V úvodnom zápase nového ročníka v Trebišove prehra 0:1

Muži  -  26 Júl 2021

V zápase 1. kola II. ligy 2021/22 podľahol tím trénera Mária Auxta v Trebišove domácemu Slavoju 0:1.

Na začiatku stretnutia vyslal na domáceho gólmana Melichara slabú strelu Šimon Štefanec. V 6. minúte udreli domáci, keď sa po spätnej prihrávke Digoňa presadil presnou strelou po zemi Roman Begala. O dve minúty chytil brankár Slavoja pokus Patrika Daneka. V 16. minúte letela strela Košudu tesne nad Ševčukovu bránu. O chvíľu hlavičkoval na opačnej strane stopér Nemec len do náručia pripraveného brankára Martina Melichara. O sedem minút neskôr hlavičkoval po rohovom kope nepresne domáci Rypák. Na opačnej strane prehlavičkoval bránu zblízka po Rédekyho centri Marko Kelemen. Následne zachytil rozohrávku Trebišovčanov opäť Marko Kelemen posunul loptu Štefancovi, lenže jeho zakončenie odvrátil z bránkovej čiary obranca Slavoja Ervín Matta. Strela Obročníka potom minula Melicharovu svätyňu. Po prvom polčase tak viedol Slavoj Trebišov nad Petržalkou 1:0.

Do druhej polovice stretnutia nastúpili obe družstvá bez striedaní. V 48. minúte opečiatkovala strela Matuša Digoňa brvno Ševčukovej brány. O ďalších osem minút minul bránu českého brankára Melichara volej Turčáka a onedlho nezakončil presne v ťažkej pozícii ani striedajúci Viktor Sliacky. 64. minúta priniesla strelu Gašparoviča, ktorá letela tesne vedľa. O tri minúty sa predieral striedajúci Haris Harba, lenže jeho zakončenie odvrátil z bránkovej čiary domáci kapitán Tomáš Ilinjo. V 74. minúte to skúšal nepresne domáci Vladimír Bajtoš. V záverečnej desaťminútovke zvýšila Petržalka tlak s cieľom vyrovnať. Pokus striedajúceho Spáčila letel vedľa Melicharovej svätyne a zakrátko si brankár Slavoja poradil zo strelou Harbu do stredu brány. V samom záver tohto merania síl ešte zblokovala obrana Trebišova strelu Gašparoviča nad bránu a keďže pokusy Obročníka resp. Harbu pokryl Martin Melichar, prehrala Petržalka v Trebišove najtesnejším rozdielom 1:0.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Auxta v nedeľu 1.8. 2021 o 10:30 na domácej pôde proti tímu FK Dubnica nad Váhom.

SLAVOJ TREBIŠOV – FC PETRŽALKA 1:0 (1:0)
l: 6. Begala
Slavoj Trebišov: Melichar – Šimko (70. Jurčišin), Matta, Krajňak, Ilinjo, Sitarčík (70. Verčimák), Begala, Digoň (57. Michlík), Bajtoš, Rypák (81. Straczek), Košuda (57. Danko)
FC Petržalka: Ševčuk - Mihálek, Rédeky, Nemec, Kohút, Obročník, Štefanec (54. Harba), Gašparovič, Danek (54. Sliacky), Turčák, Kelemen (76. Spáčil)