Z Rohožníka s bodom po remíze 1:1

Muži  -  28 Mar 2022

V zápase 22. kola II. ligy remizovalo naše mužstvo na pôde FC Rohožník 1:1, strelcom petržalského gólu bol v 54. minúte Viktor Sliacky, domáci vyrovnali v 88. min po góle Petra Filu.

V úvode zápasu mieril tesne nad Chudého svätyňu pokus Harisa Harbu. V 19. minúte mal veľkú príležitosť Patrik Danek, lenže Denis Chudý skvelým reflexívnym zákrokom jeho pokus zmaril. V 22. minúte odstúpil pre zranenie domáci kapitán Alexander Horvát, ktorého vystriedal Roman Zemko, kapitánsku pásku si na rukáv navliekol Marek Pittner. O sedem minút neskôr vyrazil domáci gólman aj pokus Hronca z priameho kopu. V 41. minúte vystrelil pekne hráč Rohožníka Viktor Žilinský, ale pozorný Sokol vyrazil jeho zakončenie na roh. Po prvom polčase bol tak v Rohožníku nerozhodný stav 0:0.

Do druhého dejstva urobili obaja tréneri zmeny v zostavách. Na strane Petržalky vymenil Borisa Turčáka Viktor Sliacky. Tréner Rohožníka Szilárd Németh urobil dvojité striedanie keď Žilinského a Ščepku nahradili Herman a Vondryska. V 50. minúte vyrazil brankár Chudý s námahou na roh prudkú strelu Sliackeho. O chvíľu bol na mieste pri pokuse Lukáša Gašparoviča. V 54. minúte sa Petržalka ujala vedenia. Gašparovič našiel na pravej strane Daneka, ten prihral na opačnú stranu Viktorovi Sliackemu, ktorý presnou strelou po zemi prekonal brankára Rohožníka. O štyri minúty vyrazil Denis Chudý ďalšiu Danekovu strelu a po ňom mieril vedľa aj útočník Petržalky Haris Harba. V 68. minúte chytil Peter Sokol strelu Mareka Frimmela do stredu brány. 72. minúta priniesla protiútok Petržalky so šancou aktívneho Daneka, ale Denis Chudý skvelým zákrokom loptu vyrazil. Na opačnej strane hracej plochy hlavičkoval po rohu vedľa Juraj Lacko. V 79. minúte minul Chudého bránu hlavou aj striedajúci Marko Kelemen. V 88. minúte Rohožník vyrovnal. Loptu potiahol do šestnástky Marek Pittner a po sklepnutí sa k nej dostal Peter Fila, ktorý strelou po zemi rozvlnil sieť. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a tak si Petržalka rozdelila body s Rohožníkom za remízu 1:1.

Najbližšie stretnutie čaká na zverencov Mária Auxta v sobotu 2.4.2022 o 16:00 na pôde MFK Dukla Banská Bystrica.

FC ROHOŽNÍK – FC PETRŽALKA 1:1 (0:1)

Góly: 88. Fila - 54. Sliacky
ŽK: Krisztín
FC ROHOŽNÍK: Chudý-Lacko, Hitka, Holub, Kiss(58. Škuta), Pittner, Fila, Žilinský(46. Herman), Frimmel, Horvát(22. Zemko), Ščepka(46. Vondryska)
FC PETRŽALKA: Sokol - Vlasák, Hronec (86. Nagy), Turčák (46. Sliacky), Danek, Nemec, Krisztín, Obročník, Kuník, Harba (69. Kelemen), Gašparovič

FC Rohožník - FCPA 1:1 (0:0)