Vezieme bod z Dolného Kubína po remíze 1:1

Muži  -  25 Sep 2023

V stretnutí 9. kola II. remizoval tím trénera Kuruca na pôde MFK Dolný Kubín 1:1, autorom gólu FC Petržalka bol v 28. min Martin Privrel, za domáci tím skóroval v 3. min. zápasu Adrián Kačerík.

Skóre zápasu otvoril už v 3. minúte domáci Adrián Kačerík, keď sa uvoľnil na hranici šestnástky a presnou strelou po zemi rozvlnil sieť. V 9. minúte najskôr minul po rohovom kope bránu Petržalky Maslač a o chvíľu neskôr bol Halouska na mieste pri hlavičke Djibyho Ba. Následne prestrelil Halouskovu svätyňu Kristián Lukáčik a na opačnej strane ihriska zasiahol Karajbič pri strele Patrika Daneka. V 26. minúte letela ďalekonosná strela Filipa Kolorédyho tesne vedľa a 28. minúta znamenala vyrovnanie pre Petržalku, keď sa po rohovom kope Lukáša Gašparoviča presadil presnou hlavičkou Martin Privrel. O päť minút neskôr pokryl Pavel Halouska ďalší strelecký pokus Kolorédyho. V 37. minúte mal dobrú príležitosť mladý Nikita Kelembet, ale brankár Kubína Fiket Karajbič dokázal zasiahnuť a s pomocou obrancu Djibiho Ba odvrátili gólovú hrozbu. V 42. minúte chtyil gólman Karajbič tečovanú strelu Cletusa Nombila a o chvíľu neskôr nedočiahol na Nombilov nebezpečný center Lukáš Gašparovič. V závere prvej časti hry ešte Karajbič skvele vyrazil Danekovu strelu, jeho náprotivok Halouska musel zasahovať pri nepríjemnej strele Farského a prvé dejstvo zakončila Kelembetova hlavička, ktorá letela tesne vedľa brány. Po prvom polčase tak bol stav zápasu medzi Dolným Kubínom a Petržalkou nerozhodný 1:1.

Do druhej polovice zápasu nastúpila Petržalka s jednou zmenou, keď Viktora Sliackeho nahradil Ogaga David Oduko. V 47. minúte netrafil bránu z bezprostrednej blízkosti oblúčik Nikitu Kelembeta o chvíľu zblokoval rovnakému hráčovi jeho pokus domáci Peter Bača a neujal sa ale následný pokus Nombila. V rozpätí 54. až 57. minúty minuli bránu Kubína najskôr priamy kop Gašparoviča, potom strela Patrika Daneka ako aj ďalší Gašparovičov pokus. V 62. minúte minul Halouskovu bránu hlavou Marek Machaj a o dve miúty mal ďalšiu výbornú šancu aktívny Kelembet, lenže gólman Karajbič dokázal jeho strelu chytiť tesne pred bránkovou čiarou. V 69. minúte vystrelil po vysunutí Oduka Patrik Čiernik len do Karajbičovho náručia a o chvíľu nemieril presne na opačnej strane hracej plochy Samuel Farský. V 75. minúte letel Danekov volej tesne nad bránu Dolnokubínčanov a o päť minút chytil na druhej strane pozorný Halouska krížnu strelu Patrika Hanesa. V 85. minúte skvele vyškriabal tečovanú strelu Cletusa Nombila končekmi prstov na roh gólman Karajbič a o chvíľu neskôr letela Rizničova hlavička vedľa. A keďže v nadstavenom čase hlavičkoval mimo Nombil a Kačeríkovu strelu pokryl Pavel Halouska, remizovala Petržalka s MFK Dolný Kubín v pomere 1:1.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Kuruca v stredu 27.9. 2023 o 15:30, kedy sa v 3. kole Slovnaft Cupu predstavia na pôde účastníka III. ligy Západ, FC Slovan Galanta.

MFK DOLNÝ KUBÍN – FC PETRŽALKA 1:1 (1:1)

Góly: 3. Kačerík - 28. Privrel
ŽK: Bača, Lukáčik, Bryndziar - Privrel, Šurnovský, Nombil, Babovič
MFK Dolný Kubín: Karajbič-Djiby Ba, Dabič (53. Lupták), Maslač (17. Brnča), Bača, Farský, Kolorédy, Kačerík, Lukáčik (73. Hanes), Straka, Machaj (73. Bryndziar)
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Privrel, Konan, Šurnovský, Nombil, Riznič, Gašparovič (65. Čiernik), Sliacky (46. Oduko), Danek, Kelembet (65. Babovič)

MFK Dolný Kubín - FCPA 1:1 (1:1)