Až 9 z 11 gólov v poslednej 30-minútovke, Lásik: „Vyrovnaná súťaž, vždy hráme do konca“

Muži  -  08 Sep 2022

FC Petržalka má v kolónke strelených gólov v aktuálnom ročníku 11 gólov. Zaujímavosťou je skutočnosť, že až 9 presných zásahov dosiahlo naše mužstvo v posledných tridsiatich minútach zápasov. Aj to svedčí o charaktere a vôli nášho mužstva. A v domácom prostredí dokáže úspešnými koncovkami dolovať dôležité body.

V premiérovom zápase nového ročníka vyrovnával v 81. min z penalty Obročník, no na body sme s B-tímom Slovana nedosiahli. V Myjave strelil „rýchly“ gól v 7. minúte Štefanec a v 69. min sme mali výhodu pokutového kopu. Víťazstvo nebolo ďaleko, nakoniec sme si z Kopaníc odviezli po remíze 1:1 cenný bod. V Rači zaznamenal Riznič gól v 74. minúte a doma s Považskou Bystricou sme otáčali z 0:1 na konečných 2:1 gólmi v 65. a v 71. minúte. Trojbodové góly v závere padali aj v domácom zápase s Pohroním. Za stavu 1:1 zaznamenali naše víťazné góly v 76. min Lásik a v 86. min Privrel. A rovnako sme dosiahli skvelou záverečnou polhodinkou na bod aj v nedeľu, kedy zverenci trénera Haspru zmazali dvojgólové manko a z 0:2 doviedli zápas gólmi Štefanca a Sliackeho na konečných 2:2.

"Zápas sa pre nás nevyjal najlepšie, prehrávali sme 0:2, ale v kabíne sme si povedali pár slov, v druhej časti hry sme vybehli na súpera, strelili kontaktný gól a nakoniec sme dokázali vyrovnať na 2:2. Odohrali sme vyrovnaný zápas, súper nás nevalcoval ani za stavu 0:2, určite sme si zaslúžili minimálne remizovať,“ komentoval priebeh zápasu kapitán Richard Lásik.

Ak sa pozrieme na bilanciu domácich zápasov z pohľadu záverečných tridsaťminútoviek, Petržalka má skóre 6:1. Mužstvo počas ročníka s nikým nevyhralo, ale ani neprehralo vyšším rozdielom ako jeden gól. „Myslím, že to hovorí o mentálnej stránke mužstva. Nikdy sa nevzdávame, hráme až do konca a potvrdilo sa to aj v stretnutí s Košicami. Súťaž je v tejto sezóne mimoriadne vyrovnaná, Petržalka sa nemusí báť hrať vyrovnanú partiu so žiadnym súperom a ja verím, že v ďalších zápasoch pretavíme vyrovnané zápasy do vyššieho bodového zisku a v tabuľke budeme stúpať smerom vyššie,“ dodal kapitán Richard Lásik.