V úvode zimnej prípravy výhra 2:0 nad Šaľou

Muži  -  22 Jan 2023

V prvom stretnutí v rámci zimnej prípravy zdolal tím trénera Zachariáša treťoligový FK Slovan Duslo Šaľa 2:0, obidva góly zaznamenal v druhom polčase Patrik Danek.

V prvej pätnásťminútovke získalo naše mužstvo hernú prevahu, no technické obstrely Chríbika a Sliackeho minuli pravú žrď a ten istý hráč mieril tvrdou strelou v 19. min tesne nad súperovu bránu. V 30. min sa po chybnej rozohrávke rútili Harba a Brigant na jediného obrancu, no nádejnú akciu sa im nepodarilo zakončiť. Najkrajšiu akciu prvej časti hry pripravili divákov Piroska a Brigant. Prvý technickým lobom z hĺbky poľa našiel na hrote nabiehajúceho Briganta a ten rovnako z prvej, bez prípravy, predĺžil lob ponad bezmocného brankára. Lopta len tesne minula bránu súpera a tak bol po polčase stav nerozhodný 0:0.

Do druhej časti hry poslal tréner Zachariáš, s výnimkou brankára, nové mužstvo. Obraz hry sa nezmenil. Práve naopak. Naši hráči zvýšili tlak a presadili sa aj v koncovke. V 53. min umiestnil Patrik Danek loptu k ľavej žrdi a o minútu neskôr pridal aj druhý gól. Po vedení 2:0 dominovalo na ihrisku mužstvo v bielo-čiernych dresoch, výrazne dal o sebe vedieť individuálnymi prienikmi Assuncao na ľavej strane a niekoľkokrát sa dokázal uvoľniť a ocitnúť v nádejných situáciách rýchlik Danek na pravej strane ihriska, no výsledok zápasu zostal až do samého konca nezmenený.

FC Petržalka zdolal v prvom prípravnom zápase FK Slovan Duslo Šaľa 2:0, najbližšie stretnutie odohrá naše mužstvo už v stredu (25. 1.) o 11:00, kedy na domácom štadióne privíta FK Pohronie.

FC PETRŽALKA – FK SLOVAN DUSLO ŠAĽA 2:0 (0:0)
Góly: 53., 54. Danek
FC Petržalka (1. polčas): Sláviček - Oršula, Kozák, Konan, Kunik - Chríbik, Piroška, Riznič - Sliacky, Harba, Brigant.
FC Petržalka (2. polčas): Sláviček - Petrišák, Kelembet, Kachnič, Kohút - Tóth, Bobrovský, Halo - Danek, Bellás, Assuncao