V Slovenskom pohári stopka po prehre 1:2 v Častkovciach

Muži  -  16 Sep 2022

FC Petržalka sa lúči s tohtoročnou edíciou Slovenského pohára po prehre 1:2 na pôde účastníka III. ligy Západ, tímu OK Častkovce. Gól FC Petržalka strelili v 2. min. Timotej Tóth.

Petržalka sa ujala vedenia už v 2. minúte zápasu, keď sa po Sliackeho rohu presadil presnou hlavičkou Timotej Tóth. O chvíľu na opačnej strane hracej plochy hlavičkoval vedľa Krížikovej brány domáci Marek Mišák. V 15. minúte mieril hlavou nad po rohovom kope Petržalčan Kozák. V 31. minúte pokryl Zelenayovu hlavičku pozorný Krížik. O chvíľu mal veľkú šancu mladý Matej Riznič, lenže jeho prízemnú strelu skvele vyrazil na roh gólman Častkoviec Kišac. V 37. minúte to skúšal Šimon Štefanec, ale jeho zakončenie tesne minulo Kišacovu svätyňu. Po prvom polčase tak viedla Petržalka v Častkovciach najtesnejšie 1:0.

Do druhého dejstva nastúpili domáci s jednou zmenou, keď Igora Zelenaya vymenil Miroslav Fako. V 55. minúte zakončil striedajúci Fako v dobrej pozícii nedôrazne len do Krížikovho náručia. O päť minút zakončoval rovnaký hráč, ale brankár Krížik tento pokus bravúrne vyrazil. V 68. minúte chytil brankár Petržalky aj Dankovu strelu z hranice šestnástky. O chviľu hlavičkoval vedľa Marek Mišák. V 73. minúte netrafil zblízka Krížikovu bránu Fako. O tri minúty letel pokus Žákecha tesne nad bránu Petržalky. V 77. minúte domáci vyrovnali, keď po Sládekovom vysunutí prekonal Krížika strelou pomedzi nohy Miroslav Fako. Petržalka musela dohrávať zápas oslabená o jedného hráča, keďže po zranení Timoteja Tótha už nemohla striedať. V 88. minúte sa Častkovce ujali vedenia, keď si loptu naviedol do pokutového územia Peter Sládek a tvrdou bombou s prispením žrde rozvlnil sieť. V nadstavenom čase ešte vystrelil nepresne domáci Jibril a záverečný pokus Briganta letel nad Kišacovu bránu. Petržalka tak prehrala na pôde OK Častkovce 2:1 a zo Slovnaft Cupu vypadla.

Najbližší zápas čaká čiernobielych v nedeľu 18.9.2022 o 10:30 na domácej pôde proti družstvu FC ŠTK 1914 Šamorín.

OK ČASTKOVCE - FC PETRŽALKA 2:1 (0:1)

Góly: 77. Fako, 88. Sládek - 2. Tóth
ŽK: Laurinec, Ahmad - Petrišák, Kozák, Obročník, Štefanec
OK Častkovce: Kišac – Jirka (65. Mizerák), Mišák, Halás, Lichner, Laurinec (65. Žákech), Ahmad (75. Sládek), Danko, Buček (65. Jibril), Zelenay (46. Fako), Majkút
FC Petržalka: Krížik – Petrišák (70. Tomovič), Kozák, Tóth, Kohút, Obročník (57. Bobrovský), Riznič, Štefanec, Spáčil, Sliacky (65. Pittner), Gerebenits (57. Brigant)

OK Častkovce - FCPA 2:1 (0:1)