Na ihrisku Zbrojovky prehra s Brnom 0:4

Muži  -  21 Feb 2022

V sobotňajšom, poslednom stretnutí zimnej prípravy pred štartom jarnej časti II. ligy podľahol náš tím lídrovi Českej národnej ligy, na ihrisku brnenskej Zbrojovky 0:4.

Domáci vstúpili do zápasu aktívne a už v 4. minúte sa ujali vedenia po tom, ako Přichystal poslal prihrávku na Filipa Blechu a ten, aj s prispením teču, otvoril skóre zápasu. Onedlho sa ocitol v sľubnej šanci Přichystal, ale brankár Filip Krížik sa blysol pohotovým zákrokom a tak sa skóre zápasu tentoraz nemenilo. To neplatilo o situácii z 38. min, kedy domáci Fousek našiel presnou prihrávkou Michala Ševčíka, ten sa kľučkou uvoľnil a následne strelou k žrdi zvýšil na polčasových 2:0 pre domácich.

V druhej časti hry sa obraz hry nezmenil, domáci kontrolovali dianie na ihrisku a pridali ďalšie góly. V 53. min Blecha našiel opäť Michala Ševčíka a ten sa umiestnenou strelou zapísal druhýkrát do streleckej listiny – 3:0. Skóre zápasu na 4:0 uzavrel o desať minút neskôr Jakub Řezníček, ktorý si najskôr vypýtal faul v pokutovom území a následne prekonal Krížika strelou z bieleho bodu pokutového kopu. Vedúce mužstvo Českej národnej ligy tak potvrdilo úlohu favorita zápasu a v dueli s FC Petržalka zvíťazilo 4:0.
FC ZBROJOVKA BRNO – FC PETRŽALKA 4:0 (2:0)

Góly: 4. Blecha, 38., 53. Ševčík, 65. Řezníček (11m)
R: Adámková (ČR)
ZBROJOVKA BRNO: Berkovec - Hrabina (60. Štepanovský), Hlavica, Šural (56. Štěrba), Moravec - Hladík, Blecha, Texl (60. Čermák), Ševčík, Přichystal (60. Nečas) - Fousek (56. Řezníček)
FC PETRŽALKA: Križík – Kuník, Nemec, Tóth, Kohút, Vlasák, Gašparovič, Hronec, Hurný, Harba, Kelemen
ZDROJ FOTO: FC Zbrojovka Brno