V Komárne tesná prehra 0:1

Muži  -  29 Aug 2022

V stretnutí 7. kola II. ligy podľahlo naše mužstvo na pôde KFC Komárno 0:1, autorom jediného gólu zápasu bol v 42. min. domáci Martin Šimko.

Prvú dobrú šancu mali v 26. minúte hráči domáceho Komára, no Ganbold zblízka prehlavičkoval bránu Petržalky. O dve minúty trafil z priameho kopu brvno Sokolovej svätyne Michal Horodník. V 42. minúte sa Komárno ujalo vedenia, keď po Horodníkovom priamom kope rozvlnil sieť presnou hlavičkou Martin Šimko. V závere prvého dejstva sa ešte vyznamenal gólman Petržalky Peter Sokol, keď skvele vyrazil prudkú strelu Vargu z hranice šestnástky. Po prvom polčase tak viedlo Komárno nad Petržalkou najtesnejším rozdielom 1:0.

Do druhej polovice stretnutia vstúpili domáci s jednou zmenou v zostave, keď Filipa Szeteia nahradil András Mészáros. V 47. minúte letel priamy kop Šimona Štefanca vedľa Brédovej brány. V 60. minúte to znovu skúšal zo štandardnej situácie Štefanec, lenže jeho pokus brankár Miloslav Bréda chytil. O päť minút mal na druhej strane hracej plochy skvelú príležitosť Ganbayar Ganbold, lenže brankár Sokol proti jeho zakončeniu z ľavej strany výborne zasiahol pravou nohou. Následne vyrazil na roh aj pokus striedajúceho Mészárosa. Po rohovom kope zahratom nakrátko a Šmehylovom centri zakončil hlavou nepresne útočník KFC Gábor Tóth. 73. minúta priniesla najväčšiu šancu Petržalky na vyrovnanie. Po Štefancovom centri vyrazil Harbovu hlavičku na roh pozorný Bréda. V 80. minúte bol brankár Sokol na mieste pri Pastorekovej strele. V závere stretnutia ešte chytil brankár Petržalky aj ďalší pokus Andása Mészárosa. Takmer 450 prítomných divákov sa už ďalších gólov nedočkalo a tak KFC Komárno zdolalo FC Petržalka najtesnejšie 1:0.

Najbližšie stretnutie čaká na zverencov trénera Haspru ml. v nedeľu 4.9. 2022 o 10:30 na domácej pôde proti tímu FC Košice.

Autor: Tomáš Emrich / Foto: K. Scholtz, FB KFC Komárno
KFC KOMÁRNO – FC PETRŽALKA 1:0 (1:0)

Gól: 42. Šimko
ŽK: Špiriak, Varga, Tóth, Mészáros - Stašík
KFC Komárno: Bréda - Šmehyl, Szöcs, Špiriak, Horodník (90. Saláta), Štepanovský (69. Adayilo), Varga (81. Šurnovský), Šimko, Ganbold (69. Pastorek), Szetei (46. Mészáros)
FC Petržalka: Sokol - Kuník, Privrel, Stašík, Sukhar, Spáčil (61. Sliacky), Bobrovský (57. Obročník), Lásik, Štefanec, Brigant (84. Piroska), Gerebenits (57. Harba)

KFC Komárno - FCPA 1:0 (1:0)