V Rači prehra 1:2

Muži  -  01 Aug 2022

V zápase 3. kola II. ligy podľahol náš tím na ihrisku nováčika FK Rača 1:2, autorom gólu FC Petržalka bol v 74. min Matej Riznič.

Domáca Rača sa ujala vedenia už v 2. minúte, keď Juraj Štefanka presnou strelou zvnútra pokutového územia k ľavej žrdi prekonal brankára Sokola. O päť minút sa brankár Petržalky pošmykol pri odkope, k lopte sa dostal znovu Štefanka, lenže jeho lob letel nad. 11. minúta priniesla do tretice možnosť aktívneho Štefanku, ale autor prvého gólu Račanov zblízka prestrelil Sokolovu svätyňu. V 18. minúte letel priamy kop domáceho Výbošťoka tesne vedľa. V 22. minúte hlavičkoval Petržalčan Stašík po Sliackeho rohu nad Žákechovu bránu. O tri minúty letela strela domáceho kapitána Adama tesne vedľa. 30. minúta znamenala ďalšiu nebezpečnú akciu domáceho kolektívu, keď po prihrávke Štefanku trafil Pavol Bellás bočnú sieť. O štyri minúty neskôr sa vyznamenal Peter Sokol, keď famózne vyrazil prudkú Antalovu strelu na roh. V 37. minúte mal šancu Matej Ružička, ale jeho zakončenie zblokoval na rohový kop obranca Petržalky Tomáš Stašík. V 40. minúte zvýšila domáca Rača svoje vedenie. Pavol Bellás unikol po Výbošťokovej prihrávke petržalskej obrane a s prispením pravej žrde poslal krížnou strelou loptu za Sokolov chrbát. V závere polčasu ešte vyrazil brankár Petržalky na roh pokus Miroslava Antala. Po prvom polčase tak viedla Rača nad Petržalkou v pomere 2:0.

Do druhého dejstva urobil tréner Ján Haspra ml. dve zmeny v zostave, keď Erika Hurného a Tomáša Kachniča nahradila dvojica Matej Riznič a Timotej Petrišák. V 50. minúte mieril nad Sokolovu bránu pokus Výbošťoka. O štyri minúty sa oprel do lopty Michal Obročník, ale pozorný Žákech jeho ďalekonosnú strelu skvele zneškodnil. Zakrátko vysunul Piroska striedajúceho Rizniča, ktorého v samostatnom nájazde vychytal brankár René Žákech. V 68. minúte vystrelil tvrdo z ľavej strany Haris Harba. Gólman Rače Žákech toto jeho zakončenie s námahou vyrazil. V 74. minúte Petržalka znížila. Štefanec posunul loptu Piroskovi, ten prihral cez celú šestnástku Matejovi Rizničovi, ktorý presným zakončením ľavou nohou rozvlnil sieť. Na opačnej strane ihriska bol brankár Sokol na mieste pri pokuse Mareka Výbošťoka a následný pokus Hlushka trafil len bočnú sieť. V 83. minúte letelo ďalšie Hlushkove zakončenie tesne nad bránu Petržalky. O štyri minúty to skúšal na opačnej strane ihriska znovu z diaľky Obročník, ale gólman Žákech dokázal aj tentokrát úspešne zakročiť. V samom závere si ešte Peter Sokol poradil na dvakrát s pokusom aktívneho Hlushka. Petržalka tak prehrala pred 950 divákmi na pôde FK Rača Bratislava v pomere 2:1.

Najbližšie stretnutie odohrajú zverenci trénera Jána Haspru ml. v nedeľu 7. augusta 2022 o 10:30 na domácej pôde proti družstvu MŠK Považská Bystrica.

FK RAČA – FC PETRŽALKA 2:1 (2:0)

Góly: 2. Štefanka, 40. Bellás - 74. Riznič
ŽK: Štefanka, Ružička, Mitrík-Kachnič, Obročník
FK Rača: Žákech - Kňažek, Výbošťok, Adam (52. Hlushko), Sekera (60. Lörincz), Ružička (79. Palacka), Mitrík, Terentiev, Štefanka, Antal, Bellás (79. Csáno)
FC Petržalka: Sokol - Pittner, Privrel, Stašík, Kachnič (46. Petrišák), Obročník, Bobrovský (27. Štefanec), Piroska, Hurný (46. Riznič), Sliacky, Gerebenits (55. Harba)

FK Rača - FCPA 2:1 (2:0)