História klubu

PRVOPOČIATKY FUTBALU V PETRŽALKE

Futbal sa v Petržalke hrá už do 19. storočia, futbalový oddiel vznikol v roku 1898, ale samotný športový klub existoval už o šesť rokov skôr. V roku 1880 založila skupinka športových nadšencov prvý spolok na podporu športu v Rakúsko-Uhorskom Prešporku s názvom Pozsonyi Torna Egyesület (PTE) - v preklade Prešporský telocvičný spolok.

Patril k najsilnejším vidieckym klubom Uhorska, v roku 1913 sa stal dokonca majstrom Horného Uhorska. Potom sa však nadlho vytratil a opäť dal o sebe vedieť až v osemdesiatych rokoch, kedy hrával zväčša v druhej a tretej lige, s výnimkou dvojročného pôsobenia v 1. česko-slovenskej lige.

5. júna 1898 vychádza v denníku Nyugatmagyaroszagi Hiradó oznam: S radosťou môžeme konštatovať, že Prešporský telocvičný spolok, ktorý sa v poslednom čase utešene rozmáha a už viackrát dal o svojej životaschopnosti nejeden dôkaz vytvoril aj prvé font-ballové (dobový prepis) družstvo. Družstvo začne svoju činnosť 7. júna. Cvičenia budú v utorok a štvrtok na Petržalskom ihrisku.

Veľkým dňom bol 2. október 1989, kedy sa v Petržalke hralo vôbec prvé ukážkové futbalové stretnutie s predzápasovým vysvetlením pravidiel pre obecenstvo. Účastníkmi stretnutia boli členovia P.T.E. v oboch družstvách. Výsledok nám nie je známy, miesto stretnutia sa v dobových materiáloch uvádza ako Prešporské ihrisko stredných škôl.

Na dobovej fotografii hráči P.T.E. okolo roku 1900 v ich tradičných dresoch. Na pleciach horizontálne pruhy, na rukách a od pŕs dole vertikálne pruhy, v tom čase v klubových červených a bielych farbách.

ZROD ZŤS PETRŽALKA

V časoch, kedy bolo zvykom aby každý podnik mal športový oddiel figuruje Petržalský klub pod názvom Kovosmalt Petržalka, ktorý sa hlási k tradícií P.T.E. V roku 1953 postúpilo mužstvo s názvom Spartak Kovosmalt Petržalka do krajskej súťaže Bratislavského kraja, kde sa pravidelne umiestňovalo v strede tabuľky, no v sezóne 1957/58 sa v rámci I.A triedy Západoslovenského kraja tešili Petržalčania z prvenstva a vybojovali si postup do Oblastnej súťaže, kde zotrvali jednu sezónu.

Sedemdesiate roky priniesli prelom, kedy v Divízii západ 1975/76 nastúpila Petržalka prvýkrát pod hlavičkou ZŤS (predtým SKS) a jej hráči vybojovali 3. miesto. V popredí tabuľky hrali aj v ďalších sezónach, prelomovým bola sezóna 1978/79, kedy naše mužstvo vybojovalo prvenstvo pred Komárnom a Šaľou. To im zabezpečilo historicky prvú účasť vo vtedajšej 1. Slovenskej národnej lige 1979/80, kde obsadili 5. miesto.

To už bol len krok k ďalšiemu historickému úspechu v podobe víťazstva vo vtedajšej 2. lige a postupu do československej federálnej 1. ligy! V januári 1981 na výročnej členskej schôdze Rudolf Kadlec vyhlási : „Národnú ligu vyhráme, prvý ligový zápas bude so Sláviou, zvíťazíme a každý bude vedieť, že sme TU !“ Mal pravdu, jeho proroctvo sa vyplnilo do bodky. Petržalka zdolala v domácom zápase 2:0 Považskú Bystricu po dvoch góloch útočníka a odchovanca Petržalky Petra Šoltésa a aj keď na Tehelnom poli hrala v tej chvíli pražská Sparta, v Petržalke oslavovalo na štadióne za Starým mostom postup 2500 fanúšikov.

Postup vybojovali títo hráči: Postup vybojovali títo hráči: Šimurka, Morávek – Sopko, Pavlovič, Gerič, Tichý, Pochaba, Jánoš, Zrubec, T. Chovanec, Beseda, Švirloch, Kadák, V. Chovanec, Tóth, Priesol, Šoltés, Blecha, Belanský.
Tréneri v tomto ročníku : Anton Urban, Ing. Michal Pucher
Asistent : Eugen KASANA
Strelci mužstva : 17 gólov - Pochaba
14 gólov – Kadák
6 gólov – Švirloch, Šoltés
2 góly – Blecha, Belanský, Zrubec, Tichý, Jánoš
1 gól – Sopko, V. Chovanec, Nezhyba, Pavlovič

1. LIGA 1981/82

Pred štartom nového ročníka prechádza štadión ZŤS-ky prestavbou. V rekordne rýchlom čase bola postavená nová tribúna a žreb naplnil slová Rudolfa Kadleca – v 1. kole mieri do Petržalky pražská Slavia. S novou tribúnou bola kapacita štadiónu navýšená na 10.000 divákov, no týždeň pred zápasom je problém zohnať lístok.

Historicky prvý zápas Petržalky v 1. lige viedol v tom čase ostrieľaný rozhodca Vojtech Christov, hlásateľ oznámil, že štadión je vypredaný a to sa ešte na železničnom násype tlačilo ďalších pár tisíc divákov.

Skóre otvoril po siedmich minútach hry Ondrej Kadák (1:0), v 78. min pridal druhý gól Pavol Šebo a tretí pridal sedem minút pred koncom Marián Pochaba. Hostia dokázali v závere gólom Petra Herdu skorigovať na 3:1, ale zverenci trénera Michala Puchera dosiahli hneď v 1. kole, pred zrakmi 9113 divákov, skalp veľkej Slavie. Tu je zostava ZŤS Petržalka: Šimurka – P. Pavlovič, Sopko, P. Šebo, Beseda (75. Tichý) – Švirloch, Pochaba, Zrubec, Bechera – Ševčík, Kadák.

Úvod sezóny zastihol mužstvo v skvelej forme. V 6. kole pustila perie na ihrisku za Starým mostom Bohemka (vyhrali sme 3:1) a keď v 8. kole odišla Sparta s prehrou 0:3, Československo zostalo v nemom úžase. Kto obliekal vtedy dres Sparty? Napríklad František Straka, Jozef Chovanec, Stanislav Griga či legendárny Jan Berger!

ZŤS PETRŽALKA – SPARTA PRAHA

8. kolo / 11.10.1981 (10:30)
Góly: 51. Peter Pavlovič, 55., 61. Bechera
ZŤS: Šimurka – P. Pavlovič, Sopko, P. Šebo, Beseda (75. Maslen) – Šoltés, Pochaba, Zrubec, Bechera – Ševčík, Kadák.
Sparta: A. Houška – Kotal, Drahokoupil, Straka, Caudr – Vdovjak, J. Berger, J. Chovanec, J. Jarolím - S. Griga, V. Chaloupka.

Po 8. kole bol tím ZŤS Petržalka s 3 výhrami, 3 remízami a 2 prehrami na fantastickom 6. mieste! Pred nami len Dukla Praha, Baník Ostrava, Lokomotíva Košice, Bohemians Praha a Plastika Nitra...Pod nami Sparta, Slovan, Inter, Trnava...

Potom došla našim hráčom para a prišli prehry. Michala Puchera nahradil v jarnej časti ligy Dušan Abrahám a nakoniec napriek enormnej snahe sme v ligovom finiši nedokázali dosiahnuť na miestenku do ďalšieho ligového ročníka. Stojí za to pripomenúť si pamätný 1. ročník ZŤS Petržalka v 1. československej lige.

VÝSLEDKY FC PETRŽALKA: 1981/82

ZŤS – Slavia Praha 3:1 (Kadák, Šebo, Pochaba)
Banská Bystrica – ZŤS 1:0
ZŤS – Tatran Prešov 2:2 (Pochaba 11m, Sopko)
ZŤS – Baník Ostrava 0:0
Lokomotíva Košice – ZŤS 2:0
ZŤS – Bohemians Praha 3:1 (Kadák, Bechera, Ševčík) 
Slovan Bratislava – ZŤS 0:0
ZŤS – Sparta Praha 3:0 (P. Pavlovič, Bechera 2)
Spartak Trnava – ZŤS 2:0
ZŤS - Plastika Nitra 0:3
Zbrojovka Brno – ZŤS 3:0
ZŤS – TJ Vítkovice 2:0 (P. Pavlovič,Šoltés)
RH Cheb – ZŤS 5:2 (Kadák, Šoltés)
ZŤS – Dukla Praha 0:1
Inter Bratislava – ZŤS 1:0

Slavia Praha - ZŤS 2:0
ZŤS - Banská Bystrica 1:1 (Pochaba)
Tatran Prešov – ZŤS 2:0
Baník Ostrava - ZŤS 0:0
ZŤS - Lokomotíva Košice 2:1 (Bechera 2)
Bohemians Praha - ZŤS 3:0
ZŤS - Slovan Bratislava 1:1 (Sopko)
Sparta Praha - ZŤS 3:0
ZŤS - Spartak Trnava 1:0 (Bechera)
Plastika Nitra - ZŤS 1:0
ZŤS - Zbrojovka Brno 1:0 (Pochaba 11m)
TJ Vítkovice - ZŤS 2:1 (M. Ševčík)
ZŤS - RH Cheb 3:0 (Ševčík, Bechera, Šoltés)
Dukla Praha – ZŤS 3:0
ZŤS - Inter Bratislava 1:2 (Ševčík)

KÁDER ZŤS PETRŽALKA 1981/82

Juraj Šimurka (30/0) – Vladimír Bechera (29/7), Milan Beseda (25/0), Marián Elefant (4/0), Miroslav Fekete (2/0), Ján Hodúr (4/0), Tibor Chovanec (1/0), Ondrej Kadák (25/3), Ľubomír Kunert (7/0), Miloš Lintner (12/0), Ján Maslen (8/0), Peter Pavlovič (28/2), Marián Pochaba (30/4), Miroslav Sopko (27/2), Emil Stranianek (10/0), Pavol Šebo (29/1), Marián Ševčík (28/4), Peter Šoltés (24/3), Ľubomír Švirloch (12/0), Viktor Tichý (5/0), Imrich Tóth (7/0), Ľubomír Zrubec (26/0)

Tréneri: Michal Pucher a Ján Feriančík (1.–15. kolo), Dušan Abrahám (16.–30. kolo) a Viliam Kováčik

TABUĽKA 1981/82

1. Dukla Praha
2. Baník Ostrava OKD
3. Bohemians ČKD Praha
4. Plastika Nitra
5. Lokomotíva Košice
6. Sparta ČKD Praha
7. SK Slavia IPS Praha
8. Inter Slovnaft Bratislava
9. TJ Vítkovice
10. Slovan CHZJD Bratislava
11. Zbrojovka Brno
12. Tatran Prešov
13. TJ Rudá hvězda Cheb
14. Spartak TAZ Trnava
15. ZŤS Petržalka
​​​​​​​16. Dukla Banská Bystrica

SLOVENSKÁ NÁRODNÁ LIGA 1983/84

Jeden z najpamätnejších zápasov v histórii petržalského futbalu odohral vtedajší tím ZŤS Petržalka 3. júna 1984, kedy sme v zápase 28. kola ročníka 1983/84 1. SNL hostili DAC Dunajská Streda (3:1). Stretnutie sledovalo 9856 platiacich divákov, čo bol absolútny rekord vtedajšej 15-ročnej histórie 1. SNL.

Ako hlásal vtedajší populárny týždenník Štart vo svojom článku, dvadsať minút pred začiatkom stretnutia bolo nemožné usadiť sa s platnou vstupenkou na novinárskej tribúne, ba ani miest na státie nebolo nazvyš. Ak by sme prirátali divákov s voľnými vstupenkami, návšteva prekonala desaťtisícovú hranicu.

Hralo sa o všetko. Tri kolá pred koncom nastúpili proti sebe prvý proti druhému so zhodným počtom 45 bodov. Naše mužstvo zvíťazilo 3:1 a dve kolá pred koncom narástol prvýkrát v priebehu ročníka náskok jedného z rivalov na svojho súpera na rozdiel dvoch bodov.

„Prvá liga volá“, ozývalo sa z hrdiel fanúšikov na beznádejne zaplnenom štadióne po tom, ako rozhodca Nedveď fúkol do píšťalky. Misky ligových váh začal nakláňať na petržalskú stranu kanonier Imrich Tóth, keď v 24. min po rohu kapitána Kadáka otvoril skóre zápasu. Po rohu toho istého hráča už o sedem minút neskôr skóroval Ján Maslen už na 2:0. Pravda, to už Béla Masný behal s krvavým obväzom na kolene. Hralo sa od podlahy, išlo o postup. V druhej časti hry Ľudovít Lancz zvýšil na 3:0 ale v 72. min Vlado Ekhardt vykresal iskričku nádeje gólom na 3:1. Sám ju zahasil tri minúty pred koncom, keď v hneve kopol loptu po odpískaní do ležiaceho Maslena. Červená karta a zlaté dva body pre Petržalku na boli na dosah. Stalo sa. Súboj titánov o postup do ligy vyhralo naše mužstvo, zverenci trénera Štefana Slezáka vrátili po dvoch rokoch ZŤS Petržalku opäť do 1. celoštátnej ligy!

Návšteva 9856 platiacich divákov bola najvyššia v histórii 1. SNL a prekonala aj rekord štadióna ZŤS z 23. augusta 1981, kedy v prvoligovej premiére hostili Petržalčania Slaviu Paraha. Dovtedajší rekord v počte divákov v rámci 1. SNL patril práve Dunajskostredčanom, ktorí v marci 1983 hostili na svojom štadióne, pred šesťtisícovou kulisou Duklu Banská Bystrica.

KÁDER ZŤS PETRŽALKA – ROČNÍK 1983/84

Jozef Hroš (30 zápasov) – Stanislav Blecha (10 zápasov/1 gól), Dušan Gallis (8/0), Ján Hikl (1/0), Tibor Chovanec (5/0), Marián Ježík (1/0), Ondrej Kadák (30/9), Jozef Kubica (30/3), Ľudovít Lancz (29/12), Dušan Magula (18/4), Ján Maslen (11/1), Marián Masný (22/9), Pavol Matuška (2/0), Peter Pavlovič (29/1), Marián Pochaba (29/19), Ladislav Repáčik (29/4), Emil Stranianek (30/3), Jaroslav Šimončič (25/1), Peter Šoltés (5/0), Ľubomír Švirloch (6/0), Imrich Tóth (29/13), Ľubomír Zrubec (9/0).

Tréner: Štefan Slezák Asistent trénera: Tomáš Nitka Tajomník: Rudolf Janček Lekár: MUDr. Vladimír Pener

1. LIGA 1984/85

ZŤS – Sigma Olomouc 1:1 (Pochaba)
Baník Ostrava – ZŤS 2:0
ZŤS – Spartak Trnava 0:0
RH Cheb – ZŤS 3:0
ZŤS – Slavia Praha 0:5
Slovan – ZŤS 3:2 (Lancz, Pochaba)
ZŤS – Sparta 2:1 (M. Masný 2)
Dukla Banská Bystrica – ZŤS 3:1 (Kadák)
ZŤS – TJ Vítkovice 2:0 (Lancz, Šoltés)
ZVL Žilina – ZŤS 3:2 (M. Masný, Lancz)
ZŤS – Lokomotíva Košice 2:0 (Šoltés, Lancz)
Bohemians Praha – ZŤS 4:1 (Kubica)
ZŤS – Inter Bratislava 2:1 (Šoltés, Pochaba)
Dukla Praha – ZŤS 0:0
ZŤS – Tatran Prešov 1:1 (Stranianek)

Sigma Olomouc – ZŤS 2:0
ZŤS - Baník Ostrava 1:1 (M. Masný 11m)
Spartak Trnava – ZŤS 2:0
ZŤS - RH Cheb 3:0 (Šoltés, M. Masný, I. Tóth)
Slavia Praha – ZŤS 3:2 (Pochaba, Drobný)
ZŤS - Slovan 0:0
Sparta – ZŤS 3:0
ZŤS - Dukla Banská Bystrica 0:1
TJ Vítkovice – ZŤS 0:0
ZŤS - ZVL Žilina 4:0 (M. Masný, Lancz, Repáčik, I. Tóth)
Lokomotíva Košice – ZŤS 3:1 (Šimončič)
ZŤS - Bohemians Praha 0:2
Inter Bratislava – ZŤS 1:1 (Šoltés)
ZŤS - Dukla Praha 1:1 (Šoltés)
Tatran Prešov – ZŤS 1:0

TABUĽKA 1984/85
1. Sparta ČKD Praha
2. Bohemians ČKD Praha
3. Slavia IPS Praha
4. Baník Ostrava OKD
5. Dukla Prah
6. Sigma ZŤS Olomouc
7. Dukla Banská Bystric
8.  Rudá Hvězda Che
9. Spartak TAZ Trnav
10. Lokomotíva Košic
11. TJ Vítkovic
12.  Tatran Prešov
13. Inter Slovnaft Bratislava
14. ZVLŽilina
15. ZŤS Petržalka
16. Slovan CHZJD Bratislava

KÁDER ZŤS PETRŽALKA 1984/85

Jozef Hroš (30/0) - Peter Pavlovič (23/0), Ladislav Repáčik (29/1), Emil Stranianek (25/1), Jaroslav Šimončič (10/1), Štefan Valent (23/0), Ivan Vrabec (14/0), Tibor Chovanec (6/0), Jozef Kubica (28/1), Marián Pochaba (25/4), Imrich Tóth (26/2), Ľubomír Zrubec (24/0), Stanislav Blecha (1/0), Roman Drobný (12/1), Ján Hikl (1/0), Marián Ježík (5/0), Ondrej Kadák (22/1), Ľudovít Lancz (25/5), Marián Masný (27/6), Peter Šoltés (28/6). Tréner: Štefan Slezák

MAJSTROVSKÉ TITULY A SLÁVNE ZÁPASY V POHÁROVEJ EURÓPE

Zlaté roky petržalského futbalu sa viažu k zisku dvoch majstrovských titulov v sezónach 2004/05 a 2007/08, dvom triumfom v Slovenskom pohári (2003/04 a 2007/08) a predovšetkým k účasti v skupinovej fáze Ligy majstrov 2005/06, v ktorej zostali na štíte nášho klubu v predkole Celtic Glasgow, či Partizan Belehrad, v skupinovej fáze bojoval tím trénera Weissa o postup do posledných sekúnd domáceho duelu s FC Porto, dve remízy sme zaznamenali v súbojoch s Glasgow Rangers, jediným premožiteľom sa stal Inter Miláno. V súčte vystúpení na európskej pohárovej scéne nesmieme zabudnúť ani na duely s Juventusom Turín, po prehre 0:4 v Turíne remizovalo naše mužstvo doma s Turínčanmi 1:1.

ZOZNAM ZÁPASOV V EURÓPSKYCH POHÁROVÝCH SÚŤAŽIACH

2003/2004
Predkolo UEFA / Artmedia Petržalka – F91 Dudelange (1:0, 1:0)
1. kolo / Girondins Bordeaux - Artmedia Petržalka (2:1, 1:1)

2004/05
2. predkolo UEFA / Artmedia Petržalka – Dnipro Dnepropetrovsk (0:3, 1:1)

2005/06
1. predkolo LM / Kajrat Almaty – Artmedia Petržalka (2:0, 1:4 p.p.)
2. predkolo LM / Artmedia Petržalka – Celtic Glasgow (5:0, 0:4)
3. predkolo LM / Artmedia Petržalka – Partizan Belehrad (0:0, 0:0, 5:4 p.k.)

Skupinová fáza LM:
Artmedia Petržalka – Inter Miláno 0:1
FC Porto - Artmedia Petržalka 2:3
Artmedia Petržalka – Glasgow Rangers 2:2
Glasgow Rangers - Artmedia Petržalka 0:0
Inter Miláno - Artmedia Petržalka 4:0
Artmedia Petržalka – FC Porto 0:0

16-finále UEFA:
ArtmediaPetržalka – Levski Sofia (0:1, 0:2)

2006/07
1. predkolo UEFA / Artmedia Bratislava – WIT Georgia (2:0, 1:2)
2. predkolo UEFA / Artmedia Bratislava – Dinamo Minsk (2:1, 3:2)
1. kolo UEFA / Artmedia Bratislava – Dinamo Minsk (2:1, 3:2)

2007/08
1. predkolo UEFA / Artmedia Bratislava – Zimbru Kišiňov (1:1, 2:2)
2. predkolo UEFA / Mika Aštarak - Artmedia Bratislava (2:1, 0:2)
1. kolo UEFA / Artmedia Bratislava – Panathinaikos Atény (1:2, 0:3)

2008/09
1. predkolo LM / FC Valletta – Artmedia Petržalka (1:2, 0:1)
2. predkolo LM / Tampere United – Artmedia Petržalka (1:3, 2:4)
3. predkolo LM / Juventus Turín – Artmedia Petržalka (4:0, 1:1)
1. kolo UEFA / Sporting Braga – Artmedia Bratislava (4:0, 2:0)

NOVODOBÁ ÉRA

Od roku 2008, kedy klub opustil jeho vtedajší majiteľ, putoval klub postupne z najvyššej súťaže až do 3. ligy. V klube sa vystriedalo niekoľko majiteľov, ale počas leta v roku 2014 pôvodný subjekt zanikol a vznikol klub s názvom FC Petržalka Akadémia.

Seniorské mužstvo bolo preradené do najnižšej súťaže a postupnými krokmi sa usiluje vrátiť petržalský futbal na pozície, na ktoré ho bohatá história klubu predurčuje. V prvej sezóne, aj za pomoci bývalých slávnych hráčov Petržalky, sa podarilo seniorom triumfovať v 5. lige, no kvôli reorganizácii súťaží do 4. ligy nepostúpili.

V nasledujúcej sezóne dokázali v 5. lige opäť zvíťaziť a tešili sa z postupu do 4. najvyššej súťaže. Sezóna 2015/2016 bola pre náš klub výnimočná aj postupom dorastencov do II. najvyššej súťaže a žiaci postúpili do celoslovenskej 1. ligy. Seniori odštartovali spanilú jazdu, na ktorej vybojovali v priebehu ročníkov sezón 3 postupy a od sezóny 2018/19 sú pravidelným účastníkom 2. ligy. Ďalším historickým míľnikom bola sezóna 2020/21, v ktorej si vybojovali postup do najvyššej domácej súťaže dorastenci FC Petržalka.

SEZÓNA 2015/16, UMELÝ TRÁVNIK A TRIUMF V 5. LIGE 

V sezóne 2015/16 pôsobil klub FC Petržalka akadémia v 5. lige a v 26 zápasoch nazbieral tím vedený trénerom Rastislavom Kunstom 62 bodov za 20 víťazstiev, 2 remízy a 4 prehry. Tie sa zrodili na samom začiatku sezóny, v prvých šiestich odohraných kolách. Od 7. kola to už bola petržalská jazda ozdobená 86 gólmi (do tabuľky pribudli ešte tri za kontumačnú výhru nad Jarovcami). Veľkým míľnikom bolo aj položenie nového umelého trávnika, na jar hralo naše mužstvo premiérovo na novom koberci.

Do hry zasiahlo až 36 hráčov (z toho dvaja brankári) a ďalších šesť mien figurovalo na zozname náhradníkov bez jedinej odohranej minúty. Najlepším strelcom mužstva bolo trio Šebo–Rojko–Mašulovič, obaja strelili po 9 gólov, najvyššie víťazstvo dosiahol náš tím v 23. kole v Dúbravke, kde zvíťazil 14:1!

Počas sezóny obliekli náš dres títo hráči:

Brankári: Adrián Révai, Michal Droppa.
Hráči v poli: Alan Zemeš, Jakub Rojko, Peter Lavrinčík, Pavel Majdák, Sven Rybecký, Roman Beitl, Miroslav Sedláček, Andrej Gendiar, Andrej Kalina, Filip Šebo, Denis Matovič, Tomáš Gabaš, Peter Lavrinčík, Tomáš Uhlík, Andrej Tichý, Peter Ország, Marek Neštrák, Richard Schwartz, Peter Martiny, Marián Vacula, Martin Walla, Michal Driapsa, Lukáš Mašulovič, Róbert Valent, Kevin, Jozef Póša, Daniel Budvesel, Marek Bončo, Denis Indrichovič, Dominik Tóth, Peter Čapla, Ladislav Benci, František Hečko, Dušan Vulin, Vladimír Sochanič, Roman Beitl, Boris Novák

Na lavičke náhradníkov boli počas sezóny pripravení tiež: Pavol Kalmár, Michal Petrovič, Vladimír Vachálek, Ján Mazíny, Dominik Marko a František Dobrovodský

STRELCI GÓLOV:

9 – Šebo, Rojko, Mašulovič
8 – Vacula, Rybecký
6 – Uhlík, Hečko
5 – Gendiar, Valent
4 – Lavrinčík
3 – Zemeš, Indrichovič 2 - Sochanič
1 – Schwartz, Matovič, Kalina, Benci, Beitl, Čapla, Vulin 2 – vlastné góly
3 – kontumácia

Realizačný tím tvoril hlavný tréner Rastislav Kunst, od 9. kola mu asistoval Peter Martiny a od 23. kola tiež Štefan Pánik. Vedúcim mužstva bol Stiefen Allakaj, zástupcom klubu súčasný generálny manažér Andrej Kalina.

SEZÓNA 2016/17 S JEDINOU PREHROU A PRVENSTVO V 4. LIGE

V 30 zápasoch schádzalo naše mužstvo z ihriska s minimálne päťgólovým víťazným rozdielom 9 krát, v piatich zápasoch strelilo mužstvo viac ako sedem gólov...

Impozantný bol vstup do súťaže, keď po druhom kole mali čierno-bieli na konte dve víťazstvá a skóre 15:1! Najvyššie víťazstvo sme dosiahli vo Viničnom, kde naši hráči nadelili súperovi 11 gólov a inkasovali jeden (11:1). Počas sezóny podľahlo naše mužstvo jedinému protivníkovi, v stretnutí 27. kola vo Veľkých Levároch 0:1. V dvoch zápasoch súper nenastúpil a pripísali sme si povinné body za kontumačné výhry 3:0 (FK Jablonové a TJ Slovan Viničné).

Z 38-členného kádra z predošlej sezóny zasiahlo do hry 14 hráčov a 2 brankári. Celkovo sa objavilo na trávniku počas sezóny 39 hráčov (36+3). V úvode sezóny posilnili mužstvo Juraj Halenár, Peter Petráš či Jakub Hronec, od 10. kola pribudol Juraj Piroska a v jarnej časti tiež Boris Turčák, Marián Had či Tomáš Pochyba. Mužstvo strelilo 112 gólov a inkasovalo len 13. Najlepším strelcom mužstva sa stal s 21 gólmi Jakub Hronec, 11 gólov zaznamenal Hečko, na 10-gólovú métu dosiahla dvojica Kusý a Turčák.

FC PETRŽALKA – káder 2016/17

BRANKÁRI: Milan Valašik, Peter Gabriš, Michal Petrovič

HRÁČI V POLI: Alan Zemeš, Peter Petráš, Róbert Valent, Martin Walla, Roman Kusý, Tomáš Uhlík, František Hečko, Jakub Hronec, Sven Rybecký, Juraj Halenár, Peter Čapla, Dávid Marko, Ladislav Nagy, Denis Indrichovič, Patrik Zahustel, Andrej Kalina, Michal Driapsa, Dávid Boďo, Denis Matovič, Michal Maco, Marek Bončo, Dominik Paxner, Juraj Piroska, Kristián Marcin, Marek Vladimír Vlk, Jakub Rojko, Marián Had, Tomáš Pochyba, Boris Turčák, Róbert Matejka, Adam Semančík, Alexander Lukovics, František Nespešný, František Dobrovodský, Ivan Žiga

Na lavičke náhradníkov boli počas sezóny pripravení tiež: Michal Droppa, Matúš Červenák, Roman Kalina a Luka Mašulovič.

STRELCI GÓLOV:

21- Hronec
11 – Hečko, Turčák
10 - Kusý
9 – Boďo
8 – Uhlík, Čapla
7 - Petráš
6 – Maco
5 – Halenár
2 – Bončo, Piroska, Semančík
1 – Matejka, Zemeš, Marko, Pochyba
1 – vlastný gól
6 – kontumácia

Realizačný tím tvorila trénerská dvojica Dominik Tóth a Peter Boďo, v úlohe druhého asistenta pôsobil Peter Martiny, vedúcim mužstva bol Shtjefen Allakaj, zástupcom klubu súčasný generálny manažér Andrej Kalina.

POSTUPOVÝ HETRIK  / SEZÓNA 2018/19  / 1. MIESTO V 3. LIGE