Z Púchova s vysokou prehrou 0:5

Muži  -  03 Sep 2023

V stretnutí 6. kola II. ligy podľahol tím trénera Kuruca v Púchove domácemu MŠK 0:5, do streleckej listiny sa zapísali trikrát Letenay, po jednom góle pridali Michlík a Mráz.

V stretnutí 6. kola II. ligy podľahol tím trénera Kuruca v Púchove domácemu MŠK 0:5, do streleckej listiny sa zapísali trikrát Letenay, po jednom góle pridali Michlík a Mráz .

V 8. minúte zakončil po Sliackeho centri Lukáš Gašparovič do miest, kde bol pripravený brankár Púchova Vavrúš. 9. minúta priniesla prvý gól zápasu, keď sa po Mrázovom centri dostal k odrazenej lopte Jakub Michlík a presnou strelou prekonal Halousku. O tri minúty netrafil bránu Petržalky Patrik Lacko, v 20. minúte letel Gašparovičov priamy kop vedľa brány Púchova a na druhej strane ihriska o chvíľu neskôr rovnako minul bránu zblízka domáci Kaufman. V 29. minúte zvýšil Púchov na 2:0, keď sa po Michlíkovom centri presadil hlavou Lukáš Letenay. V 32. minúte zakončoval po prieniku po ľavej strane Viktor Sliacky, ale oba jeho pokusy skvele vyrazil brankár Samuel Vavrúš a následnú dorážku Assuncaa zblokoval obranca Radim Pobořil. V 34. minúte minul bránu MŠK svojím pokusom Matej Riznič. V 43. minúte strelil tretí gól Púchova presnou strelou po zemi Patrik Mráz. Po prvom polčase tak viedol Púchov nad Petržalkou v pomere 3:0.

Do druhého dejstva urobil tréner Kuruc štyri zmeny, keď v hre nepokračovali Minka, Sliacky, Babovič a Assuncao a na ich miesta prišli Richard Hečko, Ogaga David Oduko, Patrik Čiernik a Patrik Danek. Na domácej strane vymenil Patrika Mráza Juraj Martinček. V 46. minúte zvýšil na rozdiel štyroch gólov po centri Stanislava Lacka z ľavej strany presnou hlavičkou Lukáš Letenay. Zakrátko pokryl na druhom konci ihriska gólman Vavrúš Danekovu strelu. V 54. minúte najskôr Lukáš Gašparovič minul Vavrúšovu svätyňu a na druhej strane hrace plochy vykopol z bránkovej čiary Martinčekovu strelu obranca Patrik Šurnovský. O chvíľu poslal svoj priamy kop nad Halouskovu bránu domáci Kopičár. V 60. minúte uzavrel svoj hetrik gólom na 5:0 pre domáce farby Lukáš Letenay, keď doklepol odrazenú loptu za Halouskov chrbát. Následne zblokoval pokus Ogagu po Danekovej prihrávke obranca Pobořil. V 70. minúte sa predieral do šance agilný Danek, ale brankár Vavrúš dokázal úspešne zakročiť a následne po Gašparovičovej prihrávke zakončoval opäť Danek, ale za brankára Vavrúša zaskočil na bránkovej čiare stopér Martin Klabník. V 77. minúte chytil Pavel Halouska strelu striedajúceho Martinčeka a o tri minúty neskôr mieril rovnaký hráč vedľa brány čiernobielych. Záverečná desaťminútovka ešte priniesla strelecký pokus Šeroňa, ktorý brankár Halouska skvele vyrazil na roh, nepresnú hlavičku Pobořila, ako i strelu Gašparoviča priamo z rohu na bránu, ktorú s námahou zneškodnil Samuel Vavrúš. V závere zápasu sa ešte Halouska vyznamenal, keď famózne reflexívne vyrazil Martinčekou strelu. MŠK Púchov tak zdolal FC Petržalka 5:0.

Najbližšie stretnutie odohrajú čiernobieli v nedeľu 10.9.2023 o 10:30 doma proti Slavoju Trebišov.

MŠK PÚCHOV - FC PETRŽALKA 5:0 (3:0)

Góly: 9. Michlík, 29. 46. 60. Letenay, 43. Mráz
ŽK: Oršula
MŠK Púchov: Vavrúš - Kaufman, Klabník, Pobořil, S. Lacko (70. Levai), Kopičár, Loduha, Michlík (82. Kapusniak), Mráz (46. Martinček), P. Lacko (68. Štrauch), Letenay (82. Šeroň)
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Minka (46. Hečko), Konan, Šurnovský (78. Kachnič), Nombil, Riznič, Gašparovič, Sliacky (46. Oduko), Assuncao (46. Danek), Babovič (46. Čiernik)

MŠK Púchov - FCPA 5:0 (3:0)