V Námestove výhra 3:1

Muži  -  01 Nov 2021

V stretnutí 15. kola II. ligy zvíťazil tím trénera Auxta Petržalka na ihrisku MŠK Námestovo 3:1 po góloch Jakuba Nemca, Borisa Turčáka a Harisa Harbu.

V 7. minúte vystrelil nepresne obranca Petržalky Matúš Kuník. 22. minúta priniesla rovnako nepresný pokus domáceho Csabu Biricza. O dve minúty prestrelil Sokolovu bránu z výhodnej pozície Michal Čiernik. V 26. minúte sa Petržalka ujala vedenia. Po rohovom kope Turčáka si našiel miesto pri zadnej žrdi kapitán Nemec a presnou hlavičkou prekonal brankára Greššáka. O chvíľu letela strela domáceho Farského tesne vedľa Sokolovej brány. V 32. minúte zvýšil na 2:0 pre Petržalku Boris Turčák, keď technickou tečovanou strelou rozvlnil sieť. Námestovo však ihneď strelilo kontaktný gól. Strelu Patrika Chovana vyrazil Sokol iba pred seba a proti dorážke Farského bol bezmocný. V 39. minúte si gólman Peter Sokol poradil s tečovanou strelou Biricza. V závere polčasu to ešte vyskúšal Tomáš Nagy, ale našiel len pripraveného brankára Matúša Greššáka. Po prvom polčase tak viedla Petržalka v Námestove 2:1. Do druhej časti hry urobil tréner čiernobielych Mário Auxt jednu zmenu, keď Erika Hurného nahradil Jakub Hronec.

Námestovo vstúpilo do druhého dejstva aktívne. Hneď v úvode sa center domácich z pravej strany otrel o brvno Sokolovej brány. V 48. minúte vyrazil Peter Sokol strieľaný center Svetlošáka a následný pokus o dorážku zblokovali obrancovia Petržalky. O tri minúty minul bránu Námestova Šimon Štefanec. Následne trafil po peknej narážačke iba do bočnej siete Ľubomír Jaššo. O chvíľu odkopol pozorný Sokol loptu do bezpečia v poslednej chvíli pred dvojicou útočiacich hráčov MŠK. V 59. minúte hlavičkoval nepresne domáci Jaššo. O šesť minút neskôr prehlavičkoval Greššákovu bránu Nemec a brankár Sokol si na opačnej strane poradil s pokusom Patrika Chovana. V 74. minúte sa vyznamenal Peter Sokol, keď vytesnil na žrď prudkú strelu Martina Buckulčíka. O dve minúty centroval z pravej strany rovnaký hráč, loptu tečoval obranca Nemec a pozorný Sokol reflexívne loptu vyrazil. V 81. minúte udrela Petržalka tretíkrát v zápase. Po zlom vybehnutí brankára Greššáka sa dostal k lopte striedajúci Danek, ktorého lob skončil na brvne a odrazenú loptu pohodlne doklepol hlavou do prázdnej brány Haris Harba. V závere stretnutia si ešte domáci gólman Greššák poradil so strelou Daneka, Petržalka tak zvíťazila v Námestove v pomere 3:1.

Náročný zápasový program pokračuje pre zverencov trénera Auxta už v stredu 3. 11. 2021 o 13:00 kedy odohrajú odložené stretnutie 11. kola proti FC Košice. Zápas sa hrá v Humennom.

MŠK NÁMESTOVO – FC PETRŽALKA 1:3 (1:2)

Góly: 33. Farský - 26. Nemec, 32. Turčák, 81. Harba
MŠK NÁMESTOVO: Greššák - Čiernik, Farský, Žákovič (73. Chorvát), Jaššo, Biricz, Terentiev, Buckulčík, Brodziansky, Chovan(69. Snovák), Svetlošák
FC PETRŽALKA: Sokol - Kuník, Nemec, Rédeky, Krisztín, Nagy, Štefanec (89. Tvrdík), Hurný (46. Hronec), Sliacky (75. Spáčil), Turčák (63. Danek), Harba (89. Kelemen)

MŠK Námestovo - FCPA 1:3 (1:2)