Výhra nad Lipovským Mikulášom 2:1, gólovým hrdinom Bordáč

Muži  -  16 Okt 2023

V zápase 12. kola zdolal tím trénera Kuruca na domácej pôde MFK Liptovský Mikuláš 2:1 po góloch Patrika Daneka a v nadstavenom čase Dávida Bordáča.

Hostia z Liptova mali v úvode zápasu výhodu pokutového kopu, po tom ako zahral Nombil v pokutovom území rukou po kontakte s Bartošom, ale brankár Pavel Halouska Stašov pokus vyrazil. V 11. minúte mierila Nombilova strela z hranice šestnástky nad a o tri minúty neskôr vyrazil brankár Vajs s námahou Sliackeho padajúci center na roh, po ktorom Nikita Kelembet prestrelil bránu. V 15. minúte sa Liptovský Mikuláš ujal vedenia, keď Appiah vyhral súboj s Kelembetom a presnou strelou prekonal Halousku. V 28. minúte Petržalka vyrovnala, keď Nombil vysunul Daneka, ktorý zakončil svoj únik po ľavej strane ihriska nádhernou strelou do horného rohu Vajsovej brány. O chvíľu zakončoval v ťažkej pozícii Gašparovič z voleja nad a následne vyrazil Matej Vajs Danekovu strelu, po ktorej zastavila Rizničovu dorážku žrď brány Tatrana. V záverečnej päťminútovke prvého dejstva ešte hlavičkoval tesne nad Richard Bartoš a brankár Matej Vajs odkopol v poslednej chvíli loptu do bezpečia pred Matijom Babovičom. Po prvom polčase bol tak stav zápasu medzi Petržalkou a Liptovským Mikulášom nerozhodný 1:1.

Do druhej polovice stretnutia nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách. V 50. minúte bol gólman Vajs najskôr na mieste pri Sliackeho strele a zakrátko vyrazil aj Danekov pokus a kryl aj následnú dorážku Mateja Rizniča. V 52. minúte chytil pozorný Halouska Bartošovu hlavičku a na opačnej strane hracej plochy zblokoval Babovičovu strelu smerujúcu do brány Erik Jendrišek. V 68. minúte vyrazil Matej Vajs Sliackeho strieľaný center a zakrátko aj Babovičovu strelu. V 75. minúte namieril vedľa svoju strelu Lukáš Gašparovič a o sedem minút neskôr trafil rovnaký hráč z priameho kopu len do miest kde stál pripravený brankár Liptovského Mikuláša. O chvíľu leteli nad pokusy Sliackeho a znovu Gašparoviča a na druhom konci ihriska chytil brankár Halouska strelu Petra Voška. V samom závere nadstaveného času strhla Petržalka víťazstvo na svoju stranu, keď Gašparovičov center vrátil hlavou Kachnič na Dávida Bordáča a striedajúci osemnásťročný krídelník zblízka prekonal brankára Vajsa. Čiernobieli tak zdolali MFK Tatran Liptovský Mikuláš v pomere 2:1.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci Michala Kuruca v sobotu 21.10.2023 o 14:30 v Ličartovciach proti tímu 1. FC Tatran Prešov.

FC PETRŽALKA - MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2:1 (1:1)

Góly: 28. Danek, 90. Bordáč - 15. Appiah
ŽK: Minka, Oduko, Nombil, Danek, Babovič - Macejko, Appiah
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Kelembet, Minka, Oduko, Nombil, Riznič (78. Halo), Gašparovič, Sliacky (84. Bordáč), Danek (89. Kachnič), Babovič (89. Čiernik)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Vajs - Štrba, Capko, Jendrišek (75. Iseni), Gerát (75. Bielák), Staš, Diviš, Laura (85. Mazanovský), Macejko (59. Trabalík), Appiah

FCPA - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (1:1)