Päť gólov do siete FK Hodonín

Muži  -  13 Feb 2023

V nedeľňajšom prípravnom stretnutí pred blížiacom sa štartom jarnej časti II. ligy zdolal tím trénera Zachariáša na domácej pôde český FK Hodonín 5:0 po góloch Pirosku, Daneka, Assuncaa a dvoch presných zásahoch Spáčila.

Do zápasu vstúpilo lepšie naše mužstvo a už po troch minútach poslal z pravej strany presný prízemný center do päťky Oršula a Juraj Piroska strelou z prvého dotyku otvoril skóre zápasu – 1:0. O desať minút neskôr sa blysol peknou individuálnou akciou Assuncao, no po prieniku z ľavej strany orazítkoval iba žrď súperovej brány. V22. min pohrozili hostia a po strele zblízka zachraňoval výborným zákrokom brankár Krížik. Z protiútoku zahrozil opäť Piroska, jeho strela skončila opäť na žrdi a dorážku Rizniča zblokovali obrancovia súpera. Naše mužstvo bolo naďalej aktívne a po polhodine pridalo aj druhý gól. Piroska vysunul na ľavej strane Assuncaa, ten videl nabiehajúceho Spáčila, poslal mu prudkú strieľanú loptu, do ktorej náš útočník v súboji vložil nohu a zvýšil na prvopolčasových 2:0.

Do druhej časti hry nahradil aktívneho Sliackeho Patrik Danek, obraz hry však zostal nezmenený. Na ihrisku dominovalo naše mužstvo, ktoré si proti českému tímu vytvorilo ďalšie strelecké príležitosti, ktoré zásluhou Spáčila, Daneka a Assuncaa navýšilo až na konečných 5:0. Zverenci trénera Zachariáša tak dosiahli najvyššie víťazstvo v rámci série prípravných stretnutí, generálku na prvé jarné kolo absolvujú už v nedeľu 19.2. o 10:30, kedy na domácom štadióne privítajú TJ Rovinka.
FC PETRŽALKA – FK HODONÍN 5:0 (2:0)

Góly: 3. Piroska, 31., 58. Spáčil, 72. Danek, 85. Assuncao
FC Petržalka: Krížik - Oršula (80. Csongrády), Privrel, T. Tóth, Kuník (80. Kohút) - Sliacky (46. Danek), Riznič (66. Š. Kozák), Piroska (80. Petrišák), Assuncao, Chríbik - Spáčil (60. Bobrovský)