V Žiline prehra s domácim B-tímom 0:3

Muži  -  09 Okt 2022

V zápase 12. kola podľahol tím trénera Zachariáša B-tímu Žiliny 0:3.

V 5. minúte chytil Peter Sokol Šnajderovu strelu. Následne musel zasahovať aj pri Addovom pokuse zblízka. V 8. minúte hlavičkoval ghanský legionár Addo len do Sokolovho náručia. Na opačnej strane ihriska mal veľkú šancu Branislav Spáčil, ale jeho nájazd zmaril skvelým zákrokom domáci gólman Belaník. Po následnom rohovom kope hlavičkoval nad stopér Petržalky Šimon Kozák. V 11. minúte sa Žilinčania ujali vedenia. Po priamom kope Kopáska skončila lopta po nedorozumení brankára Sokola s Lásikom nešťastne v petržalskej sieti. Následne trafila Krstičova delovka žrd Sokolovej brány. V 15. minúte zblízka prestrelil Boris Krstič bránu Petržalky. O sedem minút nezakončil presne po Krstičovej prihrávke z výhodnej pozície ani Henry Addo. V 26. minúte sa vyznamenal gólman Peter Sokol, keď skvele vyrazil na roh prudkú Sauerovu strelu. O tri minúty musel brankár Petržalky vyraziť na roh aj nepríjemný pokus Krstiča. V 32. minúte zvýšili žltozelení svoj náskok, keď sa k lopte v šestnástke dostal Mário Sauer a šikovným zakončením prekonal Sokola. O päť minút strelili domáci futbalisti tretí gól, keď Kopásek našiel prihrávkou z pravej strany pred bránou voľného Dominika Šnajdera, ktorý presnou strelou poslal loptu do siete. Po prvom polčase tak viedla MŠK Žilina B nad Petržalkou v pomere 3:0.

Do druhého dejstva nastúpili oba tímy s jednou zmenou v zostave. Na strane Žiliny vymenil Samuela Kopáska Vladimír Trabalík a na strane Petržalky vystriedal Juraj Piroska Michala Obročníka. V 51. minúte netrafil striedajúci Piroska Belaníkovu bránu. O chvíľu mieril na druhej strane hracej plochy nad technický pokus Trabalíka. V 57. minúte kryl brankár Sokol pokus Richmonda Owusuho. O dve minúty letela Spáčilova hlavička len tesne vedľa žilinskej brány. Na opačnom konci ihriska si Sokol poradil pri Trabalíkovom pokuse. Nasledovali dva nebezpečné pokusy domácich futbalistov, lenže Sauer a po ňom aj Addo mierili tesne vedľa Sokolovej svätyne. V 64. minúte mala Petržalka po faule na Kohúta v šestnástke výhodu pokutového kopu. Juraj Piroska ale pri pokuse o lob v štýle Antonína Panenku prestrelil bránu. V 69. minúte hlavičkoval po Piroskovom priamom kope Spáčil, ale Samuel Belaník famózne vyškriabal loptu nad brvno. O päť minút bol domáci brankár pozorný aj pri Brigantovej strele. 78. minúta priniesla Mojžišov priamy kop, ktorý letel nad bránu Petržalky. V 84. minúte zakončil v ťažkej pozícii Brigant vedľa Belaníkovej brány a keďže v závere stretnutia nemieril presne ani domáci Mojžiš zdolala rezerva MŠK Žilina Petržalku v pomere 3:0.

Najbližšie stretnutie čaká na zverencov trénera Alexandra Zachariáša v nedeľu 16.10.2022 o 10:30 na domácej pôde proti družstvu Slavoj Trebišov.

MŠK ŽILINA B - FC ETRŽALKA 3:0 (1:0)

Góly: 11. Lásik (vl. gól), 32. Sauer, 37. Šnajder
ŽK: Mensah, Gomola - Kohút, Obročník