Z Považskej Bystrice vezieme bod za remízu 1:1

Muži  -  06 Mar 2023

V stretnutí 19. kola II. ligy remizovali zverenci trénera Zachariáša na pôde MŠK Považská Bystrica 1:1, gól nášho mužstva zaznamenal tesne pred polčasovou prestávkou strelou z priameho kopu Haris Harba.

Už v 4. minúte zakončoval po Piroskovom vysunutí Viktor Sliacky ale oproti vybiehajúcemu Teplanovi neusmernil loptu medzi žrde. 15. minúta priniesla závar pred bránou domácich ale pokusy Harbu a následne i Pirosku zablokovali obrancovia MŠK. V 25. minúte chytil gólman Krížik hlavičku Zuziaka a o tri minúty neskôr bol jeho náprotivok Teplan na mieste pri strele Harbu. V 39. minúte hlavičkoval po Sliackeho centri Riznič len do náručia brankára Teplana. Skóre zápasu otvoril v 44. minúte krásnou strelou z priameho kopu bosniansky útočník Haris Harba. Následne mali priamy voľný kop aj domáci futbalisti, ale Slávik mieril najprv do múru a jeho následnú dorážku Krížik ukryl do rukavíc. Po prvom polčase tak viedla Petržalka v Považskej Bystrici 1:0.

Do druhého dejstva vstúpili domáci s dvomi zmenami v zostave, keď Ondřeja Hapala a Mária Borisa vymenili Peter Ďungel a Sebastián Čiernik. V 53. minúte zakončil Slávik tiesnený Petržalčanom Kuníkom z dobrej pozície vedľa a o chvíľu tesne minul Krížikovu bránu aj akrobatický pokus Róberta Demjana. V 61. minúte netrafil Teplanovu svätyňu z dobrej pozície strelou Matúš Kuník. V 63. minúte domáci vyrovnali, keď sa z pokutového kopu nariadeného za faul Oršulu na Demjana presadil Lukáš Slávik. Po góle zvýšila Považská Bystrica aktivitu. V 67. minúte musel opäť po hlavičkovom zakončení domácich zasahovať Krížik a o chvíľu neskôr sa vyznamenal, keď chytil nepríjemnú Zuziakovu strelu, skvele zneškodnil Nagyove zakončenie po narážačke s Demjanom ako aj Mihálovu strelu zblízka, ktorú famózne vyrazil na roh. Na opačnej strane hracej plochy netrafil bránu tiahlou strelou Filip Oršula a pri strele striedajúceho Spáčila bol Marek Teplan pripravený. V záverečnej päťminútovke mali oba tímy možnosť strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale keďže pokusy Assuncaa a na druhej strane Kucharčíka zblízka leteli nad bránu a v samom závere chytil Teplan Konanovu hlavičku, remizovala Petržalka na pôde MŠK Považská Bystrica 1:1.

Najbližšie stretnutie čaká na zverencov trénera Zachariáša v nedeľu 12.3.2023 o 10:30, kedy privítajú na domácej pôde kolektív 1. FC Tatran Prešov.

MŠK POVAŽSKÁ BYSTRICA - FC PETRŽALKA 1:1 (0:1)

Góly: 63. Slávik (11m) - 44. Harba
ŽK: Mihál, Nagy, Slávik - Kuník, Chríbik, Sliacky
MŠK Považská Bystrica: Teplan - Begáň, Vaculík, Mihál, Matejčík, Nagy, Boris (46. Čiernik), Slávik (72. Zemko), Zuziak, Demjan (82. Kucharčík), Hapal (46. Ďungel)
FC Petržalka: Krížik - Oršula, Privrel, Konan, Kuník, Riznič (77. Assuncao), Chríbik, Piroska (68. Gašparovič), Sliacky, Brigant (61. Danek), Harba (77. Spáčil)

MŠK Považská Bystrica - FCPA 1:1 (0:1)