Veľkonočná nádielka v Košiciach, vyhrali sme 4:0!

Muži  -  04 Apr 2021

V zápase 23. kola II. ligy zdolal náš tím FC Košice na ihrisku súpera 4:0 po góloch Gašparoviča, Obročníka, Hurného a Sliackeho.

V 9. minúte vystrelil po úniku nebezpečne domáci kapitán Erik Pačinda, ktorého pokus brankár Ševčuk kryl. V 18. minúte najskôr gólman Petržalky skvele vyrazil Karašovu strelu a po nej si poradil aj s dorážkou Samuela Gladiša. Na opačnej strane chytil brankár Šeremeta  volej Gašparoviča. 27. minúta priniesla strelu Pačindu, ktorý ale z dobrej pozície neprestrelil hradbu brániacich hráčov. O štyri minúty to skúsil prekvapivým lobom z priameho kopu kapitán Petržalky Gašparovič, lenže tento pokus mieril tesne nad domácu bránu. V 36. minúta otvorila Petržalka skóre zápasu, keď sa po Hurného prihrávke, presnou strelou k žrdi presadil Lukáš Gašparovič. Následne sa pokúšal vyrovnať Košičan Kamil Karaš, lenže jeho strelu brankár Vadym Ševčuk skvele vyrazil na roh. O štyri minúty neskôr mieril nad Ševčukovu bránu Samuel Gladiš. V závere prvej časti hry udrela Petržalka druhýkrát, keď sa po rohu Gašparoviča dostala odrazená lopta k Michalovi Obročníkovi, ktorý prízemnou bombou prekonal domáceho brankára. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad Košicami 2:0.

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmien. V jeho úvode posunul aktívny Kamil Karaš loptu Lienerovi, ktorého strelu Vadym Ševčuk s námahou vyrazil na roh. V 54. minúte mierila tečovaná strela Pačindu tesne vedľa Ševčukovej svätyne. O tri minúty zakončil tiesnený František Pavúk nepresne. V 62. minúte zvýšila Petržalka svoj náskok. Center Gašparoviča nepokryl brankár Košíc Šerementa, k lopte sa dostal Erik Hurný a presnou strelou zvýšil na 3:0. Zakrátko netrafil domácu bránu Viktor Sliacky a na opačnej strane zblokoval Karašovu strelu na roh Pavol Farkaš. V 77. minúte chytil brankár Tymofii Šeremeta pokus Obročníka a zakončenie Gašparoviča letelo tesne vedľa. O štyri minúty bol gólman Košíc na mieste pri pokuse striedajúceho Horváta. O chvíľu dala Petržalka aj štvrtý gól. Gašparovič prihral Sliackemu, ten si zasekol domáceho obrancu Pavúka a krásnou strelou upravil na 4:0. V záverečnej päťminútovke ešte vystrelil nepresne striedajúci Jung, na druhej strane hracej plochy vyrazil brankár Šeremeta pokus striedajúceho Vondrysku a lob Horváta letel tesne nad brvno. Petržalka tak zdolala Košice 4:0.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci Ladislava Pecku už v utorok 6.4.2021 o 16:00, keď si v osemfinále Slovnaft Cupu zmerajú sily s tímom FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Súboj proti tímu z Fortuna ligy sa bude hrať na neutrálnej pôde v Topoľčanoch.

Autor: Tomáš Emrich.
FC KOŠICE – FC PETRŽALKA 0:4 (0:2)