Z Pohronia s víťazstvom 4:2

Muži  -  11 Nov 2023

V zápase 16. kola zvíťazil tím trénera Kuruca na pôde FK Pohronie 4:2, do streleckej listiny sa zapísali dvakrát Oduko a dvakrát Danek.

Petržalka sa ujala vedenia hneď v úvode zápasu, keď Gašparovič posunul loptu Ogagovi Odukovi, ktorý obišiel brankára Reháka a strelou po zemi rozvlnil sieť. V 5. minúte trafil brvno Halouskovej brány svojou strelou Andy Masaryk. V 7. minúte Pohronie vyrovnalo, keď sa prízemnou strelou z pravej strany presadil Bakary Jawara. V 11. minúte hlavičkoval vedľa brány Martin Privrel a o tri minúty neskôr tesne minula bránu Petržalky strela Adama Horváta. V 23. minúte zakončil nepresne po rohovom kope Peter Mazan a zakrátko netrafil Halouskovu svätyňu svojou strelou ani obranca Jatta. O tri minúty nemieril presne ani autor prvého gólu Jawara. V 32. minúte zblokoval nádejnú Masarykovu strelu dobre postavený Nikita Kelembet. V 42. minúte sa Petržalka dostala do vedenia, keď sa po kombinácii Daneka s Rizničom presadil druhýkrát v stretnutí strelou ľavou nohou Ogaga David Oduko. O dve minúty sa vyznamenal český gólman Pavel Halouska, keď skvele vyrazil do žrde Mazanov priamy kop. V nadstavenom čase prvého polčasu zvýšil na 3:1 pre Petržalku po Bordáčovej prihrávke a krásnom presne zakončenom úniku Patrik Danek. Po prvom polčase tak viedla Petržalka nad FK Pohronie v pomere 3:1.

Do druhého dejstva urobili obaja tréneri po jednej zmene v zostave. Na strane Pohronia vymenil Adama Horváta Štefan Pekár a v tíme Petržalky nepokračoval v zápase Nikita Kelembet, ktorého nahradil Maximilán Halo. V 47. minúte mohli domáci znížiť po Urgelovom rohovom kope, ale pri Kupčíkovom zakončení zasiahol výborne na bránkovej čiare Halouska a následne trafil do žrde Andy Masaryk. O chvíľu musel Pavel Halouska opäť zasahovať, keď najskôr vyrazil Jawarov strieľaný center a následná dorážka Masaryka bola zblokovaná nad bránu, a o chvíľu chytil aj Jattovu strelu z dobrej pozície. V 52. minúte zvýšil na 4:1 pre Petržalku po Gašparovičovej prihrávke a krásnej strele do horného rohu Patrik Danek. O päť minút minul Rehákovu bránu hlavou Martin Privrel a následne bol brankár Pohronia na mieste pri Gašparovičovej strele. 61. minúta priniesla ďalší Danekov prienik, ktorý ale zneškodnil brankár Ivan Rehák. O tri minúty minul hlavičkoval nepresne Mazan, následne na opačnej strane ihriska minul bránu Matej Riznič a v krátkom slede musel zasahovať pri Mazanovej strele Halouska a pokusy striedajúcich Schlossára a Laktionova minuli bránu čiernobielych. V 72. minúte trafil do žrde peknou strelou Ogaga David Oduko. V 80. minúte trafil striedajúci Jokel do bočnej siete o chvíľu hlavičkoval mimo opäť Mazan a následne letela strela Štefana Pekára tesne vedľa. V 85. minúte mal dobrú možnost zvýšiť skóre Lukáš Gašparovič, ale jeho prihrávku pod seba vystihol obranca Jatta. V 86. minúte znížil na 4:2 strelou z pravej strany s prispením teču obrancu Privrela Dmytro Laktionov. V závere zápasu ešte Rehák chytil Babovičovu strelu a keďže v nadstavenom čase chytil Halouska Kupčíkovu hlavičku, zdolala Petržalka FK Pohronie na jeho pôde v pomere 4:2.

Posledný zápas jesennej časti sezóny 2023/2024 odohrajú zverenci Michala Kuruca v nedeľu 19.11.2023 o 10:30 na domácej pôde, keď v derby privítajú rezervu ŠK Slovan Bratislava.

FK POHRONIE – FK PETRŽALKA 2:4 (1:3)

Góly: 7. Jawara, 86. Laktionov – 1., 42. Oduko, 45., 52. Danek
ŽK: Kupčík, Bonsu - Oršula, Kelembet, Šurnovský
FK Pohronie: Rehák - Šikula, Kupčík, Jatta, Jawara (54. Laktionov), Bonsu, Lupták (71. Schlossár), Masaryk (71. Jokel), Mazan, Urgela (80. Ovšonka), Horvát (46. Pekár)
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Kelembet (46. Halo), Konan, Šurnovský, Privrel, Gašparovič (90. Minka), Bordáč (72. Babovič), Danek (79. Sliacky), Riznič, Oduko (90. Vlčák)

FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - FCPA 2:4 (1:3)