni organizácii hry, čo bolo aj vidieť v zápase. Skalica mala problém sa cez nás presadiť, v prvom polčase mi chýbalo vyššie napádanie, kde sme mali ísť do viacerých pressingových situácií a dokončiť ich rýchlym protiútokom. Začiatok polčasu sme mali dobrý, ale potom sme sa viac sústredili na organizáciu hry a hrali sme defenzívnejšie. V druhom polčase sa už hrala otvorená partia, bolo tam viac šancí na oboch stranách. Čo ma na zápase mrzí je, že sme si nevytvorili veľa čistých gólových situácií, ale aj z toho mála, sme minimálne jeden gól vsietiť mohli."

MFK SKALICA- FC PETRŽALKA 1:0 (1:0)

Gól: 34. Šurnovský (vl. gól)
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Minka, Konan, Šurnovský - Ogaga, Nombil, Gašparovič, Čiernik, Sliacky – Babović
Striedali: Mazanovský, Assunçao, Kachnič, Joaquín, Halo, Macho

Ilustračné foto: Martin Gabura