Naši odchovanci

Ivan Schranz

Ivan Schranz

13.09.1993
SK Slavia Praha

Ivan urobil svoje prvé futbalové kroky v akadémii Jozefa Vengloša. Potom pokračoval v našich farbách a už v mladom veku začal nastupovať v seniorskom tíme, vo vtedajšej druhej lige. Jeho potenciál si všimli v prvoligovom Spartaku Trnava, kde sa ako 19 ročný sťahoval. Nasledovali pražské kluby Sparta a Dukla, následne cyperský AEL Limassol. Po tejto anabáze viedli jeho kroky opäť do Českej republiky, kedy sa po sezónach v Českých Budějoviciach a Jablonci upísal Slavii Praha. Jeho dobré výkony si všimli aj reprezentační tréneri a pravidelne oblieka aj najcennejší dres.

Zoltán Kontár

Zoltán Kontár

07.11.1993
FC Langenthal

,,Zoli,, pôsobil v našom klube od jeho 14tich rokov. Prišiel z Orechovej Potône a s futbalom začínal doma, v Potônských Lúkach. Od začiatku zaujal trénerov svojou bojovnosťou a zarputilosťou. Po hosťovaniach v druholigovom Šamoríne a v bratislavskom Ružinove sa dostal v lete 2015 na skúšku do fortunaligovej Senice, kde presvedčil trénerov o svojich kvalitách. Po dobrej sezóne 2015/2016, kde patril do základnej zostavy klubu zo záhoria, sa Zoltán presunul v lete 2016 do Dunajskej Stredy. V lete roku 2018 prestúpil do druhej najvyššej maďarskej súťaže. Po krátkom pôsobení v našom klube sa Zoltán usadil vo Švajčiarsku, kde pôsobí v nižšej súťaži.

Branislav Niňaj

Branislav Niňaj

17.05.1994
Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Braňo patrí k tomu najlepšiemu, čo náš klub vychoval. Mládežnícky reprezentant Slovenska si taktiež už odkrútil premiéru v seniorskej reprezentácii. Momentálne pôsobí v belgickom tíme KSC Lokeren. Na svojom konte má už 2 ligové tituly, triumf v Slovenskom pohári a Slovenskom superpohári so Slovanom Bratislava. V jeho drese sa dokázal prebojovať do skupinovej fázy Európskej ligy, v ktorej sa jeho Slovan stretol s mužstvami ako SSC Neapol, Sparta Praha, či Young Boys Bern. Svojimi výkonmi v mladom veku upútal zástupcov viacerých európskych veľkoklubov, najviac sa hovorilo o jeho prestupe do Portugalska, konkrétne do klubu Benfica Lisabon. Nakoniec prestúpil do Belgicka do tímu KSC Lokeren. Po viacerých anabázach sa usadil v rumunskom tímu Sepsi OSK.

Richard Lásik

Richard Lásik

18.08.1992

Ako odchovanec odišiel z nášho klubu vo veku 15 rokov do Talianska, konkrétne do tímu Brescia Calcio. Mládežnícky reprezentant Slovenska, kapitán našej 21- tky má už za sebou aj štart v seniorskej reprezentácii, pričom ihneď pri debute dokázal skórovať proti silnému Belgicku. Po pôsobení v ŠK Slovan Bratislava a hosťovaní v českom Baníku Ostrava sa presunul na Apeninský polostrov do tímu Avellino. Po prekonaní ťažkého zranenia sa opäť vrátil do futbalu a po angažmánoch v talianskom Terame a neskôr v slovenských tímoch FK Pohronie a FC Košice sa Richard vrátil tam, kde začínal. V sezóne 2022/2023 obliekal opäť dres FC Petržalka. Počas zimnej prestávky sa však rozhodol ukončiť profesionálnu kariéru a teraz popri civilnom zamestnaní pôsobí v nižšej rakúskej súťaži.

Martin Mikulič

Martin Mikulič

14.03.1985
FK DAC 1904 Dunajská Streda

Ako jediný odchovanec nášho klubu zažil slávne časy petržalského futbalu v Lige Majstrov. V jej predkole dokonca strelil gól slávnemu Celticu Glasgow, pri rekordnom víťazstve 5:0! Bývalý reprezentant do 21 rokov, držiteľ dvoch titulov majstra Slovenska a Slovenského Pohára sa vrátil domov v roku 2015 za Starý Most ako tréner U19. Neskôr odišiel ako tréner do rakúskeho tímu Brück an der Leitha. Aktuálne je televíznym expertom, trénerom a videoanalytikom v FK DAC 1904 Dunajská Streda.