Víťazstvo 2:1 nad Humenným, dvojgólový Danek

Muži  -  03 Okt 2023

V zápase 10. kola II. ligy zdolal tím trénera Kuruca na domácej pôde FK Humenné 2:1, obidva góly nášho tímu strelil v rozpätí dvoch minút Patrik Danek.

Prvú šancu zápasu mali domáci Petržalčania v 15. minúte, keď stopér Arnaud Konan prehlavičkoval Knurovského svätyňu. O chvíľu bol gólman Humenného na mieste pri Danekovej hlavičke. V 20. minúte Adrián Knurovský skvele zasiahol, keď po Sliackeho prihrávke zakončoval Patrik Čiernik a o chvíľu vystrelil mimo obranca Šurnovský. O päť minút neskôr pohrozili hostia spod Vihorlatu, keď švédsky futbalista Hugo Nils Ahl trafil hlavou do žrde Halouskovej brány a následne chytil Knurovský Rizničovu hlavičku. 36. minúta priniesla Gašparovičovo zakončenie hlavou, ktoré gólman Humenného končekmi prstov vyrazil nad bránu. V 41. minúte mieril hosťujúci Dominik Skiba tesne nad Halouskovu bránu a tak bol po prvom polčase stav zápasu medzi Petržalkou a Humenným nerozhodný 0:0.

Do druhého dejstva urobil tréner Kuruc dve zmeny v zostave, keď Patrika Čiernika a Viktora Sliackeho nahradili Nikita Kelembet a Ogaga David Oduko. V jeho úvode to dvakrát skúšal kapitán hostí Erik Streňo, ale jeho prvú strelu Pavel Halouska kryl a v druhom prípade letel jeho ďalekonosný lob tesne nad. V 57. minúte vyrazil pozorný Knurovský Konanov strieľaný center, na ktorý číhal Patrik Danek. V 69. minúte sa Humenné ujalo vedenia, keď sa po Streňovom rohu presadil hlavou Miloš Kapur. O tri minúty mieril hlavou nepresne Humenčan Jaroslav Holp. V 75. minúte Petržalka vyrovnala, keď sa po akcii Gašparoviča s Kelembetom presadil prudkou strelou ľavačkou Patrik Danek a o dve minúty neskôr to bol znovu mladý krídelník Petržalky, ktorý sa po Gašparovičovom rohu dostal k lopte vyrazenej brankárom Knurovským a presnou prízemnou strelou ju poslal do siete. V 84. minúte hlavičkoval nad striedajúci mladík Richard Hečko a na opačnej strane ihriska prestrelil bránu Petržalky Avetisian. V závere zápasu najskôr vyrazil Knurovský Danekov pokus, po ňom trafil Matija Babovič do žrde a následnej Danekovej dorážke zabránil v ceste do siete na bránkovej čiare Ján Dzurík. A keďže v nadstavenom čase nedosiahol Kelembet na Kachničov center z ľavej strany, zdolala Petržalka FK Humenné v pomere 2:1.

Najbližší zápas čaká na zverencov trénera Michala Kuruca v sobotu 7.10.2023 o 15:00 na pôde tímu FK Spišská Nová Ves.

FC PETRŽALKA – FK HUMENNÉ 2:1 (0:0)

Góly: 75., 77. Danek – 69. Avetisian
ŽK: Konan, Danek, Kelembet-Zlacký, Streňo
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Privrel, Konan, Šurnovský (65. Babovič), Nombil, Riznič (83. Hečko), Gašparovič, Sliacky (46. Oduko), Danek (90. Kachnič), Čiernik (46. Kelembet)
FK Humenné: Knurovský - Zlacký, Kranthove, Dzurík, Avetisian, Komjatý, Ahl, Holp (78. Reiter), Skiba (65. Kapur), Maťaš (83. Horváth), Streňo

FCPA - FK Humenné 2:1 (0:0)