S Púchovom konečne víťazne!

Muži  -  25 Mar 2024

21. kolo MONACObet ligy prinieslo náš domáci zápas proti MŠK Púchov. Už od úvodu stretnutia išli zverenci trénera Michala Kuruca za víťazstvom a po góloch Oršulu, Jakubka a dvakrát Daneka sa radovali z víťazstva v pomere 4:2. Za hostí sa presadil mladý Vavrík a náš bývalý hráč Patrik Mráz.

Prvú veľkú príležitosť v zápase mal už v 2. minúte Petržalčan Harba, lenže z dobrej pozície tesne minul bránu Púchova. O tri minúty bol gólman Vavrúš na mieste pri Odukovej strele a zakrátko nenamieril presne ani hosťujúci Adrián Mojžiš. 15. minúta priniesla ďalšiu Harbovu možnosť, lenže pri strele zblízka zakročil Samuel Vavrúš a o štyri minúty neskôr tesne minul bránu Púchova po Harbovej prihrávke kapitán čiernobielych Filip Oršula.

V 20. minúte otvoril skóre presnou hlavičkou po Bordáčovom centri Patrik Danek. Onedlho mohol rýchlonohý krídelník Petržalky pridať druhý gól, lenže pozorný Vavrúš jeho pokus skvele vyrazil na roh po ktorom hlavičkoval Haris Harba nad. V 26. minúte zakončoval najskôr Ogaga David Oduko a po ňom znovu Danek, ale aj tentokrát dokázal  gólman hostí v oboch prípadoch úspešne zasiahnuť. V 31. minúte zvýšila Petržalka svoj náskok, keď sa presadil umiestnenou strelou po zemi Filip Oršula. V 37. minúte Púchov znížil, keď si na Mičudov center z pravej strany naskočil Patrik Mráz a hlavou rozvlnil sieť. Zakrátko chytil Halouska Pobořilovu strelu. V 42. minúte sa opäť vyznamenal brankár Samuel Vavrúš, keď famózne vyškriabal Konanovu hlavičku na roh, po ktorom hlavičkoval znovu Arnaud Konan nad bránu hostí z Považia. Tesne pred polčasovou prestávkou sa ešte neujal ďalší Pobořilov strelecký pokus a tak viedla Petržalka nad Púchovom po prvom dejstve 2:1.

V úvode druhého polčasu bolo rušno pred oboma bránami, keď najskôr v 47. minúte Pavel Halouska vychytal Timoteja Vavríka a jeho následnú dorážku zblokoval na roh Filip Oršula. O chvíľu sa Petržalka ujala dvojgólového vedenia, keď po Nagyovej prihrávke strelil  svoj druhý gól v zápase strelou popri brankárovi Patrik Danek. V 53. minúte tesne minul Vavrúšovu svätyňu Haris Harba a o šesť minút netrafil medzi tri žrde svojou strelou ani neúnavný  Danek. V 62. minúte zasiahol Halouska pri  zakončení Patrika Lacka. 63. minúta znamenala zníženie pre Púchov, keď sa po Mrázovom rohu presadil na prednej žrdi hlavou Timotej Vavrík.

V 71. minúte hlavičkoval Arnaud Konan tesne nad bránu MŠK. V 78. zvýšil na 4:2 pre Petržalku po Šurnovského rohovom kope presnou hlavičkou mladý stopér Jakub Jakubko, pre ktorého to bol premiérový zásah v čiernobielych farbách. V 85. minúte letela tečovaná strela Radima Pobořila tesne nad a keďže o chvíľu chytil Samuel Vavrúš Begalovu strelu, zdolala Petržalka v šestgólovej prestrelke MŠK Púchov v pomere 4:2. Najbližšie sa zverenci trénera Michala Kuruca predstavia v piatok 29.3.2024 o 12:00 na pôde Slavoja Trebišov.

21. KOLO MONACOBET LIGY

FC PETRŽALKA - MŠK Púchov 4:2 (2:1)
Góly:
 20', 48' Danek, 31' Oršula, 78' Jakubko - 37' Mráz, 63' Vavrík
ŽK: Nagy, Bordáč - Pavlovič, Pobořil, Mráz
FC Petržalka: Halouska - Oršula, Jakubko, Konan, Šurnovský, Danek (68. Špehar), Begala (87. Riznič), Nagy, Ogaga (87. Vlčák), Bordáč (68. Liener), Harba (60. Halo)
MŠK Púchov: Vavrúš - Mičuda, Obšivan (78. Holiš), Pavlovič, Stanislav Lacko (46. Levai), Pobořil, Šeroň (46. Loduha), Mojžiš, Kaufman (Patrik Lacko), Mráz (78. Kapusniak), Vavrík