S Košicami skvelý záver a remíza 2:2

Muži  -  05 Sep 2022

V zápase 8. kola II. ligy remizoval náš tím s FC Košice 2:2 po tom, čo hostia až do 70. minúty viedli dvojgólovým rozdielom. V 71. min znížil Šimon Štefanec exportným gólom na 1:2 a v 77. min. vyrovnal Viktor Sliacky na konečných 2:2.

V 8. minúte vystrelil z uhla Košičan Jakúbek. Peter Sokol tento pokus bez problémov kryl. O chvíľu mieril rovnaký hráč po rohovom kope nad bránu Petržalky. Následne letel mimo aj technický pokus Erika Pačindu. Na opačnej strane hracej plochy pekne prenikol po ľavej strane cez obrancov Košíc Brigant, ale jeho zakončenie z dobrej pozície minulo Kirovu svätyňu. V 19. minúte chytil brankár Matúš Kira Obročníkov pokus z diaľky. O chvíľu odhlavičkoval gólman Košíc loptu v poslednej chvíli pred dobiedzajúcim Harbom. Následný pokus kapitána Petržalky Lásika minul bránu Košíc. V 26. minúte sa hostia ujali vedenia, keď sa po Pačindovom rohu presadil presnou hlavičkou Matej Jakúbek. O tri minúty to skúšal tvrdou strelou útočník Landing Sagna, ibaže jeho zakončenie letelo nad Sokolovu bránu. 38. minúta priniesla ďalšiu Sagnovu šancu, lenže senegalský legionár zblízka trafil len do Petra Sokola, ktorý včasným vybehnutím a skvelým zákrokom zabránil gólu. Po prvom polčase tak viedli FC Košice nad Petržalkou v pomere 1:0.

Do druhého dejstva urobil tréner Ján Haspra ml. jednu zmenu, keď Mareka Pittnera nahradil Branislav Spáčil. V 55. minúte strelili Košice druhý gól, keď strelu Golikova zvnútra pokutového územia tečoval za Sokolov chrbát Erik Pačinda. 63. minúta priniesla Obročníkovu prudkú strelu ľavačkou, ktorú musel Kira končekmi prstov vytesniť na roh. V 71. minúte Petržalčania znížili, keď sa do lopty oprel pravou nohou Šimon Štefanec a exportnou strelou trafil ľavý horný roh Kirovej brány. Následne mal vyrovnanie na kopačke Haris Harba, ale jeho zakončenie zblokoval v poslednej chvíli ukrajinský obranca Oleksandr Golikov. V 77. minúte Petržalka vyrovnala. Najskôr brankár Matúš Kira čaroval pri dvoch zakončeniach Richarda Lásika, potom si poradil aj s dorážkou Harbu. K odrazenej lopte sa následne dostal striedajúci Viktor Sliacky a mladý krídelník Petržalky prudkou strelou ľavačkou vyrovnal. V závere stretnutia ešte chytil Matúš Kira strelu Štefanca a na druhej strane hracej plochy centroval nebezpečne Golikov, ale nikto z Košičanov sa k zakončeniu nedostal. Petržalka tak dotiahla dvojgólovú stratu a s Košicami remizovala v pomere 2:2.

Najbližší zápas odohrajú čiernobieli v sobotu 10.9. 2022 o 16:00 na pôde FK Humenné.

FC PETRŽALKA – FC KOŠICE 2:2 (0:1)

Góly: 71. Štefanec, 77. Sliacky - 26. Jakúbek, 55. Pačinda
ŽK: Sokol, Stašík, Obročník, Lásik - Gallovič
FC Petržalka: Sokol - Kuník, Privrel, Stašík, Kohút, Bobrovský(60. Štefanec), Obročník, Lásik, Brigant (60. Sliacky), Pittner (46. Spáčil), Harba (90. Gerebenits)
FC Košice: Kira - Mizerák, Gallovič, Pačinda, Turčák (82. Majdan), Jakúbek, Pavúk, Golikov, Krivák, Smieško (53. Gáll), Sagna

FCPA - FC Košice 2:2 (0:1)